2009 10 29

„Žalgiris“ priešinosi pusantro kėlinio

Antrose šio sezono Eurolygos A grupės rungtynėse ketvirtadienį išvykoje Kauno „Žalgirio“ krepšininkai grėsmingam varžovui Sienos „Montepaschi“ ekipai priešinosi vos 15 minučių.
Krepšį atakuoja Martynas Pocius.
Krepšį atakuoja Martynas Pocius. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Trijų minučių atkarpą prieš pat didžiąją pertrauką rezultatu 0:13 pralaimėję kauniečiai subyrėjo ir galiausiai pralaimėjo dvikovą triuškinamu rezultatu 64:84 (21:23, 9:25, 14:17, 20:19).

Lietuvos vicečempionams tai buvo jubiliejinė, dešimtoji, Eurolygos turnyre išvykoje iš eilės patirta nesėkmė. „Žalgirio“ duobkasiais Italijoje tapo Benjaminas Eze (16 tšk.), Henry Domercantas (15 tšk.) ir Romainas Sato (13 tšk. ir 10 atk. kam.). Dėl nugaros skausmų nugalėtojų ekipoje nerungtyniavo legionierius iš Lietuvos Kšyštofas Lavrinovičius.

Žalgiriečiams tai buvo pirmas pralaimėjimas apskritai šį sezoną (ne tik Eurolygoje), po kurio A grupėje jie su taip pat vieną pergalę per dvejas rungtynes iškovojusia Stambulo „Fenerbahce Ulker“ dalijasi 3–4 vietas. Kitą savaitę kauniečiai savo aikštėje susigrums su „Barcelona“.

„Montepaschi“:
T.McIntyre'as, R.Sato, B.Eze, Sh.Stonerookas ir D.Hawkinsas.
„Žalgiris“: M.Kalnietis, M.Brownas, D.Šalenga, T.Watsonas ir M.Begičius.

Pirmas kėlinys

Mačo pradžia sėkmingiau susiklosto Lietuvos vicečempionams, kurie po T.Watsono ir M.Browno dvtaškių išsiveržia į priekį (6:4). „Montepaschi“ trumpam išsiveržia į priekį, tačiau žalgiriečiai nesutrinka ir po D.Šalengos metimo pirmauja jau 4 taškais (13:9). Sienos ekipa lygina rezultatą (13:13). D.Hawkinsas pelno 5 taškus be atsako ir „Montepaschi“ spurtuoja (13:18).

Italai nemažina apsukų, o sėkmingai mačą pradėjusio „Žalgirio“ deficitas sparčiai didėja (16:23). Tačiau kėlinio pabaiga priklauso svečiams – M.Pocius smeigia tritaškį, o po savuoju krepšiu varžovo metimą blokavęs M.Begičius dviem taškais pasižymi ir prie varžovų krepšio (21:23).

Antras kėlinys

D.Šalenga tęsia puikų pasirodymą ir pataiko tritaškį, tačiau žalgiriečiams niekaip nepavyksta apsiginti (24:27). Aikštelėje tiesiog virte verda aistros. Teisėjai priversti stabdyti emocijų nevaldančius vienos ir kitos ekipos krepšininkus bei trenerius. M.Brownas užsidirba dvi pražangas iš eilės ir sėda an suolo. Tuo pasinaudodama „Montepaschi“ ekipa atitrūksta (24:31).

„Žalgiris“ įklimpsta į klaidų liūną ir svečių deficitas peržengia dviženklę taškų ribą (24:35). Įsibėgėjusius šeimininkus apramina įspūdingas M.Pociaus blokas R.Sato (28:35). Komandos apsikeičia dar keliais blokais, tačiau tris tritaškius iš eilės į svečių krepšį įsūdo šeimininkai  ir triumfuoja prieš ilgąją pertrauką (30:48).

Trečias kėlinys

M.Begičius pelno tris taškus iš eilės ir taip šiek tiek sumažina didžiulį varžovų pranašumą (33:48). Penkis taškus iš eilės pataiko M.Brownas, dar du prideda D.Šalenga, tačiau milžiniškas „Žalgirio“ deficitas tirpsta lėtai (40:54). Čia pat Sh.Stonerookas taikliu tritaškiu sudaužo svečių viltis (40:59).

Praraja tarp ekipų pasiekia ir 20 taškų ribą (42:63). Čia pat turbūt dėl visų „Žalgirio“ nesėkmių galingu dėjimu „Montepaschi“ krepšį sudrebina M.Pocius, tačiau arenoje susirinkę italų sirgaliai vėl šėlsta, nes su paskutine trečio kėlinio sekunde du taškus pelno N.Zisis (44:65).

Ketvirtas kėlinys

„Montepaschi“ krepšininkai tiesiog smaginasi, o jų taiklių metimų lavina vis giliau gramzdina „Žalgirio“ laivą (44:70). Gintaras Krapikas į aikštelę įleidžia Povilą Čukiną, o pirmuosius taškus šio sezono Eurolygoje pelno Artūras Milaknis (50:75).

„Žalgirio“ krepšininkams kamuolys toliau tiesiog krinta iš rankų, tuo tarpu B.Eze galingu dėjimu ore pagavęs kamuolį pamalonina savo komandos sirgalius (50:77). Aikštelėje pasirodo ir Adas Juškevičius, kuriam tai yra debiutas Eurolygoje. Jaunasis „Žalgirio“ talentas netrukus atidaro savo taškų sąskaitą (54:77).