Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Žalgirio“ vadovai ėmėsi riboti žodžio laisvę?

Rungtynės
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / „Žalgirio“ vadovai prieš šį sezoną ėmė riboti klubo sirgalius pasiekiančią informaciją
Šaltinis: krepsinis.net
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kauno „Žalgirio“ vadovai dar labiau ėmėsi riboti, jų manymu, klubui nenaudingos informacijos sklaidą. Šįkart kauniečių taikiniu tapo ilgametė „Kauno dienos“ Sporto skyriaus žurnalistė Dovilė Kamarauskienė.

Kaip teigiama „Žalgirio" direktoriaus Pauliaus Motiejūno rašte dienraščio vyr. redaktorei, kai kurios publikacijos „neatitinka Kauno komandos požiūrio ir šlovina „Žalgiriui" nelojalius žmones".

„Pareiškiu, kad paskutiniai straipsniai dienraštyje „Kauno diena“, kurių autorė yra sporto žurnalistė Dovilė Kamarauskienė, neatitinka Kauno „Žalgirio“ klubo požiūrio. Straipsniuose nepateikiama klubo pozicija esminiais klausimais, ginami ir šlovinami „Žalgiriui“ nelojalūs žmonės, kurie ateityje darys žalą klubui, sportininkams ir visuomenei. Tai trukdo klubui dirbti pagrindinėse srityse – rėmėjų paieškoje, bendravime su fanais ir klubo teigiamo įvaizdžio formavime. Prašau oficialiai pateikti informaciją, kuri būtų suderinta su klubu, jo administracija, akcininkais ir valdybos nariais ir kuri teisingai atspindėtų klubo poziciją dėl paskutinių įvykių. Taip pat prašau kontroliuoti, kad ateityje nebūtų tendencingai formuojamas neigiamas klubo savininkų ir vadovybės įvaizdis", – skelbiama P.Motiejūno pareiškime.

„Šis pareiškimas man buvo paskutinis lašas. Nesuvokiama, kai normalioje visuomenėje komanda cenzūruoja laisvą spaudą. Viskas prasidėjo nuo interviu su Maskoliūnu. Man buvo liepta parašyti, kad jis yra „Lietuvos ryto" kareivis ir išdavė „Žalgirį“, dėl Dariaus buvo pralaimėta LKL finalo serija. Paprašiau pateikti įrodymų, bet jų negavau. Dėl šios priežasties atsisakiau rašyti, nes tai prieštarautų mano, žmogaus ir žurnalistės, įsitikinimams. Mano nuomone, taip kerštaujama dėl pavasario, kai rašiau apie destrukciją „Žalgiryje“ bei kritikavau Romanovo veiksmus. Mano žiniomis, susirinkimuose buvo kalbama, kad kenkiu „Žalgiriui“, nors savo publikacijomis aš jį gyniau“, – kalbėjo D.Kamarauskienė.

Tiesa, žurnalistė neabejojo, kad P.Motiejūnas buvo priverstas pasirašyti tokio turinio raštą – nurodymus direktorius gavo iš aukščiau.

D.Kamarauskienė „Kauno dieną“ paliko abipusiu susitarimu, jai išmokėta išeitinė kompensacija. Solidarizuodamasis su kolege savo noru iš darbo išėjo „Vilniaus dienos“ žurnalistas Mindaugas Augustis.

„Po pokalbio su „Sport1" direktoriumi Remigijumi Jurgelaičiu supratau, kad skiriasi mūsų požiūris į žurnalistiką. Šioje veikloje dalyvauti nenorėjau“, – portalui Krepsinis.net teigė M.Augustis.

D.Kamarauskienė ir M.Augustis parašė raštą, kuriame neabejojama – jų straipsnius buvo bandyta cenzūruoti, o darbe jie patyrė rimtą spaudimą iš Vladimiro Romanovo aplinkos.

„Norime Jus informuoti apie patirtą spaudimą atliekant savo tiesiogines pareigas, dėl kurio buvome priversti palikti bendrovę „Diena Media News“, valdančią dienraščius „Kauno diena“, „Vilniaus diena“ ir „Klaipėda“.

Jau anksčiau pastebėjome, kad spaudimas neigiamai rašyti apie tam tikrus krepšinio pasaulio atstovus, neturint tokią informaciją pagrindžiančių duomenų, kyla iš bankininko Vladimiro Romanovo aplinkos. Spalio 15 d. bendrovės vyriausiuoju redaktoriumi tapus Remigijui Jurgelaičiui, kuris yra ir televizijos „Sport1“ direktorius, šis spaudimas tik sustiprėjo.

Mus pribloškė ir Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubo generalinio direktoriaus Pauliaus Motiejūno raštas, adresuotas „Kauno dienos“ vyriausiajai redaktorei Žilvinei Petrauskaitei. P.Motiejūnas jame teigia, esą dienraščio žurnalistai šlovina žmones, kurie, jo manymu, ateityje kenks klubui ir visuomenei, taip pat reikalauja, kad visa publikuojama informacija apie „Žalgirio“ klubą būtų suderinta su klubo vadovais, administracija, akcininkais ir valdybos nariais.

Tai vertiname kaip sporto klubo ir jo savininkų bandymą cenzūruoti laisvą spaudą bei paminti objektyvios žurnalistikos principus. Negalėdami taikstytis su tokio pobūdžio reikalavimais, siūlome atkreipti visuomenės dėmesį bei įvertinti interesų grupių įtaką žiniasklaidos priemonių turiniui, prasilenkiančią su Visuomenės informavimo įstatymo ir Žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso normomis“, – tvirtinama D.Kamarauskienės ir M.Augusčio pareiškime.

krepsinis.net
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 24sek