2011 11 20

„Žalgiris“ dar kartą pažemintas: Kazanėje pralaimėta 27 taškų skirtumu

Kauno „Žalgiris“ ir toliau neišbrenda iš nesėkmių liūno. VTB Vieningosios lygos rungtynėse kauniečiai Kazanėje vietos „Unics“ komandai pralaimėjo 52:79 (11:17, 13:20, 12:23, 16:17). Tai jau šeštoji „Žalgirio“ nesėkmė tarptautinėse varžybose per pastaruosius septynis mačus.
Sonny Weemsas
Sonny Weemsas / BFL/Tomo Lukšio nuotr.

Kauniečiai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (38 prieš 36), tačiau iš trijų taškų zonos atakavo vos 22 proc. taiklumu (4/18), o nuo baudų metimo linijos – 55 proc. (6/11).

VTB Vieningoje lygoje kauniečiai pralaimėjo ketvirtą kartą, jų sąskaitoje lieka dvi pergalės. „Unics“ ekipai Vieningoje lygoje tai buvo penktoji pergalė. Kazanės krepšininkai iki šiol pralaimėjo tik „Chimki“ klubui, kuris yra A grupės lyderis.

Rungtynių eiga

„Unics“ geriau pradėjo mačą ir po kelių minučių jau pirmavo 6:0. Įpusėjus kėliniui „Žalgiris“ nuo varžovų atsiliko 4:8. T.Lawsonas perėmė kamuolį, įdėjo jį į krepšį ir „Žalgiris“ sumažino deficitą – 9:10. Tačiau kėlinio pabaigą rusai sužaidė geriau ir pirmavo po pirmųjų dešimties minučių – 17:11.

Antrojo kėlinio pradžioje Kazanės krepšininkai pelnė dar keturis taškus iš eilės ir „Žalgirio“ deficitas siekė jau 10 taškų – 11:21. Po Pauliaus Jankūno tolimo metimo rezultatas buvo 16:25, tačiau tuo pačiu netrukus atsakė ir rusai – 28:16. Įpusėjus kėliniui „Žalgirio“ deficitas buvo 8 taškai – 20:28. Tai dar nebuvo pabaiga, nes po dar kelių sėkmingų rusų atakų jie jau pirmavo 33:20. Po dviejų kėlinių rezultatas švieslentėje buvo lietuvių ekipos nenaudai – 24:37.

Trečiojo kėlinio pradžioje vaizdas per daug nepakito, o sužaidus kiek daugiau nei tris minutes  „Unics“ dar pirmavo 13 taškų skirtumu – 41:28. Bet P.Jankūnas čia pat pataikė du tolimus metimus ir kauniečiai kiek sumažino skirtumą – 34:43. Tačiau „Unics“ vėl sėkmingiau sužaidė keliose atakose ir likus trims minutėms jie pirmavo rezultatu 50:34. Iš viso kelių minučių atkarpą rusai laimėjo 11:0 ir jau pirmavo 54:34. Rusijos komanda be gailesčio daužė kauniečius, o po trijų kėlinių jie priekyje buvo jau net  60:36.

Ketvirtajame kėlinyje vaizdas aikštėje visiškai nepakito. „Žalgiris“ retkarčiais sugebėdavo sužaisti solidžiau, tačiau rusai tvirtai laikė visas žaidimo gijas savo rankose. Įpusėjus kėliniui „Unics“ jau pirmavo 77:45. Finalinė mačo sirena paskelbė triuškinančią Kauno ekipos nesėkmę – 52:79.

„Unics“: Vladimiras Veremeenko 18, Lynas Greeras 14 (8 atk. kam., 8 rez. perd.), Michaelis Wilkinsonas 13, Terrellas Lyday'us 11.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 14, Sonny Weemsas 9, Tadas Klimavičius 7, Milovanas Rakovičius 6.