2014 02 09

„Žalgiris“ laimėjo Eurolygos jaunimo atrankos turnyrą

Kauno „Žalgirio“ jaunimo komanda keliaus į Milaną. Jaunieji žalgiriečiai laimėjo Eurolygos atrankos turnyrą Kaune ir dalyvaus pagrindinėse varžybose, vyksiančiose Eurolygos finalo ketverto metu. „Žalgirio“ arenoje ir iki tol be kluptelėjimų žengę kauniečiai finale įveikė Rygos VEF aštuoniolikmečius 86:78 (16:15, 23:16, 25:18, 22:29).
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Mačą sėkmingiau pradėjo svečiai iš Latvijos. Jie pirmieji numalšino jaudulį ir įgijo šešių taškų persvarą – 10:4. „Žalgirio“ komandoje sėkmingai rungtyniavęs Martynas Varnas ne tik panaikino deficitą, bet ir išvedė savo komandą į priekį. Du tritaškius pataikęs puolėjas surinko aštuonis taškus, o puikiai jam talkinę aukštaūgiai Martynas Sajus ir Martynas Echodas taip pat prisidėjo prie to, kad pirmąjį kėlinį laimėtų šeimininkai – 16:15.

Antrajame kėlinyje žalgiriečiai persvarą susikrovė puikiai atakuodami iš toli. Ketvirtį tolimu metimu pradėjo Matas Ragauskas, vėliau tritaškį įsmeigė Justas Vazalis. Po du taškus pridėję Valentinas Mitalauskas bei M.Sajus neleido į priekį įsiveržti varžovams (27:27). J.Vazalis tęsė puikų pasirodymą surinkdamas dar 10 taškų ir po pirmosios rungtynių pusės priekyje buvo kauniečiai – 39:31.

Po didžiosios pertraukos „Žalgirio“ aštuoniolikmečiai padidino atotrūkį. Dešimt taškų iš eilės šeimininkams surinko M.Varnas

Po didžiosios pertraukos „Žalgirio“ aštuoniolikmečiai padidino atotrūkį. Dešimt taškų iš eilės šeimininkams surinko M.Varnas ir Tomo Masiulio auklėtiniai pranašumą išaugino iki rekordinio – 51:33.

Po Kristupo Žemaičio trijų taškų buvo nubrėžta nauja rekordinės persvaros žyma (56:36). Svečiai baltos vėliavos nekėlė , surengė spurtą bei sumažino deficitą perpus (56:46). Ir tik šeši R.Žuklevičiaus taškai kėliniui baigiantis leido „Žalgiriui“ jaustis užtikrintu padėties šeimininku – 64:49.

Lemiamame ketvirtyje kauniečiai pergalės iš rankų nebepaleido. Kėlinio pradžioje sėkmingai rungtyniavo aukštaūgis M.Sajus, triskart pelnęs taškus iš po krepšio (70:53).

Likus kiek daugiau nei dviem minutėms, šeimininkai užtikrintai buvo priekyje – 80:64, tačiau kovingai nusiteikę latviai rungtynių pabaigoje sugebėjo sušvelninti atsilikimą. Vis dėlto „Žalgirio“ aštuoniolikmečiai palaužė Rygos ekipą ir triumfavo Eurolygos jaunimo atrankos turnyre – 86:78.

„Žalgiris“: M.Varnas 20 (4/7 trit.), R.Žuklevičius 14 (5 rez. perd.), M.Sajus 14 (7/9 dvit., 10 atk.kam.), J.Vazalis 13 (3/4 trit.), V.Mitalauskas 6 (6 atk. kam.), M.Ragauskas 5, K.Žemaitis 5 (9 atk. kam., 8 rez. perd.), R.Mažionis 4, M.Echodas 3 (6 atk. kam.), I.Fiodorovas 2, M.Balabanas 0.

VEF: E.Mezniekas 22, R.Melderis 17 (5/7 dvit., 6 per. kam.), R.Feikneris 10.