„Žalgiris“ nusitiesė kelią į LKL finalą: trečiame pusfinalio mače „Lietuvos rytas“ palaužtas 73:71

Kauno "Žalgiris" šventė pergalę
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / „„Žalgiris“ džiaugiasi pergale ir patekimu į finalą
0

Jau istoriniu vadinamas Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalis pasiekė savo zenitą ir baigėsi Kauno „Žalgirio“ triumfu. Pirmą kartą per pastaruosius 15 metų tik pusfinalyje kovoję Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Kauno „Žalgirio“ krepšininkai trečiadienį buvo priversti žaisti „gyvenk“ arba „mirk“ rungtynes ir jas laimėjo kauniečiai 73:71 (15:17, 20:23, 21:17, 17:14). Serijos rezultatas tapo 2:1 ir finalą siekti čempionato aukso žiedų žengė daugkartinis čempionas iš Kauno, o „Lietuvos ryto“ ekipai belieka tik su varžovu aiškintis dėl neįprastai „kuklios“ LKL trečiosios vietos.

Prisijunkite beveik prie 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Kaip galima buvo numatyti, itin svarbus abiem komandoms mačas sostinės „Siemens“ arenoje pasižymėjo atkaklumu ir emocijų proveržiu. Ir be abejo – paskutinio metimo trileriu. Didžiausiu galvos skausmu šiame mače „Lietuvos rytui“ buvo baudų metimai – jie pataikė vos 12 metimų iš 23 (52 proc.). Jei ne šis tragiškas pataikymas, įvykiai galėjo rutuliotis kiek kita linkme.

Nors „Lietuvos ryto“ krepšininkai trečiadienį per pirmąsias penketą minučių bandė diktuoti savo sąlygas ir pabėgti nuo LKL čempiono „Žalgirio“, to svečiai padaryti neleido – sostinės krepšininkai nuskuodė 11:5, bet artėjant kėlinio pabaigai rezultatas jau buvo 13:13.

Antro ketvirčio pradžioje jau kauniečiai perėmė iniciatyvą ir keliais taškais pirmavo kelias minutes. Artėjant didžiajai pertraukai, po S.Jelovaco ir A.Kavaliausko pastangų, sostinės atstovai vėl susikrovė šiek tiek solidesnę – 5 taškų – persvarą (40:35).

Po pertraukos „Lietuvos rytas“ ir „Žalgiris“ žaidė „kates-peles“. Vilniečiai ir toliau siekė susikrauti bent padoresnę ir apčiuopiamą persvarą, o kauniečiai siekė perlaužti įvykių eigą.

„Lietuvos rytas“ trečiame kėlinyje turėjo kelis kartus 7 taškų pranašumą, tačiau abukart žalgiriečiai naikino šį pranašumą.

Ketvirtame kėlinyje tai viena, tai kita ekipa siekė perimti iniciatyvą, tačiau lemiamu momentu į priekį išsiveržė kauniečiai 71:68. Likus žaisti 20 sek. po D.Songailos baudos metimų  skirtumas sumenko iki 71:72.

Tiek vilniečiai, tiek ir kauniečiai per likusį laiką turėjo galimybių išsigelbėti ar padidinti skirtumą, tačiau D.Songaila prametė abu baudos metimus, R.Javtokas pataikė vos vieną – 73:71 „Žalgirio“ naudai. Išlyginti ar persverti rezultatą „Lietuvos rytas“ turėjo 9,6 sekundes, tačiau Omaro Cooko baudos metimai ir paskutinis Z.Dowdello metimas, likus kovoti 1,4 sek., buvo netiklsūs.

Tiesa, greičiausiai lemiamą metimą amerikiečiui Kauno ekipa leido mesti specialiai – iš  keturių dvitaškių  jis trečiadienį nepataikė nė vieno. Ir lemiamas tritraškis neįkrito.

Lietuvos rytas“: Antanas Kavaliauskas 17, Darius Songaila 15, Omaras Cookas ir Martynas Gecevičius po 9, Juanas Palaciosas 7, Steponas Babrauskas  ir Renaldas Seibutis 5, Stevas Jelovacas 4.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 16 (12 atk. kam.), Justinas Dentmonas 14, Martynas Pocius 11 (5 kld.), Robertas Javtokas 10, Artūras Milaknis 9, Šarūnas Jasikevičius 6, Artūras Gudaitis 5, Tadas Klimavičius 2.

Komandų statistika:

„Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 71:73 (17:15, 23:20, 17:21, 14:17).

​Blokai: 3 – 3

15min.lt naujienų svetainė nepamiršta savo šūkio „Žinios gyvai“ ir toliau stiprina grįžtamąjį ryšį su savo skaitytojais. Prieš rungtynes, jų metu ir joms pasibaigus kviečiame specialiame „Twitter“ socialinio tinklo lange rašyti savo pastebėjimus bei reikšti palaikymą arba iš savo paskyros pasisakyti pridedant #ZalgVSLrytas. Šiame lange pasirodys ir mūsų sporto žurnalistų bei portalo krepsinis.net ​lankytojų ir žurnalistų komentarai apie rungtynes.

Abi šios poros pusfinalio komandos lemiamame trečiame serijos mače siekė ir skirtingų, ir panašių tikslų: nuo 1999-ųjų tik finale tarpusavyje kovojęs „Žalgiris“ ir „Lietuvos rytas“ tikrai nenorėjo būti pralaimėjusiojo vaidmenyje. Tačiau „Lietuvos ryto“ nesėkmė kirto skausmingai – kitą sezoną vilniečiai neturėtų žaisti Eurolygos turnyre.

Jei būtų pralaimėjęs „Žalgiris“, jis pirmą kartą per visą LKL turnyro istoriją žaistų tik dėl trečiosios čempionato vietos ir tai būtų šiokia tokia moralinė skriauda garsiai Kauno ekipai. Ir žinoma, klubas atsisveikintu su čempiono titulu.

Tuo tarpu „Lietuvos rytas“, nusileidęs čempionų titulą ginančiam „Žalgiriui“, prarado kur kas didesnius dividendus nei LKL vicečempiono vardą. Sostinės komanda bus priversta kitą sezoną ne tik galvoti, kaip susigrąžinti turėtas pozicijas, tačiau ir svarstyti, kuriuose turnyruose save išbandyti. Mat trečioji vieta šalies čempionate nesuteikia ne tik teisės žaisti Eurolygoje, bet ir uždaro kelią į prieš prestižinio turnyro pradžią rengiamą Eurolygos atrankos turnyrą, kuriame bus dalijami kelialapiai į tas varžybas. Todėl „Lietuvos rytui“ teks, greičiausiai, vėl žaisti Europos taurės turnyre

Rungtynės

9  min. D.Songaila  sumažino skirtumą iki 71:72. Z.Dowdelas nepataikė tritaškio, tačiau sugebėjo atimti kamuolį iš Š.Jasikevičiaus. „Žalgiris“ prasižengė. Baudas stojo mesti D.Songaila, tačiau sugebėjo pramesti du baudos metimus. Likus žaisti 9 sek. prie baudų linijos jau stojo žalgirietis R.Javtokas – jis nepataikė tik vieno baudos metimo. „Žalgiris“ pirmavo 73:71. Paskutinei atakai „Lietuvos rytas“ turėjo 9,6 sek.

Likus žaisti 4 sek. prie baudų linijos stojo prie krepšio besiveržęs O.Cookas – nepataikė pirmojo baudos metimo ir specialiai prametė antrąjį. Likus 1,4 sek. vilniečiai dar turėjo šansą – metė Z.Dowdellas, tačiau nepataikė ir „Žalgiris“ laimėjo 73:71.

8 min.  R.Seibutis įmetė  vieną baudą, tačiau J.Dentmonas įmetė tritaškį ir vėl išvedė „Žalgirį“ į priekį 70:69. R.Javtokas padidino „Žalgirio“ atotrūkį iki 72:69.

7 min. Po S.Babrausko dvitaškio „Lietuvos rytas“ vėl atsidūrė priekyje – 68:66.

6 min. Po J.Dentmono pataikytų dviejų baudos metimų kauniečiai pirmą kartą įgijo 3 taškų pranašumą 64:61. Tačiau O.Cookas  panaikno persvarą, pataikęs tritaškį – 64:64.

5 min.  Komandos daug atakavo, tačiau nė vienai nesisekė pataikyti – 62:61 „Žalgirio“ naudai.

3 min. Po A.Gudaičio pataikyto vieno baudos metimo kauniečiai pirmavo 60:59, bet rezultatą persvėrė D.Songaila – 61:60 „Lietuvos ryto“ naudai.

1 min.  A.Kavaliauskas įmetė 2 taškus ir „Lietuvos rytas“ pabėgo vienu tolimu metimu – 59:56. Tačiau A.Milaknis šią persvarą panaikino tritaškiu.

Ketvirtasis kėlinys

„Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 57:56 (17:15, 23:20, 17:21).

9 min.  Nors vilniečiai turėjo kelias progas padidinti skirtumą, tačiau jiems tai pasisekė padaryti vos vienu tašku, o paskutinėje kėlinio atakoje J.Dentmonas įmetė dvitaškį ir po trijų kėlinių „Lietuvos rytas“ pirmavo 57:56.

8 min.  „Žalgiris“ paėmė minutės pertraukėlę ir ji davė gerų vaisių: po A.Milaknio tritaškio ir M.Pociaus dvitaškio „Lietuvos rytas“ pirmavo vos 56:54.

7 min.  Po M.Gecevičiaus ir J.Palacioso dvitaškių „Lietuvos rytas“ vėl pabėgo 56:49.

6 min. Po ilgos taškų „sausros“ A.Kavaliauskas pelnė du taškus baudomis, tačiau P.Jankūnas atsakė tritaškiu – 50:46 šeimininkų naudai. Tas pats P.Jankūnas įmetė dar du taškus su bauda – 52:49.

5 min. Emocijos liejosi per kraštus – po susidūrimo vos vyriškai kalbėti nepradėjo M.Gecevičius ir P.Jankūnas. Abu būsimus peštukus išskyrė „taikusis“ A.Kavaliauskas.

4 min.  M.Pocius ir dar kartą sumažino vilniečių atotrūkį iki vieno taško, tačiau A.Kavaliauskas įsūdė du dvitaškius – 48:43.

3 min. Kelios „Lietuvos ryto“ atakos buvo nesėkmingos, tritaškį pataikė M.Pocius ir sumažino skirtumą iki minimumo 41:42. Sostinės ekipą tempė D.Songaila, pataikės dviatškį – 44:41.

1 min. Kėlinį sėkmingiau pradėję vilniečiai padidino skirtumą iki rekordinių 7 taškų – 42:35, tačiau J.Dentmonas įmetė tris baudas ir sumažino skirtumą iki 38:42.

Trečiasis kėlinys

„Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 40:35 (17:15, 23:20)

9 min.  Taškus pelnė A.Kavaliauskas ir S.Jelovacas ir vilniečiai pabėgo 40:35. Taip baigėsi antrasis klėinys

8 min.  Po S.Jelovaco dviejų pataikytų baudų „Lietuvos rytas“ pirmavo 36:33, bet Š.Jasikevičius sumažino atotrūkį iki vieno taško.

7 min.  Po R.Javtoko ir P.Jankūnno pastangų kauniečiai išsiveržė į priekį 31:30, bet M.Gecevičius vėl išvedė vilniečius į priekį 32:31.

6 min. Rezultatui esant 26:26, susižeidė R.Seibutis, tačiau traumą nebuvo lyg ir rimta. Kitą vertus, treneriai buvo priversti žaidėją pakeisti. R.Javtokas įmetė dvi baudas, M.Gecevičius atsakė dvitaškiu ir rezultatas vėl lygus 28:28.

4 min. D.Songaila įmetė tris taškus iš eilės ir vilniečiai pirmavo 24:22.

3 min. J.Palacioso pastangomis „Lietuvos rytas“ įgijo 1 taško persvarą – 21:20.

1 min.A.Milaknis pelnė tritaškį ir „Žalgiris“ pirmą kartą išsiveržė į priekį 18:17, D.Songaila atsakė dvitaškiu, bet T.Klimavičius ir vėl išvedė žalgiriečius į priekį 20:19.

Antrasis kėlinys

„Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 17:15

9 min. Su sirena D.Songaila pelnė dvitaškį ir „Lietuvos rytas“ po pirmojo kėlinio pirmavo 17:15.

8 min. J. Dentmonas sumažino skirtumą iki 11:13, o P.Jankūnas išlygino rezultatą 13:13.

6 min. Po R.Seibučio dvitaško ir A.Gudaičio atsakymo „Lietuvos rytas“ pirmavo 13:9.

4 min. Nors P.Jankūnas įmetė tritaškį ir sumažino skirtumą iki 5:8, A.Kavaliauskas atsakė dvitaškiu su bauda – 11:5 „Lietuvos ryto“ naudai. „Žalgirio“ komandą į priekį vedė 4 taškus pelnęs M.Pocius, o „Lietuvos rytą“ – M.Gecevičius ir O.Cookas, įmetę po 3 taškus.

3 min. Mačas prasidėjo be jokios žvalgybos: du tritaškius pelnę šeimininkai pirmavo 8:2.

„Lietuvos ryto“ starto sudėtis: Renaldas Seibutis, Martynas Gecevičius, Omaras Cookas, antanas Kavaliauskas, Darius Songaila.

„Žalgiris“: Justinas Dentmonas, Martynas Pocius, Paulius Jankūnas, Robertas Javtokas, Vytenis Likpevičius.

Pirmasis kėlinys

Pirmose šių komandų serijos rungtynėse Vilniuje nugalėjo „Lietuvos rytas“ 90:85.

Antrose savo žiūrovų akivaizdoje LKL čempionai „Žalgirio“ krepšininkai gan lengvai 72:57 įveikė vilniečius.

Kitame pusfinalio serijos mače dėl kelialapio į LKL finalą santykius aiškinsis Klaipėdos „Neptūnas“ ir Prienų „TonyBet“.