-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
2009 01 08

„Žalgiris“ – SLUC. Lemiamas mūšis.

ULEB Eurolygos B grupės devintąsias rungtynes savo aikštėje Kauno „Žalgirio krepšininkai žaidžia su prancūzų Nansi SLUC klubu.
Rungtynės „Žalgiris“ – SLUC
Nuo E.Žukausko kovos po krepšiu daug kas priklausys / Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr.
Temos: 1 Eurolyga

Lietuvos čempionai kabinasi šiaudo mėgindami neiškristi iš kovos dėl vietos kitame etape. B grupės autsaideriai vienintelę pergalę iškovojo paskutinėje praėjusių metų dvikovoje su lenkų Sopoto „Prokom“ (79:68). Nepaisant to, šansų patekti į „TOP-16“ jie dar turi.

Reikia iškovoti pergalę prieš SLUC mažiausiai 15 taškų skirtumu, tuomet trims komandoms („Žalgiriui“, „Prokom“ ir SLUC) surinkus vienodai pergalių ir pralaimėjimų, tarpusavyje žaistų taškų skirtumas padėtų kauniečiams pakilti į ketvirtą vietą. Kita vertus, net ir laimėjus mažesniu taškų skirtumu šansai išlieka. Tereikia įveikti paskutiniame ture išvykoje „Barcelona“ ekipą ir tikėtis kitų palankių grupės rezultatų.

Ketvirtas kėlinys

[40] Prancūzai pataiko vieną baudos metimą, M.Kalnietis smeigia taiklų tritaškį – 103:91. J.Mačiulis prasižengia penktą kartą. R.Greeras pataiko vieną baudos metimą, tačiau C.Julianas atkovoja kamuolį ir priverčia kauniečius prasižengti. Abu jo baudos metimai taiklūs. T.Klimavičius pataiko dvitaškį paskutinę sekundę – 105:94.

[40] J.Mačiulis stoja prie baudų metimo linijos. Jis didina „Žalgirio“ pranašumą 95:86 ir po to prasižengia. Varžovai sumeta abu baudos metimus – 95:88. M.Morandais užsidirba penktą pražangą. M.Kalnietis prameta abu baudos metimus, tačiau kamuolį atkovojęs P.Jankūnas pelno du taškus – 97:88. Prancūzai po M.Kalniečio pražangos pataiko abu baudos metimus. J.Mačiulis pelno tritaškį nuo lentos – 100:90.

[40] Baudų metimo maratonas tęsiasi. Nansi ekipa prameta abu baudų metimus ir iškart pražanga stabdo P.Jankūną. Šio abu baudos metimai taiklūs. S.Tschicamboudas smeigia tritaškį. Prasižengia M.Morandais. A.Milaknis pataiko vieną baudos metimą iš dviejų – 93:86. „Žalgiris“ atsikovoja kamuolį.

[40] SLUC mažina persvarą dviem taškais nuo baudų metimo linijos. Š.Vasiliauskas stabdomas pražanga – pataiko vieną baudą iš dviejų. Š.Vasiliauskas vėl prasižengia – dar du taiklūs varžovų baudos metimai. S.Tschicamboudas prasižengia. Š.Vasiliauskas nuo baudų metimo linijos dukart taiklus – 90:83.

[40] D.Šalenga pataiko abu baudos metimus – 84:78. Š.Vasiliauskas praisžengia, varžovai pataiko vieną baudos metimą iš dviejų. J.Mačiulis pataiko tritaškį – 87:79. Penktą pražangą gauna D.Šalenga.

[39] Prancūzai netaiklūs, D.Šalenga įsūdo tritaškį – 82:78. R.Greero metimas nevykęs, J.Mačiulis skuba, meta netaiklų tritaškį. M.Morandais prameta tritaškį ir prasižengdamas stabdo D.Šalengą. Minutės pertraukėlė – 82:78.

[38] Po minutės pertraukėlės T.Klimavičius laisvas nepataiko iš po krepšio. Prancūzai praranda kamuolį. M.Kalnietis nepataiko tritaškio. Morandais smeigia tritaškį, tačiau iš karto D.Šalenga deda iš viršaus ir priverčia prasižengti varžovus. Po jo taiklaus baudos metimo aikštės šeimininkai laimi 79:78.

[37] Š.Vasiliauskas prasižengia S.Tschicamboud pataiko vieną baudos metimą iš dviejų. D.Šalenga nepataiko tritaškio. Kauniečiai vėl stabdo oponentus prasižengdami. Abu baudos metimai taiklūs. „Žalgiris“ pirmauja – 76:75.

[36] J.Mačiulis pelno tolimą tritaškį ir pakelia visą areną ant kojų. Varžovai sužingsniuoja, J.Mačiulis mėgina dar kartą, tačiau tritaškis netaiklus – 76:72.

[35] Š.Vasiliauskas drąsiai meta ir pelno du taškus. Tuo pačiu atsako ir prancūzai – 71:69. A.Milaknis imasi iniciatyvos – du taškai, tačiau tuoj pat Nansi komanda pelno tritaškį – 73:72.

[34] Komandos apsikeičia netaikliais metimais, R.Greeras nesunkiai pelno du taškus iš po krepšio – 69:67.G.Krapikas ima minutės pertraukėlę.

[33] Varžovai smeigia dar vieną taiklų dvitaškį – 66:65. A.Milaknis pataiko tritaškį – 69:65.

[32] P.Jankūnas vėl meta pro šalį nuo trijų taškų linijos, laimei nepataiko ir varžovai. M.Kalnietis netaiklus, SLUC atsako dvitaškiu – 66:63.

[31] M.Kalniečio reidas krepšio link baigiasi nesėkmingai. D.Šalenga prasižengia ketvirtą kartą. R.Greeras pelno du taškus ir pataiko baudos metimą. M.Kalniečio tritaškis netaiklus, A.Milaknis atkovoja kamuolį. Pats meta tritaškį – netaikliai. T.Klimavičius pelno dvitaškį – 66:61.

Trečias kėlinys

[30] P.Jankūnas pelno du taškus ir įmeta baudos metimą. Tuo pačiu atsako C.Julianas – 64:58. P.Jankūno paskutinis metimas nuo trijų taškų linijos – netaiklus.

[29] Komandos apsikeičia netaikliais metimais. D.Šalenga sužingsniuoja. Aikštės šeimininkai apsigina ir M.Kalnietis pelno du taškus – 61:52. E.Žukauskas atkovoja kamuolį prie varžovų krepšio, tačiau iškarto jį praranda. J.Coxas baudžia tolimu metimu. Tai pirmasis SLUC tritaškis metimas šiose rungtynėse.

[28] A.Milaknis didina persvarą iki 10 taškų – 59:49, tačiau C.Julianas tuoj pat atsako dvitaškiu. M.Kalnietis nepataiko tritaškio. A.Milaknis prasižengia stabdydamas L.Wilsonas. Šis pataiko vieną baudos metimą iš dviejų – 59:52.

[27] P.Jankūnas šauna pro šalį. C.Julianas pelno dvitaškį. J.Mačiulis po kelių netaiklių bandymų pataiko dvitaškį iš po krepšio su pražanga. V.Samnickas užsidirba techninę pražangą už kalbas. J.Mačiulis pataiko du baudos metimus iš trijų – 57:49.

[26] T.Klimavičius nepataiko baudos metimo, atkovoja kamuolį D.Šalenga. Jį stabdo J.Greeras prasižengdamas. D.Šalenga pataiko vieną baudos metimą iš dviejų – 51:45. Kauniečiai apsigina ir P.Jankūnas pataiko dvitaškį – 53:45. Prasižengia D.Šalenga. R.Greeras pataiko abu baudos metimus – 53:47.

[25] „Žalgiris“ praranda kamuolį, klaida atsako ir SLUC. P.Jankūno metimas blokuojamas. Varžovai šauna iš trijų taškų linijos – netaikliai. T.Klimavičius pelno dvitaškį su pražanga. Minutės pertraukėlė. Rezultatas – 50:45.

[24] T.Klimavičius gauna trečią pražangą, mėgindamas blokuoti R.Greero metimą. G.Krapikas gauna techninę pražangą. R.Greeras pataiko vieną baudos metimą iš keturių – 48:44. P.Jankūnas neleistinai sutrukdo varžovui dėti iš viršaus. SLUC krepšininkas pataiko vieną baudos metimą – 48:45.

[23] Komandos apsikeičia netaikliais metimais. R.Greeras vėl netrukdomas pelno 2 taškus. J.Mačiulis smeigia tritaškį. Po to kauniečiai perima kamuolį ir J.Mačiulis krauna iš viršaus – 48:43.

[22] D.Šalenga išprovokuoja pražangą, tačiau pataiko tik vieną baudos metimą iš dviejų. Prancūzai atsako dar vienu lengvu divtaškiu iš po krepšio. P.Jankūnas deda iš viršaus – 43:41.

[21] T.Klimavičius prasižengia stabdydamas oponentą. Taškus pelno SLUC krepšininkai dėdami iš viršaus. D.Šalenga iš vidutinio nuotolio netaiklus, varžovai praranda kamuolį.

Antras kėlinys

Rezultatyviausiai „Žalgirio“ ekipoje žaidžia T.Klimavičius ir J.Mačiulis. Jie pelnė po 9 taškus. 8 taškus pridėjo D.Šalenga, 7 – M.Kalnietis. „Žalgiris“ laimi kovą dėl atšokusių kamuolių 22:12, tačiau daugiau suklydo – 9:4.

[20] Varžovai dukart bando laimę nuo trijų taškų linijos – nesėkmingai. T.Klimavičius pelno du taškus su pražanga. Baudos metimas taiklus – 38:35. L.Willsonas deda iš viršaus per E.Žukauską, tačiau M.Kalnietis pataiko fantastišką dvitaškį per paskutinę sekundę – 40:37.

[19] P.Jankūnas puolime gauna pražangą. Nansi komanda klysta, tačiau iš to „Žalgiris“ nieko nepeša – prasižengia J.Mačiulis.

[18] P.Jankūnas netaiklus iš po krepšio. J.Coxas pelno lengvus du taškus. A.Milaknis smeigia tritaškį – 35:35.

[17] D.Šalenga įsiveržia į baudos aikštę ir pelno du taškus – 32:33. SLUC krepšininkai sužingsniuoja.

[16] Prancūzai nesugeba suregzti atakos per tam skirtą laiką. D.Šalengos metimas blokuojamas, varžovai atsako dvitaškiu- 28:33. M.Kalnietis nepataiko tritaškio, J.Mačiulis atkovoja ir pelno dvitaškį – 30:33.

[15] D.Šalenga prašauna nuo trijų taškų linijos, puldamas prasižengia J.Mačiulis.

[14] J.Mačiulis smeigia tritaškį. C.Julianas pataiko dvitaškį, paskui pats prasižengia. D.Šalenga sumeta abu baudos metimus - 28:31.

[13] Po dar vienos nesėkmingos atakos varžovai didina savo pranašumą – 23:27. Kauniečių rankos dreba, o varžovai smaginasi – antras dėjimas iš viršaus iš eilės – 23:29.

[11] Aikštės šeimininkai vėl klysta perduodami kamuolį. Varžovai lengvai pelno dvitaškį iš po krepšio. M.Kalniečio metimas blokuojamas, P.Jankūnas netaiklus nuo trijų taškų linijos.

Pirmas kėlinys

[10] D.Šalenga iš baudos aikštelės taiklus. Kauniečiai apsigina, tritaškį meta Ž.Janavičius, tačiau netaikliai – 19:21.

[9] P.Jankūnas mėgina laimę nuo trijų taškų linijos – nesėkmingai. SLUC tęsia sėkmingų atakų seriją – po keturių taškų iš eilės – 17:21.

[8] Po dar vienos sėkmingos Nansi ekipos atakos – 17:15. G.Krapikas ima minutės pertraukėlę. E.Žukausko metimas blokuojamas, vėliau – dar viena klaida. Svečiai lygina rezultatą – 17:17.

[7] Į aikštę grįžo E.Žukauskas ir iš karto prasižengia. Varžovai mažina skirtumą – 17:11. Kauniečiai klysta perduodami kamuolį, o SLUC įsūdo dvitaškį – 17:13.

[6] Po minutės pertraukėlės C.Julianas, stabdydamas M.Kalnietį, užsidirba antrą pražangą ir sėda ant atsarginių suolo. M.Kalnietis sumeta abu baudos metimus – 17:9.

[5] „Žalgiris“ apsigina nuo R.Greero dėjimo, tačiau klysta puldami. C.Julianas per rankas pelno dvitaškį. M.Kalnietis smeigia tritaškį – 15:9

[4] J.Mačiulis pataiko sunkų metimą – 10:7. Kauniečiai apsigina, P.Jankūną svečiai stabdo prasižengdami. Šis pataiko abu baudos metimus – 12:7.

[3] T.Klimavičius pataiko dvitaškį išų po krepšio. M.Kalnietis perima kamuolį, tačiau nesugeba rezultatyviai užbaigti atakos. T.Klimavičius po M.Kalniečio perdavimo pelno lengvus taškus – 8:6. C.Julianas pataiko vieną baudos metimą iš dviejų.

[2] J.Mačiulis išveda aikštės šeimininkus į priekį – 4:2. Varžovai atsako į tai dvitaškiu iš po krepšiu.

[1] SLUC atidaro savo sąskaitą dvitaškiu iš po krepšio. E.Žukauskui į nosį pataiko R.Greeras – šis su kruvina nosimi sėda ant suolo. P.Jankūnas lygina rezultatą – 2:2.