2010 04 20

„Žalgiris“ vos įveikė šiauliečius

Pirmose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalio serijos iki dviejų pergalių rungtynėse Kauno „Žalgirio“ krepšininkai šventė sunkią pergalę. Antradienį jie savo aikštėje tik po dramatiškos kovos 83:81 (23:21, 20:15, 15:22, 25:23) įveikė „Šiaulių“ komandą.
Vienu iš rungtynių didvyrių tapo M.Brownas. / Mindaugo Kašalyno nuotr.

Rungtynių pradžia gana intrigavo – aikštėje, atrodė, kovoja dvi lygios komandos. Pirmo kėlinio pabaigoje šiauliečiai netgi buvo pabėgę į priekį 5 taškais (16:21), tačiau aikštės šeimininkai spurtavo ir jau antro kėlinio pradžioje pirmavo 30:23.

Antano Sireikos auklėtiniai neleido varžovams įsibėgėti ir daugiausia latvių legionieriaus Račio Grafo dėka rezultatą išlygino – 32:32. Tiesa, neilgam, nes kauniečiai greitai susigrąžino pranašumą ir įpusėjus rungtynėms buvo priekyje 43:36.

Po pertraukos keturios aikštės šeimininkų klaidos iš eilės leido „Šiauliams“ šiek tiek priartėti, tačiau atsigavę žalgiriečiai vėl atitolo (47:40). Aktyvūs Kauno ekipos gynėjai išprovokavo varžovų aukštaūgių Vytauto Šarakausko ir Arvydo Šikšniaus ketvirtąsias pražangas, tad šie buvo priversti gintis atsargiau.

Deividas Gailius dviem tritaškiais ir metimu iš po krepšio išlygino rezultatą – 48:48, bet persverti rezultato savo naudai svečiams nepavyko. Atkakli kova vyko iki pat trečio kėlinio pabaigos ir tik paskutinio ketvirčio pradžioje D.Gailius persvėrė rezultatą „Šiaulių“ naudai 58:60.

D.Gailius tapo tikru galvos skausmu D.Maskoliūno auklėtiniams, kai ėmė smeigti vieną taiklų tritaškį po kito. Sutrikę „Žalgirio“ krepšininkai netrukus atsiliko 61:68. Traukti stringantį kauniečių vežimą ėmė Martynas Pocius ir Tadas Klimavičius. Jie likus žaisti kiek daugiau nei 4 minutes sumažino skirtumą iki minimumo – 72:73.

Marcusas Brownas baudų metimais grąžino kauniečiams pranašumą. „Žalgiris“ sėkmingiau žaidė chaotiškų, įtemptų bei nenuspėjamą rungtynių pabaigoje ir šventė pergalę. Nugalėtojams po 17 taškų pelnė M.Brownas ir M.Pocius, 14 taškų ir 9 atkovotus kamuolius pridėjo T.Klimavičius. Šiauliečių gretose nesustabdomas buvo D.Gailius – 24 taškai.

LKL pusfinalį triuškinama pergale pradėjo Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipa. Čempionų titulą ginantys Rimo Kurtinaičio auklėtiniai pirmadienį savo aikštelėje net 108:61 nugalėjo Utenos „Juventus“ krepšininkus ir serijoje iki dviejų pergalių pirmauja 1:0.

Be kelių traumuotų krepšininkų žaisdami vilniečiai įspūdingai atakavo iš toli: pataikė 19 iš 32 tritaškių (59,4 proc.). Nugalėtojams 22 taškus pelnė Kenanas Bajramovičius. Antrąsias pusfinalio serijos rungtynes komandos Šiauliuose ir Utenoje žais balandžio 28 dieną.