2010 02 07

„Žalgiris“ vos išvengė antausio ir nuo Alijevo vedamo „Nevėžio“

Sunkią pergalę Lietuvos krepšinio pirmenybėse iškovojo šalies vicečempionas Kauno „Žalgiris“ – namuose tik po atkaklios kovos palaužė Kėdainių „Nevėžį“ – 80:74 (16:12, 12:21, 22:20, 33:21).
alijevas
R.Alijevas kėlė didelį galvos skausmą savo buvusiai komandai. / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Pasimokę iš vakarykštės pamokos kauniečiai jau nuo pat susitikimo pradžios čiupo jautį už ragų ir ėmė įrodinėti savo pranašumą – 10:2. Tiesa, nors skirtumas buvo pasiekęs dviženklę ribą (15:5), svečiams pavyko atsitiesti ir ištirpdyti šeimininkų persvarą. Po pirmų dešimties minučių žalgiriečiai pirmavo jau tik keturiais taškais – 16:12.

Antras ketvirtis prasidėjo „Nevėžio“ spurtu 5:0 ir Kauno sporto halės šeimininkams teko besivejančiųjų vaidmuo  – 16:17. Svečiai nemažino apsukų ir netrukus įgijo penkių taškų pranašumą – 28:23. Kėdainių krepšininkai buvo nutolę septyniais taškais (33:26), bet Mario Delašas paskutinėmis kėlinuko akimirkomis sušvelnino atsilikimą iki penkių – 28:33.

Po pertraukos „Nevėžis“ pajėgė atremti LKL vicečempionų bandymus perimti iniciatyvą. Kėdainiečiams dažniausiai pavykdavo atsiriboti nuo varžovų 4 taškų pranašumu. Tiesa, po Aleksandro Čapino tritaškio 29-ą minutę Ramūno Butauto auklėtiniai galiausiai išlygino rezultatą (44:44), tačiau Rolando Alijevo vedami svečiai prieš lemiamą susitikimo dalį išlaikė trijų taškų skirtumą – 53:50.

Pačioje ketvirto kėlinuko pradžioje po dar vienos A.Čapino tritaškės bombos žalgiriečiams pavyko išsiveržti į priekį – 58:55. Vis dėlto svečiai atsakė spurtu 5:0 ir po dar vieno R.Alijevo tritaškio susigrąžino persvarą – 63:60. Kėdainiečių pranašumas buvo išaugęs ir iki penkių taškų (65:60), bet Martyno Pociaus ir Tado Klimavičiaus pastangomis „Žalgiriui“ pavyko išsiveržti į priekį – 67:65. Tiesa, likus žaisti trims minutėms „Nevėžis“ vėl atsidūrė priekyje – 70:69. Šį kartą LKL grandams pavyko išsaugoti savo garbę. 40-ą minutę žalgiriečiai įgijo keturių taškų persvarą (74:70) ir „Nevėžiui“ sukurti dar vieno stebuklo nepavyko.

„Žalgiris“: T.Klimavičius 20 (10 atk. kam.), A.Čapinas 16, M.Delašas 12, M.Pocius 11, A.Juškevičius 8, Š.Vasiliauskas ir M.Begičius po 5, S.Vene 2, P.Butkevičius 1.

„Nevėžis“: R.Alijevas (5 rez. perd.) ir D.Gvezdauskas (7 atk. kam.) po 17, E.Dimša 12 (6 atk. kam.), G.Maciulevičius 9.