2010 02 10

„Žalgiris“ triuškinamai pralaimėjo ir Malagoje (nuotraukos)

Trečiose Eurolygos „Top-16“ varžybų G grupės rungtynėse trečiadienį Kauno „Žalgirio“ komanda išvykoje 86:68 (6:21, 23:19, 18:24, 21:22) nusileido ispanų Malagos „Unicaja“ ekipai ir antrame etape patyrusi trečią nesėkmę iš eilės prarado beveik visus šansus kovoti dėl vietos ketvirtfinalyje.
M.Brownas Malagoje pelnė 11 taškų
„Žalgirio“ snaiperiai pataikė vos 5 tritaškius iš 25. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Išlikimo rungtynėse G grupės autsaideriai aiškinosi santykius Malagoje. Skrydžio į Ispaniją išvakarėse staigios permainos klube – atleisti treneris Ramūnas Butautas ir klubo sporto direktorius Algirdas Brazys – ir 12 valandų trukusi kelionė paliko pėdsaką žaidėjų galvose.

Pirmas kėlinys trečiadienį „Žalgiriui“ buvo tragiškas – 8 klaidos, itin prastas dvitaškių pataikymo procentas ir po 10 minučių akivaizdus „Unicaja“ pranašumas – 21:6. Po truputį atsigauti Dariaus Maskoliūno auklėtiniams pavyko antrame kėlinyje, tačiau varžovai taip pat nesnaudė.

Po pertraukos visi kauniečių bandymai priartėti buvo bergždi, po trijų kėlinių aikštės šeimininkams pavyko įgyti 17 taškų pranašumą – 64:47, o ketvirtame skirtumas išaugo net iki 24 – 79:55. Pabaigoje liko pripažinti, kad priverstinis D.Maskoliūno debiutas „Žalgirio“ vyriausiojo trenerio poste Eurolygoje nebuvo sėkmingas.

Abi komandos klydo itin dažnai (23 – „Unicaja“ ir 25 – „Žalgiris“), atkovojo vienodai kamuolių – po 35, tačiau kauniečių pataikymo procentas prastesnis pagal visas statistikos kategorijas. Nugalėtojams 16 taškų pelnė Juanas Dixonas, 15 – Robertas Archibaldas, 14 – Georgias Printezis, 13 – Omaras Cookas.

Kitas rungtynes Kauno „Žalgiris“ žais vasario 25 dieną namie ir turės progą atsirevanšuoti Malagos „Unicaja“ ekipai už skaudų pralaimėjimą Ispanijoje. Pirmuosius du mačus G grupėje kauniečiai taip pat pralaimėjo triuškinamai: 65:89 nusileido Gdynės „Prokom“ ekipai ir rezultatu 68:83 turėjo pripažinti Maskvos CSKA pranašumą.

Starto penketai
„Unicaja“: O.Cookas, C.Jimenezas, J.Welschas, J.Dixonas, R.Archibaldas.

„Žalgiris“: M.Kalnietis, T.Watsonas, T.Klimavičius, M.Brownas, D.Šalenga.

Pirmas kėlinys

Rungtynes aktyviau pradėjo aikštės šeimininkai. Kauniečiai nepataiko iš palankių padėčių, klysta perduodami kamuolį. Svečių sąskaitą galingu dėjimu po trijų minučių tylos atidaro traumą išsigydęs ir į aikštę grįžęs T.Watsonas. Komandų taiklumo procentas itin prastas, įpusėjus kėliniui – 6:3 priekyje „Unicaja“.

M.Begičius išnaudoja ūgio pranašumą prieš varžovus, pelno dvitaškį, tačiau svečiai atsako 7 taškais iš eilės – 13:5, D.Maskoliūnas prašo minutės pertraukėlės. C.Jimenezas tritaškiu didina skirtumą iki 10 taškų. Kauniečiai klysta du kartus iš eilės, veriasi jų gynybos spragos. Pirmą tragišką „Žalgiriui“ kėlinį rezultatu 21:6 laimi Malagos komanda.

Antras kėlinys

Svečių veiksmai puolime ir toliau šlubuoja – aikštės šeimininkai nesunkiai priverčia klysti žalgiriečius ir tęsia spurtą – 25:9. M.Pocius taikliu tritaškiu mėgina prikelti komandos draugus. Dar vieną jo prasiveržimą blokuoja, o T.Watsonas tęsia klaidų virtinę sužingsniuodamas – 29:12. Iniciatyvos imasi D.Šalenga. Po jo dvitaškio ir T.Klimavičiaus įspūdingo dėjimo skirtumas mažėja. „Žalgiris“ atsigauna – tritaškį smeigia ir M.Brownas – 29:21.

Komandos apsikeičia vaidmenimis. Kauno komanda perima iniciatyvą ir priverčia klysti varžovus. Po M.Browno taiklių baudos metimų rezultatas tampa 29:25, tačiau aikštės šeimininkai pristabdo svečių spurtą taikliu tritaškiu. M.Kalnietis prameta abu baudų metimus, o R.Archibaldas ir C.Jimenezas vėl didina pranašumą. Įpusėjus rungtynėms 40:29 pirmauja „Unicaja“.

Trečias kėlinys

T.Watsonas šlubčiodamas paliko aikštę baigiantis antram ketvirčiui, tačiau po pertraukos su nauja energija kovoja aikštėje. Komandos apsikeičia taikliais metimais, tačiau nežymi iniciatyva priklauso aikštės šeimininkams. Po J.Dixono dvitaškio ir R.Archibaldo dėjimo į krepšį rezultatas tampa 48:34. M.Kalnietis pelno 4 taškus iš eilės, tačiau varžovai greitai randa atsakymą. Įpusėjus kėliniui – 53:41.

Žaidimas išsilygina, po M.Begičiaus dvitaškio – 55:45. Abi komandos daug dėmesio skiria gynybai, teisėjai fiksuoja daugiau pražangų, žaidimo tempas sulėtėja. A.Milaknis šauna tritaškį pro šalį, o C.Jimenezas atsako dviem taikliais baudų metimais. M.Pociaus metimas blokuojamas, o varžovai dviem taikliais tritaškiais iš eilės didina pranašumą iki 17 taškų – 64:47.

Ketvirtas kėlinys

Komandos chaotiškai pradeda paskutinį ketvirtį, netaiklūs metimai ir klaidos – dažna atakų pabaiga. J.Dixonas tritaškiu didina skirtumą iki 20 taškų – 71:51. Žalgiriečių gynyboje vėl padaugėja spragų ir tuo naudojasi varžovai. Įpusėjus ketvirčiui 76:53 pirmauja „Unicaja“.

Malagos komanda smaginasi: O.Cookas smeigia tritaškį ir skirtumas išauga iki 24 taškų – 79:55. D.Maskoliūnas į aikštę leidžia jaunimą ir šis nenuvilia, nes skirtumas mažėja iki 15 taškų – 79:64. Malagos komanda iškovojo pirmą pergalę „Top-16“ rungtynėse 86:68 ir tęsia kovą dėl patekimo į kitą etapą.