2015 09 20

Apie auksą svajoję serbai liko be nieko, Europos bronza – prancūzams

Sekmadienis – paskutinė Europos krepšinio čempionato diena. Vakare dėl aukso kovos Lietuvos rinktinė, tačiau prieš tai paaiškėjo bronzos medalių laimėtojai. Prancūzijos rinktinė be vargo 81:68 (16:16, 21:15, 21:12, 23:24) nugalėjo Serbijos krepšininkus.
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Po pirmojo kėlinio rezultatas buvo lygus – 16:16, tačiau antrajame prancūzai spurtavo 10:0 ir įgijo 9 taškų pranašumą. Trečiajame kėlinyje toliau dominavo prancūzai ir galiausiai nuskynė pergalę bei medalius.

Nando de Colo pelnė 20 taškų ir buvo Prancūzijos rinktinės lyderis. Rudy Gobertas pridėjo 15 taškų ir 15 atkovotų kamuolių.

Bojanas Bogdanovičius Serbijai pelnė 14 taškų.

Prancūzija: N.d.Colo 20, R.Gobertas 15 (15 atkv.kam.), E. Fournier 15, T.Parkeris 13.

Serbija: B.Bogdanovičius 14, N. Bjelica 12, M. Raduljica 11.

Abi rinktinės pusfinaliuose buvo laikytos favoritėmis, tačiau liko be vietos finale. Prancūzai namuose nusileido ispanams, o serbai turėjo pripažinti lietuvių pranašumą. Abi komandos iki tol pralaimėjimų patyrusios nebuvo.

Prancūzai ant nugalėtojų pakylos kopia jau trečią kartą per trejus metus. 2011 metais jie pasipuošė sidabru, prieš dvejus metus – finale nugalėjo Lietuvą.

Prieš tai prancūzai bronzą iškovojo penkis kartus – 1937, 1951, 1953, 1959 ir 2005 metais.

Serbijos rinktinė nėra tokia gausiai tituluota Europos čempionatuose, tačiau praėjusią vasarą pasaulio čempionate džiaugėsi sidabru. Antri serbai buvo ir 2009 metų Europos čempionate.

Pirmasis kėlinys: Prancūzija – Serbija 16:16

Rungtynes geriau pradėjo prancūzai, kurie po keturių minučių pirmavo 7:2. M. Simonovičiaus tritaškis sumažino skirtumą iki dviejų taškų. Nors prancūzai pirmavo viso kėlinio metu, jo pabaigoje baudos metimais B.Bogdanovičius išlygino rezultatą. Nando De Colo surinko pusę prancūzų taškų – 8.

Antrasis kėlinys: Prancūzija – Serbija 37:32 (16:16, 21:15)

Po dviejų iš eilės B.Bogdanovičiaus dvitaškių serbai išsiveržė į priekį 20:16. E.Fournier tritaškis serbams paliko minimalų pranašumą. Įpusėjus kėliniui prancūzai pirmavo 27:23. S.Markovičiaus tritaškis paliko varžovams tik taško pranašumą. Prancūzai po to spurtavo 10:0 ir įgijo 9 taškų pranašumą. Šį spėjo sumažinti N.Bjelicos tritaškis.

Trečiasis kėlinys: Prancūzija – Serbija 58:44 (16:16, 21:15, 21:12)

Trečiajame kėlinyje toliau dominavo prancūzai. Įpusėjus kėliniui rezultatas buvo 46:39. N. De Colo jau turėjo 12 taškų. Keturias minutes taškų pelnyti nesugebėję serbai atsiliko 39:52. B.Bogdanovičius toliau budino savo komandą tritaškiais. Visgi serbai pralaimėjo kėlinį 12:21 ir atsidūrė pavojingoje situacijoje.

Ketvirtasis kėlinys: Prancūzija – Serbija 81:68 (16:16, 21:15, 21:12, 23:24)

Ketvirtajame kėlinyje prancūzai įtvirtino savo pergalę. Serbai atsakymo nesurado ir liko be medalių.