2015 11 18 /22:19

Aurimo Jasilionio debiutas pažymėtas „Lietuvos ryto“ puolimo šou Stambule

Europos taurės varžybose trečiadienį Vilniaus „Lietuvos ryto“ (2/4) krepšininkai puikiai pradėjo E grupės antrąjį ratą – 103:92 (23:27, 26:25, 27:18, 27:22) įveikė Stambulo „Bešiktaš“ (3/3) krepšininkus. Vilniečiai pademonstravo gražų ir naudingą žaidimą puolime, pataikė daugiau nei 50 proc. visų metimų, atliko 26 rezultatyvius perdavimus ir iškovojo gražią pergalę.
Kšyštofas Lavrinovičius ir Leonas Radoševičius
Kšištofas Lavrinovičius / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Lietuvos ryto“ krepšininkai atsiliekančiųjų vaidmenyje buvo nuo pirmojo ketvirčio pradžios iki trečiojo vidurio, tačiau, priešingai nei iki šiol Europos taurėje, neleido varžovams nutolti.

„Bešiktaš“ krepšininkai kelis kartus buvo nutolę 7 taškais, tačiau „Lietuvos rytas“ visada išliko visai netoli savo varžovų, o reikiamu metu surengė puikų spurtą ir aplenkė turkus.

Roko Giedraičio tritaškis trečiojo ketvirčio viduryje atstatė lygybę (62:62), o netrukus lyg geriausiais jaunystės metais žaidęs Kšištofas Lavrinovičius įsūdė tritaškį su pražanga. Kėlinuką R.Giedraitis ir A.Juškevičius užbaigė dar dviem tolimais metimais – 76:68.

Lemiamo ketvirčio viduryje po dviejų gerų G.Oreliko sprendimų vilniečiai įgijo dviženklį pranašumą (90:79), tačiau „Bešiktaš“ spurtavo 10:0. Vis dėlto, taip reikalingos pergalės vilniečiai nepaleido. K.Lavrinovičius išprovokavo porą pražangų, sumetė baudas, o prasidėjus paskutinei minutei kamuolį perėmęs R.Giedraitis išprovokavo nesportinę pražangą – 99:89.

„Lietuvos ryto“ krepšininkai rungtyniavo devyniese – be traumuotų Deivido Gailiaus, Artūro Gudaičio ir Antano Kavaliausko. „Centrus“ puikiai pavadavo Julius Jucikas, kuris pelnė 15 taškų, nors grumiantis po krepšiu jam dažnai trūko jėgos.

Vilniečiai dvitaškius metė 52 proc., tritaškius – 50 proc. taiklumu, atliko net 26 rezultatyvius perdavimus, sugebėjo būti pranašesni ir kovoje dėl kamuolių – 33:29. Čia padėjo ir tai, kad „Bešiktaš“ žaidė be lyderio Maciejaus Lampės.

Net 9 kamuolius sugriebė kone mažiausias „Lietuvos ryto“ krepšininkas – Nicolas Laprovittola. Argentinietis vis dėlto prametė visus 7 savo dvitaškius.

„Bešiktaš“: N.Woltersas (8/12 dvit., 4/7 trit., 5 per. kam., 7 išpr. praž., 36 naud. bal.) 34, C.Akyolas 14, C.Elonu 13, L.Hamiltonas 10.

„Lietuvos rytas“: K.Lavrinovičius (6/7 dvit., 3/4 trit., 8/8 baud., 3 atk. kam., 7 išpr. praž., 36 naud. bal.) 28, A.Juškevičius (3/5 dvit., 3/5 trit.) 18, J.Jucikas (6/12 dvit.) 15, R.Giedraitis (2/5 trit., 3 per. kam.) 14, G.Orelikas (6 rez. perd.) 10, M.Runkauskas ir N.Laprovittola (0/7 dvit., 1/4 trit., 9 atk. kam., 8 rez. perd., 5 kld.) po 7.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Rokas Giedraitis

Ketvirtasis kėlinys: „Bešiktaš“ – „Lietuvos rytas“ 92:103 (27:23, 23:22, 18:27, 22:27)

10 min. R.Giedraitis labai apmaudžiai suklydo, tačiau per turkų ataką pats perėmė kamuolį ir aikštės viduryje išprovokavo nesportinę pražangą. Jis įmetė abi baudas, dar dvi pridėjo N.Laprovittola ir nugalėtojas buvo aiškus – 99:89.

9 min. Pagaliau taškai, kuriuos baudų metimais įmetė K.Lavrinovičius – 92:89. Netrukus jis pridėjo ir dar du metimus.

8 min. Dėl penktosios pražangos J.Jucikui rungtynės baigėsi, „Bešiktaš“ lyderis N.Woltersas vėl įmetė. Vilniečių atkarpa – 0:10.

7 min. N.Laprovittola prametė jau 7-ąjį savo dvitaškį iš 7-ių. N.Woltersas tritaškiu mažino skirtumą iki 5-ių – 85:90.

6 min. G.Orelikas veržėsi po krepšiu, puikiai atmetė kamuolį J.Jucikui, kuris pelnė 15-ąjį savo tašką. Apsigynus G.Orelikas įmetė iš vidutinio nuotolio – 90:79.

5 min. Itin svarbus metimas – K.Lavrinovičius pataikė tritaškį – 86:78.

3 min. Puikus J.Juciko kablys padidino svečių pranašumą iki rekordinio – 83:74. N.Woltersas įmetė tritaškį.

2 min. M.Runkauskas pataikė tik vieną baudą, tačiau J.Jucikas puikiai privertė suklysti E.Murphy.

1 min. J.Jucikas ketvirtį pradėjo taikliomis baudomis ir dvitaškiu – jis tapo ketvirtuoju „Lietuvos ryto“ krepšininku, įmetusiu dviženklį taškų skaičių.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Nicolas Laprovittola

Trečiasis kėlinys: „Bešiktaš“ – „Lietuvos rytas“ 70:76 (27:23, 23:22, 18:27)

10 min. Antrasis R.Giedraičio tritaškis rungtynėse, po kurio ir A.Juškevičiaus tolimas metimas – 76:68.

9 min. Po kelių pelnytų baudų metimų pagaliau pavyko įmesti iš žaidimo, kai K.Lavrinovičius atsikovojo kamuolį po netaiklaus N.Laprovittolos metimo – 70:68.

8 min. Beveik dvi minutes komandos keitėsi netaikliais metimais ir klaidomis, kurių „Lietuvos rytas“ darė per daug.

6 min. L.Hamiltonas du kartus iš eilės lengvais metimais iš po krepšio pelnė taškus – 66:66.

5 min. Tritaškis! R.Giedraitis pagaliau pataikė tolimą metimą – 62:62. NEĮTIKĖTINAS metimas – K.Lavrinovičius pataikė tritaškį su pražanga. Vilniečiai priekyje 66:62.

4 min. Puikiai atsidengusį „brolį“ pamatė A.Juškevičius, netrukus R.Giedraitis perėmė kamuolį ir galingai sudrebino krepšį dėjimu – 56:59. N.Woltersas ir A.Juškevičius apsikeitė tritaškiais.

3 min. Tolimas N.Wolterso dvitaškis vėl padidino „Bešiktaš“ pranašumą iki 7 taškų – 59:52.

2 min. Tritaškį pataikė ir T.Dardenas – 57:52.

1 min. Pora netaiklių metimų ir jau 10-asis C.Elonu taškas. A.Juškevičius atsakė tritaškiu 52:54.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Kšištofas Lavrinovičius

Antrasis kėlinys: „Bešiktaš“ – „Lietuvos rytas“ 52:49 (27:23, 23:22)

10 min. Ketvirtį baudų metimais baigė K.Lavrinovičius ir Ž.Janavičius – 49:52.

9 min. Dvi iš eilės „Lietuvos ryto“ klaidos leido „Bešiktaš“ įgyti rekordinį pranašumą – 50:43.

8 min. Po N.Wolterso dvitaškio greitoje atakoje dar vieną tritaškį įmetė G.Orelikas – 43:46.

6 min. N.Laprovittola perėmė kamuolį „Bešiktaš“ tik pradedant ataką ir išprovokavo pražangą. Baudos metimai buvo taiklūs – 40:42.

5 min. C.Akiolas pataikė dar du iš eilės tritaškius, tarp kurių įsiterpė A.Juškevičiaus dvitaškis – 36:40.

4 min. Iš toli pataikė ir M.Runkauskas – jau 4 iš 6 vilniečių tritaškiai pasiekė tikslą – 32:32.

3 min. Vilniečiai jau buvo priekyje, tačiau šeimininkai neleido nutolti – 29:29. C.Akiolas smeigė tritaškį.

1 min. Dvi puikios svečių atakos per pirmąją minutę leido išlyginti rezultatą – 27:27.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Julius Jucikas

Pirmasis kėlinys: „Bešiktaš“ – „Lietuvos rytas“ 27:23

10 min. L.Hamiltonas pelnė 5 taškus iš eilės, bet K.Lavrinovičius tiesioginiam oponentui atsilygino tritaškiu. Vis dėlto, įsibėgėjęs N.Woltersas  ir vėl išprovokavo pražangą, sumetė baudas ir šeimininkai pirmavo – 27:23.

9 min. D.J.Seeley įmetė tritaškį, tačiau K.Lavrinovičius pataikė du taškus su pražanga – 20:20.

8 min. Įsibėgėjo „Bešiktaš“ lyderis N.Woltersas, kuris jau surinko 7 taškus – 17:17.

7 min. G.Orelikas pataikė pirmąjį „Lietuvos ryto“ triatškį – 15:13.

6 min. J.Jucikas spinduliavo pasitikėjimu savimi – dar du taškai.

5 min. Du puikūs Ž.Janavičiaus taškai iš po krepšio greitoje atakoje išvedė svečius į priekį – 10:8.

4 min. Dar tašką baudos metimu pridėjo J.Jucikas – 8:8.

3 min. Greitą tritaškį įmetė N.Laprovittola, tačiau turkai atsakė rezultatyviai – 7:6.

2 min. Vilniečių vienintelis vidurio puolėjas J.Jucikas jau pelnė 4 taškus – 4:4.

1 min. Abiejų komandų pirmosios atakos baigėsi netaikliu metimu, atsikovotu kamuoliu ir dvitaškiu iš po krepšio – 2:2.

Pastarąjį dešimtmetį abi komandos jau yra susitikusios penkis sykius ir keturias iš šių dvikovų laimėdavo komandos, žaisdavusios svečiuose. Taip baigėsi trys pastarieji „Lietuvos ryto“ ir „Bešiktaš“ susitikimai, vienas jų – pirmasis sezono mačas Vilniuje (91:87).

Po šio mačo turkai beviltiškai pralaimėjo „Avtodor“ (79:103), tada susitvarkė su PAOK (100:80) ir „Olaj“ (76:67), o prieš savaitę patyrė dar vieną sutriuškinimą – 58:82 pralaimėjo „Zenit“.

Lyderiai. Kone visas Turkijos klubo žaidimas laikosi ant dviejų krepšininkų pečių – lenko Maciejaus Lampe ir amerikiečio Nate'o Wolterso. Pirmasis yra rezultatyviausias ir daugiausiai kamuolių atkovojantis „Bešiktaš“ žaidėjas, pagal pastarąją statistiką dalijasi trečiąją vietą visoje Europos taurėje. Vis dėlto, jis rungtynėse nežais.

Įžaidėjas N.Woltersas turnyre yra 11-as pagal per vienerias rungtynes atliekamus rezultatyvius perdavimus.

Lyderiams labiausiai talkina turkas Enginas Atsuras ir lietuviams pažįstamas Tremmellas Dardenas.

Traumos. Prieš mačą vilniečiai neteko antro rezultatyviausio savo Europos taurės krepšininko – Deivido Gailiaus.

Trečiadienį ryte pasiekė žinia, kad Turkijoje traumą patyrė ir Antanas Kavaliauskas, kuris yra geriausios „Lietuvos ryto“ kovotojas dėl kamuolių.

Gera žinia, kad su ekipa į Turkiją išvyko traumą išsigydęs Artūras Gudaitis, tačiau jis teigė, kad trečiadienį dar gali ir nežaisti.