2016 10 26

Stambulo aistrų katile „Fenerbahče“ rado silpną „Žalgirio“ vietą

Krepšinio genijų Šarūno Jasikevičiaus ir Željko Obradovičiaus akistata baigėsi serbo pergale 82:68 (28:24, 16:13, 19:19, 19:12). Matyt, mažai kas tikėjo, kad „Žalgiris“ iš Stambulo išvyks su pergale kišenėje, tačiau Kauno klubas užkūrė mažai prognozuotą pirtį varžovams. Vien ko vertas įspūdingas Augusto Lima blokas Janui Vesely. Garsių pavardžių neišsigandę žalgiriečiai kovėsi iki galo, tačiau negalėjo pasipriešinti „Fenerbahče“ priekinei linijai.
Rungtynių akimirka / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Eurolyga | Trečiadienis | „Fenerbahče“ – „Žalgiris“ 82:68 | Stambulas

Stambulo klubo aukštaūgiai J.Vesely, P.Antičius ir E.Udoh pelnė 35 taškus ir palaidojo intrigą. „Žalgirio“ gynyba neturėjo tinkamo atsakymo visų rungtynių metu ir patyrė antrą pralaimėjimą Eurolygoje.

Jau rungtynių pradžioje svečiai bebaimiškai svaidė vieną tritaškio po kito ir parodė, kad į Stambulą užsuko ne tam, kad žavėtųsi varžovų žaidimu. Po pirmojo kėlinio „Fenerbahče“ pirmavo keturiais taškais, tačiau veržlus Leo Westermanno žaidimas neleido Turkijos klubui rimčiau atitrūkti. Po pirmosios rungtynių dalies skirtumas išaugo iki 7 taškų. Ž.Obradovičiaus sustyguota krepšinio mašina per 20 minučių padarė vos tris klaidas.

Trečiojo kėlinio pradžioje žalgiriečiai šiurkščiai klydo ir rinkosi pražangas, „Fenerbahče“ jau pirmavo dešimčia taškų, tačiau L.Westermannas užvedė komandą išprovokuodamas varžovo pražangą. B.Motumas sumažino skirtumą vos iki dviejų taškų. Prieš lemiamą kėlinį turkai išlaikė 7 taškų pranašumą.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Fenerbahče“ padidino persvarą iki 13 taškų. Tai buvo lemiama šių rungtynių duobė žalgiriečiams. Net ir garsių Š.Jasikevičiaus raginimų neužteko, kad būtų perlaužta vieną stipriausių Europos komandų.

Tiesa, Turkijos sirgaliai nepadėkojo žalgiriečiams už gerą kovą, bet nemenkai užsirūstino. Net du „Fenerbahče“ žaidėjai paliko aikštę traumuoti – Bogdanas Bogdanovičius ir Nikola Kaliničius. Stambulo arena ūžė nuo keiksmų.

„Žalgirį“ šiose rungtynėse tempė legionieriai – L.Westermannas pelnė 15 taškų ir sužaidė antras puikias rungtynes iš eilės. B.Motumas pridėjo 14 taškų.

„Žalgiriui“ tai buvo antras pralaimėjimas. Praėjusią savaitę žalgiriečiai namuose palaužė Vitorijos „Baskonia“ ekipą.

„Žalgiris“ pirmą kartą šį sezoną žaidžia dvejas Eurolygos rungtynes per vieną savaitę. Tvarkaraštis pašėlęs – penktadienį namuose priėmė „Baskonia“, sekmadienį LKL čempionate rungėsi su Klaipėdos „Neptūnu“, trečiadienį Stambule metė iššūkį „Fenerbahče“, o penktadienį namuose pasitinka Tel Avivo „Maccabi“.

„Žalgiris“: L.Westermannas 15 (4 rez. perd.), B.Motumas 14, A.Milaknis 10, P.Jankūnas 8, A.Kavaliauskas 7, K.Pangosas 5, A.Lima 4, L.Lekavičius 3, E.Ulanovas 2 (5 atk. kam.), R.Seibutis 0, I.Hartensteinas 0.

„Fenerbahče“: E.Udoh 14 (6/8 dvit., 8 atk. kam., 2 blk.), J.Vesely 14, P.Antičius 11 (3/5 trit.), B.Bogdanovičius 10 (5 rez. perd.).

Komandų statistika: „Fenerbahče“ – „Žalgiris“ 82:68 (28:24, 16:13, 19:19, 19:12)

Dvitaškiai: 17/34 (50,0%) – 17/32 (53,1%)
Tritaškiai: 9/19 (47,4%) – 7/26 (26,9%)
Baudų metimai: 21/22 (95,5%) – 13/18 (72,2%)
Atkovoti kamuoliai: 23 – 26
Klaidos: 11 – 12
Rezultatyvūs perdavimai: 22 – 17

Rungtynių eiga:

Ketvirtasis kėlinys: „Fenerbahče“ – „Žalgiris“ 82:68 (28:24, 16:13, 19:19, 19:12)

40 min. Ir tai buvo viskas. Ketvirtajame kėlinyje „Žalgiris“ klaidomis pripažino šeimininkų pranašumą ir įsirašė antrą pralaimėjimą išvykoje.

33 min. Ir vėl prasta žalgiriečiams kėlinio pradžia. Š.Jasikevičius liejo įtūžį kur tik galėjo, o Turkijos klubas įgijo didžiausią persvarą – 13-os taškų.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Šarūnas Jasikevičius

Trečiasis kėlinys: „Fenerbahče“ – „Žalgiris“ 63:56

30 min. A.Lima ir B.Motumo metimų dėka „Žalgiris“ vis dar kabinosi į šias rungtynes. Po lygaus kėlinio 19:19 Stambulo klubas išlaikė 7 taškų pranašumą.

26 min. Po kontakto su L.Westermannu traumą patyrė B.Bogdanovičius. Jis paliko aikštę, palaikomas medikų. Rimta netektis Stambulo klubui – 52:47.

23 min. P.Antičiaus trečias tritaškis didino skirtumą iki dešimties, o žalgiriečiai padarė dvi šiurkščias klaidas iš pradžių. Š.Jasikevičius negalėjo nuslėpti nusivylimo. Komandą reikalingiausiu metu patraukė L.Westermannas, kuris išprovokavo varžovo pražangą ir tritaškį pataikęs A.Milaknis – 49:45.

Antrasis kėlinys: „Fenerbahče“ – „Žalgiris“ 44:37

20 min. Antras B.Motumo tritaškis ir po pirmosios rungtynių dalies žalgiriečiai atsiliko 7 taškais. E.Udoh ir L.Westermannas jau turėjo po 12 taškų savo sąskaitose. Šeimininkų raktas į geresnį žaidimą – vos trys klaidos prieš „Žalgirio“ septynias.

18 min. Augusto Lima! Tiesiog vadovėlinis blokas, kuris neabejotinai pretenduos į gražiausius savaitės epizodus – 42:34.

16 min. Artūras Milaknis! Jau 11-osios iš eilės Eurolygos rungtynės, kuriose snaiperis pataikė tritaškį. Įspūdinga serija – 38:34.

13 min. A.Kavaliauskas gražiai apžaidė J.Vesely ir pelnė tris taškus iš eilės. L.Westermannas sėkmingai atakavo iš po krepšio ir skirtumas sumažėjo iki trijų taškų. N.Kaliničius tiesiog įskrido į pirmąsias žiūrovų eiles. Kilo sujudimas po kurio atsikėlęs krepšininkas patraukė į rūbinę – 32:29.

11 min. „Fenerbahče“ antrąjį kėlinį pradėjo spurtu 4:0 ir padidino persvarą iki 8 taškų. Garsiai nepasitenkinimą reiškęs Š.Jasikevičius nusprendė iš arčiau pasikalbėti su krepšininkais ir paprašė pertraukėlės – 32:24.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Rungtynių akimirka

Pirmasis kėlinys: „Fenerbahče“ – „Žalgiris“ 28:24

10 min. Per pirmas dvejas Eurolygos rungtynes „Žalgiris“ negarsėjo tolimais metimais, bet Stambule jau per pirmas 10 minučių pataikė keturis iš penkių. Turkijos klubas – 4/6. Po pirmojo kėlinio Ž.Obradovičiaus komanda pirmavo keturiais taškais.

6 min. Netikėti lyderiai abejose barikadų pusėse – tritaškius šaudę P.Antičius ir L.Westermannas jau turėjo po 8 taškus – 18:16.

4 min. Rungtynes pradėjo du puikūs L.Westermanno tritaškiai, tačiau Stambulo klubas greitai prisitaikė prie žalgiriečių tempo. P.Antičiaus ir du L.Datome tolimi metimai šeimininkams leido pajusti ritmą – 13:11.