2017 01 24

Eurolygos drama Kaune: išvarytas Š.Jasikevičius ir istorinė pergalė prieš CSKA

Antradienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje įvyko stebuklas. Eurolygos čempionės titulą ginanti Maskvos CSKA 74:79 (20:20, 25:18, 16:19, 13:22) krito prieš Kauno „Žalgirį“, kuris pagirtinai kovojo visų rungtynių metu. Ketvirtojo kėlinio pradžioje antrą techninę pražangą gavęs Šarūnas Jasikevičius buvo pašalintas iš aikštės. 17-os pralaimėjimų serija prieš istorinį priešą nutraukta.
Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
Eurolyga | „Žalgiris“ – CSKA 79:74 | 20:00 | „Žalgirio“ arena

Pirmą kartą Š.Jasikevičiaus trenerio karjeroje jis nesulaukė rungtynių pabaigos. Ketvirtajame kėlinyje emocijų nevaldęs strategas paliko komandą Dariaus Maskoliūno rankose.

Lemiamomis akimirkomis taiklus buvo Artūras Milaknis, kurio metimas praktiškai užtikrino pergalę. Nando de Colo buvo netaiklus ir istorinė pergalė buvo žalgiriečių rankose.

Pagrindinis „Žalgirio“ ginklas šiose rungtynėse buvo 21 tašką pelnęs ir penkis tritaškius pataikęs Kevinas Pangosas. Dvigubą dublį surinko Leo Westermannas, kuris pelnė 10 taškų ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

Žalgiriečiams pavyko pristabdyti Eurolygos žvaigždę Nando de Colo, kuris surinko tik 11 taškų.

Tai buvos vos penktas CSKA pralaimėjimas šį sezoną, po kurio Maskvos klubas gali neišsilaikyti Eurolygos viršūnėje. Septintą pergalę iškovoję „Žalgiris“ rikiuojasi dvyliktas.

Nuo 2000 metų Eurolygoje „Žalgiris“ buvo patyręs 17 pralaimėjimų iš eilės prieš CSKA. Skaudi serija buvo nutraukta.

Kauno „Žalgiris“ rungtynes pradėjo bebaimiškai. Kevinas Pangosas smeigė tritaškį ir nustatė rungtynių toną. Dimitris Itoudis ilgai savo lyderio Nando de Colo taupyti negalėjo. Jam pasirodžius aikštėje kėlinys baigėsi lygiosiomis 20:20.

Antrajame kėlinyje solo šou surengė Viktoras Chriapa, kuris pelnė 9 taškus ir išvedė CSKA į priekį. Tiesa, Brockas Motumas ir žalgiriečių tritaškiai neleido jiems per daug atitrūkti. Prieš didžiąją pertrauką Eurolygos lyderiai turėjo 7 taškų pranašumą.

Jis greitai ištirpo, kai po didžios pertraukos Kauno „Žalgiris“ spurtavo 12:2. Kova prasidėjo iš naujo. Ketvirtojo kėlinio pradžioje pašalintas treneris neišmušė iš vėžių komandos, kuri fantastiškai priešinosi ir nugalėjo.

Kauno „Žalgiris“ šiuo metu pateko į karščiausią sezono ruožą. Jau ketvirtadienį „Žalgiris“ lėktuvu pakils į Stambulą, kur penktadienį susirems su Davido Blatto „Daruššafaka“. Pirmadienį, sausio 30-ąją, „Žalgiris“ svečiuosis Panevėžyje, kur šį LKL sezoną patyrė vienintelį pralaimėjimą. Tą pačią savaitę, vasario 2-ąją, „Žalgiris“ namuose priims „Barceloną“, o vasario 5-ąją dar sykį bandys užimti amžino varžovo tvirtovę – svečiuosis pas „Lietuvos rytą“.

Rungtynių statistika: „Žalgiris“ – CSKA

Dvitaškiai: 24/42 (57,1%) – 19/31 (61,3%)

Tritaškiai: 8/16 (50,0%) – 6/17 (35,3%)

Baudų metimai: 7/10 (70,0%) – 18/23 (78,3%)

Rezultatyvūs perdavimai: 24 – 19

Atkovoti kamuoliai: 21 – 20

Perimti kamuoliai: 6 – 8

Klaidos: 17 – 19

„Žalgiris“: K.Pangosas 21 (5/8 trit., 4 rez. perd.), A.Lima 12 (6/7 dvit., 5 atk. kam.), P.Jankūnas 11, L.Westermannas 10 (10 rez. perd., 2 per. kam.), B.Motumas 9, E.Ulanovas (6 atk. kam.) 9, A.Milaknis 5, L.Lekavičius 2, A.Kavaliauskas 0, R.Seibutis 0.

CSKA: J.Augustine‘as 15 (5/6 dvit., 7 atk. kam.), N.De Colo 11 (2 per. kam.), C.Higginsas 11.

Rungtynių eiga

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ – CSKA 79:74

40 min. K.Pangoso tritaškis ir A.Milaknio taškai priartino svajonę, o netaiklus Nando de Colo metimas ją įtvirtino. PERGALĖ!

38 min. J.Augustine'as išvedė į priekį CSKA.

37 min. E.Ulanovas išlygino rezultatą – 70:70.

36 min. Po pirmojo A.Milaknio tritaškio komandas skyrė tik du taškai – 68:70.

35 min. Žalgiriečiai net ir be Šaro nebuvo nusiteikę pasiduoti. Tiesa, jie jau buvo išnaudoję pražangų limitą ir rusai rinko taškus baudos metimais – 61:67.

31 min. Ketvirtasis kėlinys prasidėjo sensacingai. Antrą techninę pražangą už kalbas gavo Šarūnas Jasikevičius, kuris turėjo palikti aikštę. Jį pavaduoti teko Dariui Maskoliūnui. Tai pirmasis Kauno ekipos trenerio išvarymas iš aikštės jo kaip trenerio karjeroje.

Brock Motum
Brock Motum

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – CSKA 57:61

30 min. Tikri amerikietiški kalneliai. Žalgiriečiai tai perima kamuolį, tai patys suklysta. L.Westermannas jau suklydo penkis kartus, bet atliko 9 rezultatyvius perdavimus. Antrą tritaškį pataikęs A.Voroncevičius metė būdamas laisvas. Prieš lemiamą kėlinį CSKA pirmavo keturiais taškais.

26 min. C.Higginsas baudos metimais išlygino rezultatą – 51:51.

24 min. P.Jankūno tritaškis persvėrė rezultatą žalgiriečių naudai, tačiau neilgam. N.De Colo sugrąžino persvarą rusams. Visgi energijos užtaisas „Žalgiryje“ plito ir atkarpa 12:2 buvo geriausia šiose rungtynėse – 50:47.

22 min. Trečiąjį kėlinį pradėjo ketvirtasis K.Pangoso tritaškis – 41:45.

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – CSKA 38:45

20 min. CSKA neleido atitrūkti žalgiriečių tritaškiai. Per du kėlinius „Žalgiris“ pataikė keturis. Tačiau kantrybę kėlinio pabaigoje prarado Š.Jasikevičius, kuris prašydamas varžovo žingsnių užsidirbo techninę pražangą. Po dviejų kėlinių CSKA pirmavo septyniais taškais.

17 min. Staigmena iš Maskvos. V.Chriapa pelnė 9 taškus ir tapo rezultatyviausiu savo ekipoje, nors iki šiol šį sezoną neblizgėjo – 31:36.

15 min. Keturis taškus iš eilės pelnęs B.Motumas sumažino skirtumą iki taško ir privertė sunerimti D.Itoudį – 28:29.

12 min. Antrąjį kėlinį žalgiriečiai pradėjo septintąja klaida. N.De Colo išvedė į priekį CSKA. Tribūnas pažadino veržlus L.Lekavičiaus prasiveržimas ir taškai – 22:26.

Teodoro Biliūno / 15min nuotr./Leo Westermannas
Teodoro Biliūno / 15min nuotr./Kevinas Pangosas

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – CSKA 20:20

10 min. CSKA iki kėlinio pabaigos įsivažiavo, o žalgiriečių tritaškiai pradėjo skrieti pro šalį. Pirmuosius taškus pelnęs N.De Colo išlygino rezultatą. Š.Jasikevičius paprašė pasitarimo. Po pirmojo kėlinio – lygu.

5 min. K.Pangosas pataikė dar vieną tritaškį. Įpusėjus kėliniui ir reikalams negerėjant D.Itoudis į aikštę išleido savo lyderį N.De Colo. Jį dengti Š.Jasikevičius pasiuntė R.Seibutį – 14:13.

3 min. A.Lima rungtynes pradėjo keturiais taškais iš eilės, o K.Pangoso tritaškis suteikė pasitikėjimo visai komandai. CSKA kol kas pasižymėjo tik K.Hinesas – 9:4.

1 min. „Žalgirio“ arenoje jau nuskambėjo Lietuvos himnas, po kurio kauniečiai priima didžiausią sezono iššūkį. Ar pavyks Š.Jasikevičiaus ekipai išgąsdinti Eurolygos favoritą? Tikslas aiškus – sustabdyti Nando de Colo ir atiduoti visas jėgas baudos aikštelėje. Tiesa, rungtynes prancūzas rungtynes pradėjo ant atsarginių suolo.