2016 12 07

Davido Logano ranka sudrebėjo – „Lietuvos rytas“ pavojuje

Vilniaus „Lietuvos rytas“ namuose apmaudžiai 97:99 nusileido Berlyno ALBA ekipai. Pergalė būtų užtikrinusi vietą Europos taurės „Top 16“ etape, tačiau dėl šios dar teks pakovoti. Likus žaisti 2,4 sekundės, Davidas Loganas nepataikė baudos metimų, kurie būtų išplėšę pratęsimą.
David Logan
Europos taurė: Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Berlyno ALBA / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Jau pirmajame kėlinyje „Lietuvos rytas“ pabėgo nuo varžovų 21:14 ir galingas Drew Gordono dėjimas privertė vokiečius prašyti pasitarimo. Po jo svečiai atsigavo ir po pirmojo kėlinio šeimininkai pirmavo minimaliai – 27:26.

Antrajame kėlinyje Corey Fisheris užvedė šeimininkus keturiais taškais iš eilės (39:35) ir iki didžiosios pertraukos „Lietuvos rytas“ susigrąžino septynių taškų pranašumą (54:47).

Trečiajame kėlinyje „Lietuvos rytas“ buvo pasiekęs rekordinę, 10 taškų persvarą. Prieš lemiamą kėlinį šeimininkai pirmavo 72:67.

Ketvirtajame kėlinyje užvirė atkakli kova. Itin svarbų tritaškį pataikė Davidas Loganas, kuris „Lietuvos rytui“ sugrąžino keturių taškų persvarą (77:73). Įpusėjus kėliniui rezultatas buvo lygus – 81:81. ALBA pataikė du tritaškius iš eilės ir išsiveržė į priekį 87:81.

Likus žaisti tris sekundes, vilniečiai atsiliko 97:99 ir turėjo kamuolį. D.Loganas išprovokavo pražangą, bet nesumetė baudos metimų.

Tai buvo pirmas „Lietuvos ryto“ pralaimėjimas Europos taurėje po trijų pergalių iš eilės. Trečią pralaimėjimą patyręs „Lietuvos rytas“ B grupėje nukrito į trečią vietą.

„Lietuvos rytas“ galėjo užsitikrinti vietą kitame etape ir šį trečiadienį, jei Bilbao „Retabet“ būtų patyrusi pralaimėjimą.

Tačiau Bilbao krepšininkai 97:83 nugalėjo Fuenlabrados „Montakit“ ekipą ir tęsia kovą dėl vietos kitame etape.

„Lietuvos rytui“ labai svarbus bus kitos savaitės Fuenlabradoje likęs mačas su „Montakit“ – šios rungtynės lems galutinę poziciją grupėje. Sostinės krepšininkai iškops į kitą etapą, jei nugalės Ispanijoje. Jei ten pralaimėtų, vilniečiams reikėtų „Chimki" pergalės Rusijoje prieš Bilbao klubą, kuris liktų paskutinis.

Trečiadienį Vilniaus komanda žaidė panašiai, kaip prieš mėnesį Vokietijos sostinėje, kur prireikė net dviejų pratęsimų ir galiausiai ALBA šventė pergalę 124:115.

Kaip ir praėjusios tarpusavio akistatos metu vilniečiai nesustabdė Elmedino Kikanovičiaus, kuris pelnė 29 taškus.

„Lietuvos rytas“: D.Loganas ir R.Giedraitis po 16, D.Gailius 14, D.Gordonas ir J.Akognonas po 12, A.Gudaitis 10.

ALBA: E.Kikanovičius 29, D.Milosavljevičius 19, M.Milleris 15, P.Siva 12.

1. „Chimki“ 7 5 2 629:558
2. ALBA 8 4 4 681:734
3. „Lietuvos Rytas“ 7 3 4 613:593
4. „Fuenlabrada“ 7 3 4 615:625
5. „Bilbao“ 7 3 4 567:595