2017 03 23

Galas „Žalgirio“ svajonei: turkai nubraukė viltį patekti į ketvirtfinalį

Iki ketvirtadienio vakaro rusenusi menka vilties liepsnelė buvo užgesinta vos tik Kauno „Žalgiris“ pradėjo dvikovą Tel Avive. Tiesioginis Lietuvos čempionų varžovas dėl vietos Eurolygos ketvirtfinalyje Stambulo „Anadolu Efes“ laimėjo savo miesto derbį prieš „Fenerbahče“ 80:77 ir kauniečiams tapo nepasiekiamas.
Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Turkijos klubas savo sąskaitoje turi 16 pergalių. Kauniečių taupyklėje prieš dvikovą su „Maccabi“ buvo 12 laimėjimų.

Be šios savaitės dvikovų, abiems komandoms dar liko sužaisti po du mačus, t.y. „Anadolu Efes“ po pergalės tapo nebepasiekiamas.

Teoriškai, „Žalgiriui“ pavejama aštuntoje vietoje esanti Belgrado „Crvena zvezda“, kuri turi 15 pergalių, bet dėl prastesnio tarpusavio įmestų ir praleistų taškų santykio žalgiriečiai nepatenka į aštuntuką nei susilyginę pergalėmis su serbais, nei kai tiek pat pergalių turėtų trys komandos – dar ir „Daruššafaka“.

Visais scenarijais, „Žalgiris“ lieka už aštuntuko borto.

Intriga iki paskutinio metimo

Žalgiriečiams palankios „Fenerbahče“ pergalės Stambule buvo sunku tikėtis. Željko Obradovičius dėl traumų neteko Luigi Datome, Kosto Slouko, epizodiškai žaidė susižeidęs Bogdanas Bogdanovičius.

Šeimininkai nuo pat pirmųjų minučių puolė įrodinėti, kad ši dvikova jiems yra žymiai svarbesnė nei kur kas tituluotesniems jų varžovams.

Jau pirmajame kėlinyje Velimiro Perasovičiaus vyrai šovė į priekį ir išsiveržė į priekį 21:14. Prasidėjus lemiam kėliniui, 31-ąją minutę, „Anadolu Efes“ užtikrintai pirmavo 67:54.

Ko gero, „Žalgirio“ komandos vadovo Mindaugo Kvedaro rankos šalia komandos atsarginių suolo Tel Avive prakaitavo laikydamos mobilųjį telefoną, kuriame įjungtoje Eurolygos internetinėje svetainėje uždegė lietuviams palankesni skaičiai – 35-ąją minutę „Fenerbahče“ sumažino skirtumą 63:67.

Likus žaisti 38 sekundes „Anadolu Efes“ persvara siekė tik 78:76. Vis dėlto „Anadolu Efes“ sėkmingai realizavo baudų metimus ir atsiplėšė 80:76. „Fenerbahče“ išgelbėti savęs ir „Žalgirio“ nebesugebėjo, nors tritaškiu dar ir galėjo išplėšti pratęsimą, kai atakavo „Anadolu Efes“ krepšį tiksint paskutinėms sekundėms.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Paulius Motiejūnas krepšinio rungtynėse

Kova ne tik dėl garbės

Po dvikovos Tel Avive, „Žalgiriui“ liks dvejos Eurolygos rungtynės – kovo 31-ąją Kaune su Manto Kalniečio Milano „Emporio Armani“ ir balandžio 6-ąją Vitorijoje su „Baskonia“.

„Žalgiris“ kovos ne tik dėl garbės. Už kiekvieną pergalę Eurolyga skiria 40 tūkstančių eurų premiją. Taigi, žalgiriečiai savo biudžetą dar gali papildyti 120 tūkstančių eurų.

Už 12 pergalių „Žalgiris“ jau susižėrė 480 tūkst. eurų. Kauniečių klubo direktorius Paulius Motiejūnas prieš sezoną minėjo, kad minimalus tikslas – 10 pergalių.