2017 03 23 /23:27

Čempionų charakteris: dužus svajonei, „Žalgiris“ svečiuose nušlavė „Maccabi“

Prasidėjus antram ketvirčiui, žalgiriečiai sužinojo iš Stambulo atskriejusią nemalonią žinią apie užgesusią Eurolygos ketvirtfinalio svajonę, tačiau dvikovą Tel Avive baigė garbingai. Ketvirtadienio vakarą Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai 93:77 (17:14, 27:19, 27:25, 22:19)  įveikė vietos „Maccabi“ ir įsirašė tryliktąją sezono pergalę.
Joe Alexanderis
Joe Alexanderis / Euroleague nuotr.

Laimėję Tel Avive, kauniečiai šiemetiniame Eurolygos turnyre užsitikrino mažiausiai 11-ąją vietą.

Banguotų rungtynių pirmajame kėlinyje iniciatyvos nepavyko perimti nė vienai komandai, o prieš pat didžiąją pertrauką išmušė Kevino Pangoso šlovės valanda.

„Žalgirio“ kanadietis drąsiai žaidė tiek po krepšiu, tiek ties tritaškio linija ir inicijavo spurtą, po kurio svečiai įgijo dviženklį pranašumą (44:33).

Trečiojo kėlinio viduryje „Maccabi“ dar bandė sugriebti vilties šiaudą, tačiau Renaldas Seibutis ir Edgaras Ulanovas tritaškiais bei Antanas Kavaliauskas sėkmingu žaidimu po krepšiu nubraukė bet kokias šeimininkų viltis.

Ketvirtojo kėlinio viduryje „Maccabi“ dar buvo priartėję iki keturių taškų (75:79), tačiau lemiamam spurtui jėgų pritrūko. „Žalgiris“ padidino apsukas ir lemtingai nurūko.

TAIP PAT SKAITYKITE:

Šaras po dviprasmiškos pergalės: „Vyrai kovėsi lyg dėl visko“

„Žalgiriui“ norint patekti į ketvirtfinalį reikėjo laimėti visas likusias rungtynes bei sulaukti trijų Stambulo „Anadolu Efes“ ir bent vienos Stambulo „Daruššafaka“ nesėkmės.

Vis dėlto dviem valandomis anksčiau vykusiose rungtynėse „Anadolu Efes“ 80:77 palaužė lygos vicečempioną Stambulo „Fenerbahče“ ir užpūtė paskutinę viltį.

Palyginti su šių ekipų akistata Kaune, „Maccabi“ gretose nebuvo traumuoto buvusio puolimo lyderio Andrew Goudelocko ir atleistų Sonny Weemso bei Mike‘o Zirbeso.

Izraelio ir Lietuvos klubai Eurolygoje tarpusavyje santykius aiškinosi 20 kartą. 15 sykių stipresni buvo „Maccabi“ krepšininkai, 5 – „Žalgirio“.

Tel Avive kauniečiai laimėjo tik antrą kartą. Iki šiol vienintelę pergalę Pažadėtoje žemėje jie buvo iškovoję 2004-ųjų gruodį.

Pirmąją „Žalgirio“ ir „Maccabi“ dvikovą Kaune 87:74 užtikrintai laimėjo Izraelio klubas. Tai buvo vienos prasčiausių kauniečių sezono rungtynių.

„Maccabi“ – „Žalgiris“ 77:93 (14:17, 19:29, 25:27, 19:22).

„Maccabi“: Victoras Ruddas 16, Sylvenas Landesbergas 11, Devinas Smithas ir Diamonas Simpsonas po 10.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 20, Kevinas Pangosas 15, Antanas Kavaliauskas 14, Paulius Jankūnas 12, Brockas Motumas 10, Artūras Milaknis 6, Renaldas Seibutis 5, Lukas Lekavičius ir Leo Westermannas po 4, Isaiah Hartensteinas 3, Augusto Lima ir Paulius Valinskas taškų nepelnė.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. „Maccabi“ – „Žalgiris“ 77:93 (14:17, 19:29, 25:27, 19:22).

40 min. Per likusį laiką žydams išsigelbėti jau nepavyko. Artūras Milaknis padėjo tašką.

38 min. Kauniečių kapitonas pataikė iš po krepšio, perėmė kamuolį, o po akimirkos įmetė ir Edgaras Ulanovas. Jis pirmą kartą Eurolygos rungtynėse pasiekė 20 taškų ribą. Žalgiriečių pranašumas vėl pasiekė dviženklę ribą – 85:75.

37 min. Galas Mekelis pataikė ir „Maccabi“ dar labiau priartėjo, tačiau teisėjai užfiksavo šeimininkų pražangą puolime. Tuomet iniciatyvos ėmėsi Paulius Jankūnas.

36 min. Vis dėlto kelti baltą vėliavą žydai nesiruošė. Kėlinio viduryje šeimininkai tritaškių dėka spurtavo 7:0 ir grąžino intrigą – 73:79.

35 min. Puikus Antanas Kavaliauskas. 14-asis „centro“ taškas per tiek pat minučių – 79:66.

33 min. Šeimininkų gyvybę ir toliau palaikė tritaškiai, bet „Žalgiris“ žaidė įvairiau.

III kėlinys. „Maccabi“ – „Žalgiris“ 58:71 (14:17, 19:29, 25:27).

30 min. Kėlinį tritaškiu užbaigė Edgaras Ulanovas. Tai jau trečiasis jo tolimas metimas.

28 min. Šeimininkai bandė tiestis, tačiau labai svarbų tritaškį pataikė Renaldas Seibutis. Dar po akimirkos du taškus pridėjo Brockas Motumas, veržliai sužaidė Kevinas Pangosas ir „Žalgiris“ vėl atitrūko – 66:53.

27 min. Tritaškių šou tęsėsi. Laimei, prisitaikė ne tik šeimininkai, bet ir Artūras Milaknis – 59:52.

26 min. Victoras Ruddas pataikė iš toli, bet dvitaškiu atsakė ir vėl persvarą dviženkle pavertė Brockas Motumas (56:46).

25 min. Artūras Milaknis pataikė iš toli, bet arbitrai pražangą sušvilpė Augusto Limai. Peržiūrėję epizodą, teisėjai tritaškio neįskaitė.

24 min. Paulius Jankūnas puikiai įmetė kamuolį po krepšiu Antanui Kavaliauskui. Sėkmingai šį vakarą žaidęs aukštaūgis pelnė lengvus du taškus – 52:41.

23 min. Po Pauliaus Jankūno pataikymo persvara pasiekė rekordinį 13 taškų pranašumą.

22 min. Žalgiriečiai Šarūno Jasikevičiaus parengto plano stropiai laikėsi ir po pertraukos.

II kėlinys. „Maccabi“ – „Žalgiris“ 33:44 (14:17, 19:29).

19 min. Matydami slystančią pergalę iš rankų, „Maccabi“ aistruoliai pradėjo švilpti savo komandai. Tuo metu „Žalgiris“ įgijo dviženklę persvarą – 42:31.

18 min. Kevinas Pangosas toliau sunkiai sulaikomas. Dar du jo taškai su pražanga.

17 min. Edgaras Ulanovas pataikė antrą tritaškį rungtynėse, Kevinas Pangosas agresyviai sužaidė po krepšiu ir žalgiriečiai atitrūko – 37:31.

16 min. Po kelių minučių Brockas Motumas sugrąžino minimalią persvarą kauniečiams – 30:29.

15 min. Taškų lenktynėse „Maccabi“ išlaikė nežymią persvarą – 29:28.

13 min. Kauniečiams vis sunkiau sekėsi gintis, bet „Maccabi“ krepšininkai taip pat nepersistengdavo saugodami savo krepšį.

12 min. Antrą kėlinį aktyviau pradėjo šeimininkai. Kaip tik šiuo metu atskriejo liūdnos žinios iš Stambulo, kur paaiškėjo, kad „Anadolu Efes“ iškovojo pergalę bei paliko žalgiriečius už ketvirtfinalio borto.

I kėlinys. „Maccabi“ – „Žalgiris“ 14:17.

10 min. Kėlinio pabaigoje žalgiriečiai spurtavo 8:0.

8 min. Aikštėje pasirodęs Antanas Kavaliauskas įkrovė kamuolį į krepšį ir sumažino atsilikimą iki taško.

7 min. „Žalgiris“ strigo puolime, o šeimininkai tuo naudojosi (14:9). Taškų badą nutraukė sudėtingą metimą kaire ranka pataikęs Lukas Lekavičius.

5 min. Devinas Smithas pataikė sunkų metimą beveik nuo tritaškio linijos per varžovo rankas. „Maccabi“ priekyje – 10:9.

4 min. Kauniečiai sėkmingai pradėjo dvikovą (7:3), bet žydai labai greitai atsakė atkarpa 5:0 ir vėl išsiveržė į priekį.

3 min. Komandos apsikeitė tritaškiais. Iš pradžių pataikė Joe Alexanderis, kitoje aikštės pusėje – Kevinas Pangosas.

2 min. Ekipos rungtynes pradėjo apsikeisdamos netaikliais metimais, kol galiausiai iš vidutinio nuotolio pataikė Paulius Jankūnas.

1 min. Kauno „Žalgirio“ starto penketas: Leo Westermannas, Kevinas Pangosas, Edgaras Ulanovas, Paulius Jankūnas ir Augusto Lima.

Pranešimas apie prašymų dėl triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo išlaidų kompensavimo priėmimą
Atėjo metas apsitverti sklypą: specialistų patarimai
Steikų diena: kaip paruošti sultingą ir burnoje tirpstantį steiką?