2016 12 02

A.Kavaliausko ir A.Milaknio duetas ištempė „Žalgirį“ iš Belgrado pragaro

Iš Belgrado pragaro Kauno „Žalgiris“ ištrūko gyvas ir su pergale. Fantastiški Artūro Milaknio tritaškiai ir Antano Kavaliausko karjeros rungtynės padėjo palaužti 88:79 (24:16, 18:28, 24:22, 22:13) „Crvena Zvezda“ ekipą. Tai buvo pirmoji žalgiriečių pergalė išvykoje šio sezono Eurolygoje.
Eurolyga I „Crvena Zvezda“ – „Žalgiris“ 79:88 I Belgradas

Š.Jasikevičius pirmą kartą į starto penketą įtraukė Artūrą Milaknį ir neprašovė. Net ir serbų baubimai nesulaikė snaiperio, kuris jau per pirmą kėlinį pataikė keturis tritaškius iš tiek pat mestų. Pirmajame kėlinyje užsivedęs „Žalgiris“ pirmavo net trylika taškų (24:11), bet ketvirčio pabaigoje persvara sumenko iki aštuonių taškų (16:24).

Antrajame kėlinyje tęsėsi banguota kova. Serbai jau buvo sumažinę skirtumą iki trijų taškų, bet „Žalgiris“ vėl nurūko. Visgi šeimininkai perlaužė žaidimo eigą, kai Charlesas Jenkinsas metimu su pražanga apžaidė Luką Lekavičių ir persvėrė rezultatą (35:34). Po 10:0 atkarpos serbus sustabdė tik penktas A.Milaknio tritaškis. Po pirmosios rungtynių dalies komandas skyrė vos du taškai (42:44).

Trečiajame kėlinyje Belgrado ekipa neteko savo lyderio Marko Simonovičiaus, kuris susirinko penkias asmenines pražangas. Kauno „Žalgiris“ tuo pasinaudojo ir persvėrė rezultatą. Prieš lemiamą kėlinį rezultatas buvo 66:66.

Ketvirtajame kėlinyje Kauno klubas šovė į priekį ir įgavo naujų jėgų su Edgaro Ulanovo reidais.

Artūras Milaknis pakartojo geriausias karjeros rungtynes Eurolygoje ir pelnė 19 taškų (5/6 tritašk.).

Rezultatyviausias šio sezono Eurolygos rungtynes sužaidė ir Antanas Kavaliauskas, kuris surinko 20 taškų.

Žalgiriečiai tradiciškai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių – 35:20.

Paskutinę pergalę Eurolygoje išvykoje Kauno klubas pasiekė 2015 metų gruodžio 10 dieną prieš „Barcelona“ ekipą.

Ketvirtą pergalę iškovojęs „Žalgiris“ turnyrinėje lentelėje pakilo į vienuoliktą vietą.

„Žalgiris“: A.Kavaliauskas 20 (7/8 dvit.), A.Milaknis 19 (5/6 trit.), E.Ulanovas 14, B.Motumas 9, L.Westermannas 7 (7 atk. kam., 8 rez. perd.), L.Lekavičius 6 (4 rez. perd.), K.Pangosas 5 (4 rez. perd.), A.Lima 4 (7 atk. kam., 2 blk.), R.Seibutis 2, P.Jankūnas 2 (5 atk. kam., 2 blk.).

„Crvena Zvezda“: M.Bjelica 19 (5 atk. kam.), N.Dangubičius 16 (3/5 trit.), M.Simonovičius 16, N.Woltersas 15 (5 rez. perd.).

Rungtynių statistika: „Crvena Zvezda“ – „Žalgiris“ 79:88

Dvitaškiai: 17/40 (42,5%) – 20/39 (51,3%)

Tritaškiai: 8/19 (42,1%) – 9/17 (52,9%)

Baudų metimai: 21/30 (70,0%) – 21/26 (80,8%)

Atkovoti kamuoliai: 20 – 35

Rezultatyvūs perdavimai: 19 – 24

Perimti kamuoliai: 11 – 5

Klaidos: 8 – 13

Rungtynių eiga

Ketvirtasis kėlinys: „Crvena Zvezda“ – „Žalgiris“ 79:88

40 min. Pirmoji pergalė išvykoje – Kauno „Žalgirio“ kišenėje.

36 min. Likus žaisti keturias minutes, svečiai turėjo šešių taškų pranašumą. Belgrado klubas atrodė visai pasimetęs ir Serbijos sirgaliai buvo nutildyti – 76:82.

34 min. Abi komandos taškus rinkosi baudos metimais. A.Kavaliauskas žaidė rezultatyviausias Eurolygos rungtynes – 73:74.

32 min. Antras L.Lekavičiaus tritaškis iš eilės pradėjo ketvirtąjį kėlinį – 66:69.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Lukas Lekavičius

Trečiasis kėlinys: „Crvena Zvezda“ – „Žalgiris“ 66:66

30 min. Kėlinį pabaigė L.Lekavičiaus tritaškis, kuris išlygino rezultatą.

27 min. Kauniečiai nesirengė pasiduoti ir mažino skirtumą. M.Simonovičius turėjo sėsti ant suolo, kai užsidirbo paprastą ir techninę pražangas. Emocinis pranašumas buvo žalgiriečių pusėje – 61:59.

24 min. L.Westermanno ir K.Pangoso tritaškiai nepaleido serbų į priekį. Tačiau Belgrado krepšininkai irgi pradėjo svaidyti iš toli. Jie susikrovė didžiausią persvarą šiose rungtynėse – 56:51.

Antrasis kėlinys: „Crvena Zvezda“ – „Žalgiris“ 44:42

20 min. Po dviejų kėlinių komandas skyrė tik du taškai.

„Crvena Zvezda“: M.Bjelica 15, M.Simonovičius 13 tšk.

„Žalgiris“: A.Milaknis 15, A.Kavaliauskas 9.

18 min. Po 10:0 atkarpos serbus sustabdė tik penktas A.Milaknio tritaškis. Belgrade verda atkakli kova – 41:42.

17 min. C.Jenkinsas po krepšiu maudė L.Lekavičių ir išlygino rezultatą – 35:35.

15 min. „Žalgiris“ ir vėl nurūko. Tiesa, šeimininkai metė net 14 baudų metimų, žalgiriečiai – tik tris. Tačiau lietuviai dominavo po krepšiu ir daug taikliau atakavo iš toli – 30:35.

13 min. Serbai ištirpdė Kauno klubo pranašumą iki trijų taškų. Žalgiriečiai daug sparčiau rinkosi ir pražangas. L.Westermannas užvedė komandą po puikaus perdavimo A.Kavaliauskui – 23:31.

Pirmasis kėlinys: „Crvena Zvezda“ – „Žalgiris“ 16:24

10 min. Pirmą kartą į starto penketą pataikęs A.Milaknis pataikė keturis tritaškius. Fantastiška Š.Jasikevičiaus uoslė. Žalgiriečiai pirmajame kėlinyje pirmavo net trylika taškų, tačiau Belgrado klubas sumažino skirtumą iki 8.

6 min. Trečias A.Milaknio tritaškis iš tiek pat bandymų. Kauniečiai tolo nuo varžovų po puikios rungtynių pradžios – 6:15.

5 min. A.Milaknis greitai pateisino Š.Jasikevičiaus lūkesčius. Švystelėjo du tritaškius iš eilės ir tildė serbų tribūnas – 6:8.

3 min. Jeigu kas iš transliacijos žiūrovų bandė išgirsti Eurolygos himną, tai jiems nepavyko. Belgrado sirgaliai kurtinančiai pasitiko žalgiriečius. Š.Jasikevičius į starto penketą įtraukė ant bangos rungtyniaujančius K.Pangosą ir A.Milaknį. Rungtynių pradžia, kaip ir buvo galima manyta, pasižymi atkaklia gynyba – 4:2.