2022 03 06

Lietuviai prisidėjo prie netikėtos „Baskonia“ pergalės Madride

Netikėtumas užfiksuotas Ispanijos ACB pirmenybėse. Dviejų lietuvių atstovaujamas Vitorijos „Baskonia“ (12-9), žengiantis tik aštuntoje pozicijoje, svečiuose 80:72 (14:16, 15:22, 28:16, 23:18) parklupdė lyderį Madrido „Real“ (17-5). Kitose ACB arenose šiandien žaidė dar keturi lietuviai.
Rokas Giedraitis
Rokas Giedraitis / Euroleague.net

Nugalėtojams Rokas Giedraitis per 32 minutes pelnė 7 taškus (2/6 dvit., 1/3 trit.), atkovojo 3 ir prarado 2 kamuolius, blokavo 1 metimą, keturis sykius prasižengė ir surinko -2 naudingumo balus.

Tadas Sedekerskis baskų ekipai per beveik 12 minučių pelnė 4 taškus (2/2 dvit., 0/1 trit.), atkovojo 3 kamuolius ir surinko 6 naudingumo balus.

Baskus į priekį tempė 17 taškų pelnęs Stevenas Enochas. „Real“ komandoje naudingiausias su 16 taškų ir 23 naudingumo balais buvo Walteris Tavaresas.

„Real“ nepaisant pergalės vis dar lenkia antroje vietoje žengiančią „Barceloną“ (15-4), tačiau ši yra žaidusi trejomis rungtynėmis mažiau ir turi mažiau pralaimėjimų.

Kitose rungtynėse Santjago de Kompostelos „Obradoiro“ (7-15) klubas išvykoje 83:86 (19:16, 16:24, 21:24, 27:22) nusileido Tenerifės „Lenovo“ (12-8) komandai.

„Obradoiro“ gretose naudingiausias buvo Laurynas Birutis. Jis per 23 minutes pelnė 12 taškų (2/3 dvit., 8/11 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus ir surinko 22 naudingumo balus.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Laurynas Birutis

Jo komandos draugas Laurynas Beliauskas per 17 minučių įmetė 7 taškus (1/1 dvit., 1/3 trit., 2/2 baud.), atkovojo 1 kamuolį ir surinko 7 naudingumo balus.

Įspūdingą pasirodymą Tenerifės komandoje surengė 38-erių veteranas Marcelinho Huertas. Brazilo sąskaitoje – 33 taškai (12/18 dvit., 1/2 trit., 6/6 baud.), 7 rezultatyvūs perdavimai, 4 atkovoti kamuoliai ir 38 naudingumo balai.

Gyčio Masiulio atstovaujamas Bilbao „Surne“ (10-11) namuose 71:77 (17:26, 12:18, 18:18, 24:15) krito prieš Badalonos „Joventut“ (13-8).

Lietuvis baskų ekipai per 21 minutę surinko 8 taškus (1/1 dvit., 1/2 trit., 3/3 baud.), 2 atkovotus kamuolius ir 10 naudingumo balų.

ZUMAPRESS / Scanpix nuotr./Gytis Masiulis

Paskutinėse rungtynėse, kuriose rungtyniavo lietuvis, Lugo „Breogan“ (11-10) svečiuose 86:79 (23:21, 26:18, 16:18, 22:21) nugalėjo Andoros „MoraBanc“ (7-15).

Lugo ekipai atstovaujantis Mindaugas Kačinas per 9 minutes taškų nepelnė (0/1 dvit.), atliko 1 rezultatyvų perdavimą, 2 kartus prasižengė ir surinko -2 naudingumo balus.

„Breogan“ į priekį vedė praėjusią savaitę Lietuvos viešėjęs bosnis Džananas Musa, pelnęs 21 tašką (3/7 dvit., 1/5 trit., 12/14 baud.), atkovojęs 7 kamuolius ir surinkęs 26 naudingumo balus.