2016 02 12

Luko Lekavičiaus atgimimo Barselonoje „Žalgiriui“ neužteko

Kauno „Žalgiris“ Barselonoje patyrė trečią pralaimėjimą iš eilės Eurolygos „Top 16” etape. Pergalė Kaune liko gražiu prisiminimu, nes svečiuose 92:86 (16:19, 22:12, 27:24, 27:31) stipresnė buvo „Barcelona“. Naujo įžaidėjo nerandantis „Žalgiris“ gali pasiguosti tik sezono rungtynes sužaidusiu Luku Lekavičiumi.
Ianas Vougioukas
Ianas Vougioukas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

16 taškų pelnęs L.Lekavičius sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes, o Edgaras Ulanovas pagerino savo naudingumo rekordą (30 naud. bal.). Tris tritaškius pataikęs žalgirietis iš viso surinko 17 taškų.

Rezultatyviausias buvo 19 taškų surinkęs Renaldas Seibutis.

„Žalgiris“ Barselonoje startavo lyg savo pačių namuose. Iano Vougiouko taiklūs metimai greitai sukrovė pranašumą 12:4, tačiau ispanai pabudo. Iki kėlinio pabaigos „Žalgiriui“ buvo likęs tik trijų taškų pranašumas.

Antrajame kėlinyje graikui sėdus ant suolo prasidėjo betvarkė. Ispanams išlyginus rezultatą Renaldas Seibutis padarė klaidą, kuria greitai pasinaudojo varžovai ir persvėrė rezultatą. Negana to, puolime prasižengė Paulius Jankūnas. Šeimininkai greitai atitolo dešimčia taškų. Prieš didžiąją pertrauką pradžiugino tik tolimas Kasparo Vecvagaro metimas, nukirpęs ispanų pranašumą iki 7 taškų.

Trečiojo kėlinio pradžioje Paulius Jankūnas pelnė pirmuosius taškus ir skirtumas buvo ištirpęs iki trijų taškų, tačiau „Barcelona“ ir vėl greitai pabėgo. Prieš lemiamą kėlinį „Žalgiris“ atsiliko dešimčia taškų.

Ketvirtajame kėlinyje lemiamą spurtą surengė pačioje pabaigoje ir sumažino skirtumą iki vienženklio skaičiaus.

„Žalgirio“ statistika su „Barcelona“

Tai buvo jau šeštasis kauniečių pralaimėjimas ir trečia „Barcelona“ ekipos pergalė.

Žalgiriečiams reikėjo atsitiesti po dviejų triuškinančių pralaimėjimų iš eilės: 80:111 pralaimėta „Chimki“ ir 59:94 Maskvos CSKA.

Š.Jasikevičiui tai buvo pirmosios rungtynės prieš mylimąją „Barceloną“ stovint prie „Žalgirio“ vairo. Anksčiau jų keliai susikirto Šarui dar dirbant Gintaro Krapiko asistentu.

Pastarąjį kartą Barselonoje „Žalgiris“ sensacingai patiesė katalonus 92:88 ir nutraukė 15-os iš eilės pralaimėjimų seriją.

„FC Barcelona Lassa“ – Kauno „Žalgiris“ 92:86 (16:19, 22:12, 27:24, 27:31), 6286 žiūrovai.

Dvitaškiai 18/30 (60 proc.) – 22/44 (50 proc.)
Tritaškiai 10/17 (58 proc.) – 9/21 (42 proc.)
Baudos 26/37 (70 proc.) – 15/19 (78 proc.)
Atkovoti kamuoliai 29 – 29
Perimti kamuoliai 4 – 8
Klaidos 12 – 11
Rezult. perdavimai 23 – 14
Blokuoti metimai 2 – 1​

„Žalgiris“: R.Seibutis 19 (4/4 dvit., 4 rez. perd.), E.Ulanovas 17 (3/4 trit., 8 atk. kam., 3 per. kam., 30 naud. bal.), L.Lekavičius 16, I.Vougioukas 14 (5 atk. kam.), P.Jankūnas 11 (7 atk. kam.), M.Sajus 4, K.Vecvagaras 3, M.Pocius 2, S.Vene 0, B.Motumas 0, O.Hanlanas 0.

„FC Barcelona“: J.Navarro 14 (3/6 trit.), P.Ribas 13 (5 rez. perd.), A.Abrinesas 12, S.Samuelsas 11, T.Satoransky 10.

24sek.lt straipsniai apie rungtynes:

Karingai nusiteikęs Šarūnas Jasikevičius negali paaiškinti, kas nutiko žaidėjams

Dejuojanti „Barcelona“ dvikovai su „Žalgiriu“ tikisi prikelti du žaidėjus

Edgaras Ulanovas: apie kritiką „Žalgiriui“, auksinės kartos likimą ir rinktinę

Mažame Ispanijos mieste prakaituojantis lietuvis dega noru patekti į rinktinės radarą

Barselonoje sutiktas kaip dievaitis: katalonai nori matyti Šarą „Barcelona“ trenerio poste

Svajonių mačą Barselonoje sužaidęs V.Ginevičius nesupranta „Žalgirį“ užplūdusios kritikos

Už katalonus „Žalgiriui“ neparankesnis Eurolygoje – vos vienas varžovas

21:56

Startinis „Žalgirio“ penketas: R.Seibutis, P.Jankūnas, I.Vougioukas, E.Ulanovas, K.Vecvagaras.

22:04

2 min. R.Seibutis pavogė kamuolį iš ispanų, bet E.Ulanovas jį pametė. Netrukus E.Ulanovas išprovokavo pražangą ir baudos metimais lygino rezultatą – 2:2.

22:07

4 min. I.Vougioukas pataikė du dvitaškius iš eilės. Taiklus buvo ir R.Seibutis – 4:8.

22:08

6 min. Lukas Lekavičius pakeitė K.Vecvagarą. I.Vougioukas pataikė dar du dvitaškius ir privertė varžovus prašyti pasitarimo – 4:12.

22:13

7 min. J.C.Navarro pataikė tritaškį, kuris pažadino katalonus. A.Tomičius pridėjo dvitaškį. Aikštėje pasirodė M.Sajus ir O.Hanlanas – 9:12.

22:15

9 min. L.Lekavičius pelnė pirmuosius taškus. E.Ulanovas pataikė svarbų tritaškį – 13:17.

22:16

10 min. Pirmuosius taškus pelnė M.Sajus. J.Doellmano tritaškis mažino skirtumą iki trijų taškų.

22:17

Pirmasis kėlinys: „Barcelona“ – „Žalgiris“ 16:19

22:22

12 min. I.Vougioukas pelnė jau 10 taškų – 17:21.

22:25

13 min. B.Olesono tritaškis mažino skirtumą iki taško. Pirmuosius taškus pelnė M.Pocius. Į aikštę grįžo P.Jankūnas – 21:23.

22:29

14 min. P.Ribas baudos metimais išlygino rezultatą. Po R.Seibučio klaidos kamuolį pavogė A.Vezenkovas, kuris persvėrė rezultatą. Negana to, P.Jankūnas prasižengė puolime – 26:23.

22:32

15 min. A.Abrineso tritaškis privertė pasitarimo prašyti Š.Jasikevičių – 29:23.

22:34

16 min. E.Ulanovo tritaškis nutraukė žalgiriečių taškų tylą – 29:26.

22:37

18 min. B.Olesonas didino šeimininkų pranašumą. A.Tomičius pataikė vieną baudos metimą – 32:26.

22:42

20 min. T.Satoransky tritaškis didino skirtumą iki 10 taškų. M.Sajus mažino ispanų atotrūkį. K.Vecvagaras kėlinį baigė tritaškiu.

22:42

Antrasis kėlinys: „Barcelona“ – „Žalgiris“ 38:31

23:01

22 min. P.Jankūnas pelnė pirmuosius taškus ir sumažino skirtumą iki trijų taškų, tačiau A.Abrinesas atsakė tritaškiu – 43:35.

23:02

23 min. J.Doellmanas atstatė 10 taškų skirtumą – 45:35.

23:04

24 min. P.Ribas pelnė penkis taškus iš eilės – 50:37.

23:06

26 min. P.Jankūnas pataikė tritaškį, kuris mažino skirtumą iki 10 taškų – 52:42.

23:11

27 min. R.Seibutis J.C.Navarro apsikeitė tritaškiais – 58:45.

23:15

28 min. L.Lekavičiaus tritaškį greitai užgožė S.Lawalis – 60:51.

23:18

30 min. L.Lekavičius sumažino skirtumą iki 10 taškų.

23:18

Trečiasis kėlinys: „Barcelona“ – „Žalgiris“ 65:55

23:21

31 min. P.Jankūnas kėlinį pradėjo su taškais ir ketvirta A.Tomičiaus pražanga – 65:57.

23:24

32 min. J.C.Navarro pataikė trečią tritaškį – 71:57.

23:28

33 min. Po atkarpos 2:8 Š.Jasikevičius nusprendė prašyti pasitarimo – 73:57.

23:29

35 min. L.Lekavičius  pataikė antrą tritaškį. R.Seibutis taip pat mažino skirtumą – 73:62.

23:35

37 min. 16 taškų pelnęs L.Lekavičius buvo rezultatyviausias komandoje – 80:67.

23:51

40 min. Iki kėlinio pabaigos žalgiriečiams pavyko sumažinti skirtumą iki 6 taškų.