2016 12 08

17-metis „Real“ talentas dviem tritaškiais nokautavo „Žalgirį“ Madride

Kauno „Žalgiris“ kibo Madrido „Real“ klubui į atlapus, tačiau fantastiškas 17-mečio Luka Dončičiaus žaidimas paskutinėmis minutėmis palaidojo kauniečių viltis išplėšti istorinę pergalę Madride. „Žalgiris“ pralaimėjo 91:96 (22:25, 27:24, 20:25, 22:22).

Eurolygoje nuo 2000 metų iš 15-os tarpusavio rungtynių „Žalgiris“ tik kartą įveikė „Real“ krepšininkus, o svečiuose šios komandos nenugalėjo nė sykio.

Atkakliose rungtynėse „Real“ dviženklę persvarą (79:69) įgijo tik ketvirtajame kėlinyje, tačiau „Žalgiris“ spurtavo 14:2 ir netgi išsiveržė į priekį (81:83). Vis dėlto lemiamą žodį tarė geriausias karjeros Eurolygoje rungtynes sužaidęs L.Dončičius. Atakoms baigiantis slovėnas pelnė du tritaškius (92:86) ir „Real“ tapo nepavejamas.

L.Dončičiaus šou

Viso L.Dončičius pelnė 17 taškų, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 24 naudingumo taškus.

„Real“ šiame mače vertėsi be rezultatyviausio savo žaidėjo – Sergio Llullo. Ispanams nepadėjo ir aukštaūgis Trey Thompkinsas. Tačiau tai nesutrukdė „Real“ ekipai sužaisti trečių pagal rezultatyvumą šio sezono rungtynių Eurolygoje.

Rungtynių pradžioje „Žalgiris“ nesusitvarkė su varžovų priekinės linijos žaidėjais Gustavo Ayonu ir Felipe Reyesu, tuo tarpu kauniečius į priekį vedė snaiperiai Kevinas Pangosas ir Artūras Milaknis, iki pertraukos kartu pelnę 27 taškus. Antroje pusėje jie buvo neutralizuoti ir kartu sukrapštė vos 3 taškus.

Paulius Jankūnas ir Leo Westermannas, kuriam tai buvo pirmos karjeros rungtynės prieš Madrido „Real“, per pirmuosius du kėlinius nepelnė nė taško, tačiau P.Jankūnas tapo tikru lyderiu antroje rungtynių pusėje – viso surinko 13 taškų. L.Westermannas rungtynių pabaigoje pataikė du svarbius tritaškius.

P.Jankūno taškai kontraatakoje

„Real“ lietuvis Jonas Mačiulis pelnė 10 taškų, įskaitant du tritaškius iš eilės trečiajame kėlinyje. Tai buvo devintos J.Mačiulio rungtynės prieš „Žalgirį“ Eurolygoje ir antros pagal rezultatyvumą (rekordas – 12 taškų). Per 28,5 min. jis taip pat atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį, dukart suklydo.

„Real“: Luka Dončičius 17 (3/5 trit.), Gustavo Ayonas 14 (7 atk. kam.), Felipe Reyesas 12 (8/8 baudos), Anthony Randolphas 11, Jonas Mačiulis (3/5 trit.) ir Othello Hunteris po 10.

„Žalgiris“: Kevinas Pangosas 19 (4/10 trit.), Brockas Motumas 17, Paulius Jankūnas 13, Edgaras Ulanovas 12 (6 atk. kam.), Artūras Milaknis 11 (3/7 trit.).

4 kėlinys

40 min. G.Ayonas prametė du baudos metimus, L.Westermannas pataikė tritaškį (94:91). L.Dončičius neklydo nuo baudų metimų linijos, o „Žalgiris“ suklydo paskutinės atakos metu. „Real“ triumfavo 96:91.

39 min. 17-metis L.Dončičius pademonstravo neįtikėtiną šaltakraujiškumą: smeigė du tritaškius ir nustūmė „Žalgirį“ į nepavydėtiną situaciją (92:86).

38 min. B.Motumas pataikė iš toli (86:86).

36 min. Chaotiška „Žalgirio“ ataka baigėsi L.Lekavičiaus tritaškiu (81:83).

35 min. L.Westermennas pataikė iš toli – tai pirmieji prancūzo taškai šiose rungtynėse. Neseniai dviženklę persvarą (79:69) turėjęs „Real“ priekyje vienu tašku (81:80).

33 min. „Žalgiris“ perdavimais ištampė „Real“ gynybą taip, kad E.Ulanovui atsivėrė koridorius link krepšio: žalgirietis ataką užbaigė dėjimu (79:73).

31 min. O.Hunteris pelnė du taškus su L.Westermanno pražanga (77:69).

3 kėlinys

30 min. Trečią kėlinį užbaigė įspūdinga „Žalgirio“ kontraataką: aštrus L.Westermanno perdavimas per visą aikštę surado P.Jankūną (74:69).

29 min. P.Jankūnas bandydamas užsiimti poziciją po krepšiu ir kantrybės išvedė J.Mačiulį. Šiam teisėjai skyrė pražangą, su kuria J.Mačiulis nesutiko: emocingai ėmė rodyti, kad tai P.Jankūnas neleistinai nusistūmė ranka.

28 min. Rudy Fernandezas tik dabar pelnė pirmuosius rungtynių taškus (69:62).

26 min. L.Dončičius tapo sunkiai sustabdomas, du tritaškius iš eilės pelnė ir J.Mačiulis (67:59).

24 min. Luka Dončičiaus tritaškis privertė Š.Jasikevičių prašyti minutės pertraukėlės (59:51).

23 min. Tris minutes be taškų. Tokia „Žalgirio“ pradžia trečiajame kėlinyje leido šeimininkams įgyti penkių taškų persvarą (54:49).

Paulius Jankūnas ir Leo Westermannas per pirmuosius du kėlinius nepelnė nė taško. P.Jankūnas anksti užsidirbo dvi asmenines pražangas ir iki pertraukos žaidė vos 3 minutes.

2 kėlinys

20 min. Kuriozinis epizodas lėmė trečią A.Limos pražangą. K.Pangosas užkliuvo už komandos draugo A.Limos kojos, o arbitras užfiksavo brazilui pražangą. Visiškai laisvas paliktas A.Nocioni smeigė tritaškį ir ilsėtis komandos išėjo rezultatui esant lygiam (49:49).

19 min. Othello Hunteris pelnė keturis taškus iš eilės ir išlygino rezultatą (45:45).

18 min. Iš toli pataikė ir Edgaras Ulanovas. Tai buvo 8 žalgiriečių tritaškis iš 12 („Real“ 4/12).

17 min. „Real“ atsakas buvo žaibiškas: po tritaškį smeigė Jonas Mačiulis ir Andresas Nocioni (39:40).

16 min. K.Pangosas vėl patempė „Žalgirį“ į priekį. Pataikė tritaškį nuo lentos, užbaigė prasiveržima dviem taškais su pražanga ir „Žalgiris“ įgijo rekordinę 7 taškų persvarą (33:40).

15 min. „Žalgiris“ prametė du tritaškius iš eilės, A.Randolphas iš toli pataikė, o iš viršaus su pražanga įdėjo Jeffery Tayloras. „Žalgiriui“ liko vieno taško pranašumas (33:34).

13 min. A.Milaknis ėmėsi iniciatyvos: pelnė 6 taškus iš eilės (3/3 trit.), nutraukdamas 3 minutes trukusį „Žalgirio“ taškų badą. Robertas Javtokas pridėjo du taškus ir „Žalgiris“ vėl priekyje (28:30).

11 min. Po G.Ayono baudos metimų „Real“ atitrūko 7 taškais (29:22). „Real“jau atliko 12 baudos metimų („Žalgiris“ tik 2).

1 kėlinys

10 min. Reaguodamas į absoliutų „Real“ dominavimą baudos aikštelėje (G.Ayonas ir F.Reyesas kartu pelnė 18 taškų), Šarūnas Jasikevičius į aikštę metė Robertą Javtoką. Pirmą kėlinį užbaigė įspūdingas Anthony Randolphas blokas, nutraukęs Brocko Motumo bandymą įdėti. „Žalgiris“ per pirmąjį kėlinį pataikė 4 tritaškius iš 5.

A.Randolpho blokas

9 min. Gustavas Ayonas pavogė kamuolį iš Luko Lekavičiaus ir pabėgęs į priekį ataką pabaigė dėjimu (25:22).

7 min. F.Reyesas baudų metimais išlygino rezultatą (19:19). „Real“ veteranas per 7 minutes pelnė 10 taškų.

6 min. A.Lima užbaigė ataką „alley-oop“ metimu po K.Pangoso perdavimo (13:17).

4 min. K.Pangosas per nepilnas 5 minutes pelnė 8 taškus (2/3 trit.), tačiau „Real“ randa skylių „Žalgirio“ baudos aikštelėje: Felipe Reyesas ir Gustavo Ayonas verčia taškus iš po krepšio (13:13).

3 min. Augusto Lima greitos atakos metu dėjimu pataisė netikslų Renaldo Seibučio metimą, išvesdamas „Žalgirį“ į priekį (5:7).

1 min. Jaycee Carrollas ir Kevinas Pangosas apsikeitė tritaškiais.

Starto penketai:

„Real“: Jaycee Carrollas, Luka Dončičius, Jonas Mačiulis, Felipe Reyesas, Gustavo Ayonas.

„Žalgiris“: Kevinas Pangosas, Renaldas Seibutis, Leo Westermanas, Paulius Jankūnas, Augusto Lima.

Įdomioji statistika: žalgiriečiai prieš „Real“ ir „Real“ žaidėjai prieš „Žalgirį“

Jaunasis „Žalgirio“ talentas Isaiah Hartensteinas buvo vos 2,5 metukų, kai Felipe Reyesas 2000-ųjų spalį, dar būdamas „Estudiantes“ narys, Eurolygoje žaidė savo pirmąsias rungtynes prieš Kauno „Žalgirį“.

15min.lt prieš akistatą Madride žvilgtelėjo, kaip dabartiniams žalgiriečiams prieš „Real“ sekėsi žaisti anksčiau ir kiek taškų mačuose su „Žalgiriu“ rinko dabartiniai „Real“ krepšininkai.

Beje, Lukas Lekavičius ir Edgaras Ukanovas savo debiutines rungtynes Eurolygoje žaidė būtent prieš „Real“. E.Ulanovas pelnė 1 tašką, o L.Lekavičius 2014 metų rudenį surengė kur kas įspūdingesnį pasirodymą – 8 taškai ir 5 rezultatyvūs perdavimai.

Leo Westermannas Eurolygoje yra sužaidęs 45 rungtynes, tačiau tai buvo jo pirmoji akistata su „Real“. Tai nieko neįprasto: pvz., Paulius Jankūnas su „Real“ pirmą kartą susidūrė tik 70-osiose savo rungtynėse Eurolygoje.

„Real“ gretose šį sezoną rezultatyviausiai žaidžia Sergio Llullas, kuris pelno 18,9 taško. Tačiau pastarosiose trejose akistatose su „Žalgiriu“ šis gynėjas rinko vos po 5,3 taško.

Įdomu tai, kad „Žalgirį“ paskandinusiam L.Dončičiui tai buvo tik antroji akistata su Kauno klubu – pirmajame mače jaunuolis nepelnė nė taško.