2022 01 26

Dramą pralaimėjęs „Rytas“ nesėkmingai pradėjo antrą Čempionų lygos etapą

Vilniaus „Rytas“ (0-1) nesėkmingai pradėjo antrąjį FIBA Čempionų lygos etapą. Giedriaus Žibėno auklėtiniai panaikino dviženklę varžovų persvarą, tačiau dramatiškai 71:76 (15:18, 17:25, 20:17, 19:16) nusileido Strasbūro SIG (1-0) ir patyrė pirmąjį pralaimėjimą savų sirgalių akivaizdoje Čempionų lygoje šį sezoną.

Pirmojo etapo H grupę laimėjęs „Rytas“ antrajame pateko į vieną grupę su SIG, Tenerifės „Lenovo“ bei Sombathėjaus „Falco“ klubu. Į kitą etapą – ketvirtfinalį – prasibraus dvi stipriausios šios grupės ekipos, tačiau „Rytas“ jau pirmajame ture apsunkino savo padėtį kovoje dėl bilieto tolyn.

Į priekį SIG šovė antrajame kėlinyje, kai spurtavo 9:2 ir susikrovė dviženklę persvarą – 38:26. Įpusėjus rungtynėms SIG pirmavo 43:32, o „Rytas“ turėjo ypač daug bėdų puldamas – per du kėlinius padarė 10 klaidų ir pataikė tik vieną tritaškį iš 9.

Krepšį atakuodami iš toli sostinės krepšininkai atrišo trečiajame ketvirtyje, per kurį vien Speedy Smithas pataikė tris tritaškius, o „Rytas“ – penkis, bet SIG didžiąją kėlinio dalį turėjo dviženklę persvarą ir po 30 žaidimo minučių pirmavo 60:52.

„Rytas“ į šturmą ėmė kilti ketvirtajame kėlinyje. Užsivedę lemiamą ketvirtį pradėję vilniečiai beveik pusę kėlinio nepraleido taškų, patys pelnė devynis ir po S.Smitho perimto kamuolio ir taiklaus metimo po ilgo laiko susigrąžino persvarą – 61:60.

Per likusį rungtynių laiką pirmaujanti komanda keitėsi daugybę kartų, o lemiamą pranašumą SIG likus 47,2 sek. tritaškiu suteikė komandos lyderis Johnas Robersonas (74:71).

„Rytą“ dar galėjo išgelbėti S.Smithas, bet gavęs progą išlyginti rezultatą jis likus 6 sekundėms prametė tritaškį būdamas visiškai laisvas. SIG pergalę dėjimu įtvirtino Ike Udanoh.

„Rytas“ šiose rungtynėse vertėsi be traumuotų Maurice'o Ndouro ir Jarviso Williamso.

Kitas rungtynes „Rytas“ vasario 2-ąją taip pat žais savo žiūrovų akivaizdoje. „Avia Solutions Group“ arenoje svečiuosis „Falco“ klubas iš Vengrijos.

„Rytas“: Ivanas Buva 20 (8/10 dvit., 7 atk. kam.), Arnas Butkevičius 14 (6 atk. kam., 4 rez. perd., 23 naud. bal.), Speedy Smithas 13 (3/5 trit., 5 atk. kam., 5 per. kam.), Tanneris Leissneris ir Gytis Radzevičius (6 atk. kam.) po 7, Vaidas Kariniauskas (4 rez. perd.) ir Lukas Uleckas po 4, Margiris Normantas 2, Mindaugas Girdžiūnas 0.

SIG: Johnas Robersonas 16 (4/10 trit.), Yannisas Morinas 12, Mattas Mitchellas 11, Jeanas-Baptiste'as Maille 9 (6 atk. kam.).

15min fiksavo svarbiausius rungtynių įvykius.

Rungtynių eiga

IV kėlinys. „Rytas“ – SIG 71:76 (15:18, 17:25, 20:17, 19:16)

Likus 6 sek. „Rytą“ galėjo išgelbėti Speedy Smithas, bet jis visiškai laisvas prametė tritaškį...

Likus 47 sek. J.Robersonas irgi pataiko tritaškį... 71:74.

39 min. A.Butkevičiaus metimas ir lygus rezultatas (71:71).

39 min. Skaudus J.Maille tritaškis (69:71).

38 min. I.Buva be problemų įveikia varžovo gynybą (69:68).

38 min. A.Butkevičius išveda „Rytą“ į priekį (67:66).

36 min. Speedy perima vieną kamuolį po kito, o A.Butkevičius viena taiklia bauda švelnina santykį (63:64).

35 min. G.Žibėnas ima pertraukėlę (61:64).

35 min. Pirmieji SIG taškai ketvirtajame kėlinyje (61:62).

33 min. S.Smithas perima kamuolį ir išveda „Rytą“ į priekį (61:60).

32 min. Skirtumas jau tik minimalus (59:60).

31 min. Vilniečiai užsivedę pradeda ketvirtąjį kėlinį ir po T.Leissnerio 5 taškų iš eilės artėja prie varžovų (57:60).

III kėlinys. „Rytas“ – SIG 52:60 (15:18, 17:25, 20:17)

30 min. „Rytui“ pavyko kiek geriau užbaigti kėlinį.

28 min. Dar vienas J.Robersono dūris į „Ryto“ krepšį (48:60).

27 min. Trečias S.Smitho tritaškis šiame kėlinyje (48:55).

26 min. Skaudus Jeano-Baptiste'o Maille tritaškis paskutinę atakos sekundę, bet įsišaudo ir „Rytas“ – pataikė G.Radzevičius (45:53).

25 min. J.Robersonas tildo „Avia Solutions Group“ areną (40:50).

24 min. Antras Speedy šūvis! (40:47).

22 min. 17-asis I.Buvos taškas (37:47).

21 min. Geras ženklas trečiojo kėlinio starte – tritaškį pataikė S.Smithas (35:45).

II kėlinys. „Rytas“ – SIG 32:43 (15:18, 17:25)

20 min. Slogi „Ryto“ pirmoji rungtynių pusė – 10 klaidų, 1 tritaškis iš 9 ir –11 švieslentėje.

20 min. Ką darytų „Rytas“, jei ne I.Buva? Kroato sąskaitoje jau 15 taškų (30:40).

19 min. Mattas Mitchellas tritaškiu sukuria dviženklę persvarą SIG (26:38).

18 min. Kol kas nedžiugina nei puolimas, nei gynyba (26:35).

16 min. G.Žibėnui darosi neramu (24:33).

15 min. „Rytą“ kovoje laiko jau 11 taškų pelnęs I.Buva (24:29).

14 min. Vilniečiai daro vieną klaidą po kitos, o SIG po tritaškio vėl pirmauja 6 taškais (21:27).

12 min. Puikiai veikia Tannerio Leissnerio ir I.Buvos tandemas (19:22).

I kėlinys. „Rytas“ – SIG 15:18

10 min. Po pirmojo kėlinio priekyje varžovai.

9 min. Sirgaliai aplodismentais iš aikštės palydi susižeidusį SIG lyderį J.Robersoną (15:18).

7 min. G.Radzevičius pirmą kartą išveda į priekį Vilniaus komandą (15:14).

7 min. Pirmą „Ryto“ tritaškį pataiko A.Butkevičius (13:14).

6 min. A.Butkevičius skraido greitajame puolime, bet SIG karaliauja po vilniečių krepšiu (8:14).

5 min. SIG kol kas be problemų raižo „Ryto“ gynybą (6:12).

2 min. Geras „Ryto“ atsakas (4:5).

2 min. Dviem taikliais metimais rungtynes pradeda SIG gynėjas Johnas Robersonas (0:5).

„Ryto“ startinis penketas: Speedy Smithas, Margiris Normantas, Arnas Butkevičius, Gytis Radzevičius, Ivanas Buva.