2017 11 30

Skaudi nesėkmė Tel Avive: A.Milaknio tritaškių šou neišgelbėjo „Žalgirio“

Kauno „Žalgiris“ niekada nepasiduoda. Izraelyje žalgiriečiai atsiliko net 17 taškų, tačiau penki Artūro Milaknio tritaškiai sugrąžino intrigą ketvirtajame kėlinyje. Visgi Šarūno Jasikevičiaus kariauna po karštos kovos pralaimėjo „Maccabi“ 74:81 (14:15, 15:24, 22:26, 23:16) ir parsiveš penktą Eurolygos pralaimėjimą.
Artūnas Milaknis
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
Ketvirtadienis | Eurolyga | „Maccabi“ – „Žalgiris“ 81:74 | Tel Avivas

Po atkaklios kovos pusantro kėlinio „Žalgiris“ varžovus paleido antroje antrojo kėlinio pusėje. Spurtavęs „Maccabi“ prieš didžiąją pertrauką turėjo dešimties taškų pranašumą 39:29.

Po pertraukos Šarūnas Jasikevičius stebėjo dar graudesnį vaizdą. Tel Avivo krepšininkai padidino persvarą iki 17 taškų.

Tačiau ketvirtojo kėlinio pradžia buvo fantastiška „Žalgiriui“. Intrigą sugrąžino spurtas 10:0 ir net penki Artūro Milaknio tritaškiai iš eilės, kurie sumažino skirtumą iki 3 taškų (64:67). Visgi rungtynių pabaigoje „Maccabi“ turėjo daugiau jėgų pasiekti šeštajai pergalei.

„Maccabi“ pergalės kalviu tapo 26 taškus surinkęs Norrisas Cole‘as.

Artūras Milaknis su 19 taškų buvo rezultatyviausias „Žalgirio“ ekipoje. 12 taškų pelnė Kevinas Pangosas, o 11 pridėjo sunkiausiu momentu tempęs kapitonas Paulius Jankūnas.

Įdomu, kad „Žalgiris“ šiose rungtynėse laimėjo kovą dėl kamuolių 38:27, nors „Maccabi“ pagal šį rodiklį yra geriausia komanda Eurolygoje.

Tiesa, „Maccabi“ atliko net aštuonis blokus ir geriau atakavo iš toli – pataikė 10 tritaškių.

Penktą pralaimėjimą patyręs Kauno klubas nukrito į aštuntąją vietą, „Maccabi“ pakilo į penktąją vietą.

Rungtynių statistika: „Maccabi“ – „Žalgiris“ 81:74

Dvitaškiai: 15/35 (42,9%) – 23/48 (47,9%)

Tritaškiai: 10/18 (55,6%) – 7/25 (28,0%)

Baudos: 21/31 (67,7%) – 7/9 (77,8%)

Atkovoti kamuoliai: 27 – 38

Rezultatyvūs perdavimai: 23 – 17

Klaidos: 15 – 15

Perimti kamuoliai: 12 – 6

„Žalgiris“: A.Milaknis 19, K.Pangosas 12, P.Jankūnas 11, B.Daviesas ir A.White'as po 8, V.Micičius 6, E.Ulanovas 4, D.Bostas, A.Toupane'as ir P.Valinskas po 2.

„Maccabi“: N.Cole'as 26, P.Jacksonas 12.

Rungtynių eiga

Ketvirtasis kėlinys: „Maccabi“ – „Žalgiris“ 81:74

40 min. Kauno „Žalgiris“ patyrė penktą pralaimėjimą Eurolygoje.

38 min. K.Pangosas pelnė pirmuosius taškus antroje rungtynių dalyje – 75:71.

36 min. Tritaškių salvė! A.Milaknis pataikė jau penktą tritaškį, tačiau nemiegojo ir N.Cole'as – 73:67.

35 min. Kėlinio pradžia 10:0, tačiau ketvirtą pražangą gavo P.Jankūnas, kuris sėdo ant suolo. Kapitonas kraipė galvą. Tačiau Milo ketvirtas tritaškis tildė areną – 67:64.

Donatas Urbonas DONATAS URBONAS, 24sek žurnalistas Tel Avive

Skirtingai nei „Žalgirio“ arenoje, Tel Avivo arenos kube rodomi vaizdo pakartojimai. Norrisas Cole'as buvo teisus – kamuolys į užribį išriedėjo nuo Pauliaus Valinsko. Pakartojimą pamatę „Maccabi“ sirgaliai pasiuto, bet juos netrukus pradžiugino sėkmingas „Maccabi“ žaidimas. Atmosfera kaista. Nebenurimsta ir per stalą „Maccabi“ sirgalių dainų ritmą daužantis vaikas, kažkaip atsidūręs žurnalistų zonoje.

34 min. Paulius Valinskas! Pirmieji jaunuolio taškai ir komandas skyrė jau tik keturi taškai – 65:61!

33 min. P.Jankūnas sumažino skirtumą iki 6 taškų – 65:59.

„Žalgiris! Žalgiris!“ – pasinaudoję tyla arenoje, šeimininkų sirgalius prarėkė keturi „Žalgirio“ aistruoliai. Jiems vilties suteikė Pauliaus Jankūno 9 taškų spurtas po pertraukos ir susistygavusi gynyba. Tinkamus karius galiausiai atradęs „Žalgiris“ kyla į lemiamą šturmą.

32 min. Milo rankelė sugrįžo pačiu laiku! Po trečio žalgiriečio tritaškio N.Spahija buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės – 65:57.

31 min. A.Milaknis smeigė antrą tritaškį iš eilės ir atgaivino viltis – 65:54.

Trečiasis kėlinys: „Maccabi“ – „Žalgiris“ 65:51

30 min. Kėlinys baigėsi M.Rollo ir A.Milaknio tritaškiais. Prieš lemiamą kėlinį kauniečiai atsiliko 14 taškų.

28 min. P.Jankūnas buvo rezultatyviausias su 9 taškais, tačiau užleido vietą aikštėje B.Daviesui. Atrodo, kas kapitoną kamuoja kažkokie skausmai, kurie neleidžia rungtyniauti pilna jėga – 57:44.

Žalgirio“ žaidime visai nelinksma, bet linksma arenoje. Raudona yra didžiausio „Maccabi“ varžovo Jeruzalės „Hapoel“ spalva. Arenoje organizatoriai rado žmogų su tokiais marškinėliais. Per minutės pertraukėlę šis žmogus buvo parodytas kube, o prie jo prisistatė „Maccabi“ atstovas. Jis pervilko žiūrovą geltonais „Maccabi“ marškinėliais. Visi patenkinti ir laimingi, ypač kai šeimininkai taip smaginasi su žaliai baltais.

27 min. N.Cole'as žudė žalgiriečius dar vienu reidu su pražanga. Jo sąskaitoje jau 21 taškas – 57:41.

Tą gniuždantį Boldeno bloką buvo galima numatyti. Po jo varžovas kažką dar su pasididžiavimu pamurmėjo White'ui. Su tokiomis ilgomis rankomis, atrodo, jis pasiektų varžovą būdamas prie baudų metimo linijos. „Jis čia ilgiau sezono neužsilaikys“, – sufleruoja kolegos iš Izraelio. Boldeno sąskaitoje vos 1 taškas, bet 7 atkovoti kamuoliai, net 4 perimti kamuoliai, 2 blokai ir 3 rezultatyvūs perdavimai. Jis didžiulis faktorius šiose rungtynėse.

24 min. Sunkiausiu metu „Žalgirį“ budino du taiklūs kapitono P.Jankūno metimai iš eilės – 49:33.

22 min. Nesėkminga kėlinio pradžia, po kurios Tel Avivo klubo persvara išaugo iki 16 taškų – 45:29.

Antrasis kėlinys: „Maccabi“ – „Žalgiris“ 39:29

20 min. Po N.Cole'o tritaškio šeimininkai jau turėjo dviženklę persvarą ir Šaras paprašė dar vieno pasitarimo. Paskutinei atakai į aikštę žengė A.Milaknis, tačiau ataka baigėsi P.Valinsko klaida.

19 min. P.Jankūnas šiose rungtynėse žaidė vos 4 minutes ir sėdo ant atsarginių suolo, tačiau kėlinio pabaigoje sugrįžo į aikštę. „Maccabi“ pirmavo šešiais taškais ir tai buvo didžiausia persvara šiose rungtynėse – 35:29.

18 min. Aikštėje pasirodė A.Kavaliauskas. V.Micičius pataikė du metimus iš eilės – 31:29.

17 min. D.Thomaso tritaškis privertė Šarą paprašyti minutės pertraukėlės – 28:25.

16 min. P.Jacksonas gavo nesportinę pražangą prieš V.Micičių, kuris pataikė abu baudos metimus. Tačiau teisėjas nesportinę išrašė ir K.Pangosui – 25:25.

15 min. Pirmąjį žalgiriečių tritaškį pataikė K.Pangosas, kuriam tolimi metimai šiame sezone tapo kasdiene duona – 23:23.

14 min. E.Ulanovas atkovojo kamuolį puolime ir metimu iš po krepšio išlygino rezultatą – 20:20.

12 min. Pirmąjį rungtynių tritaškį pataikė J.Cohenas – 20:18.

Streikuoja „Yad Eliyahu“ arenos švieslentė. Sekretoriatas po taiklaus žalgiriečių metimo priskaičiavo taškus „Maccabi“. Jei netyčia to nepastebėjote, tai tikrai pastebėjo akyla Dariaus Maskoliūno akis. Ir jis tą pasakė sekretoriatui tikrai ne maloniausiu tonu.

11 min. Antrojo kėlinio pradžioje tęsėsi greitas krepšinis. Savo sąskaitas atidarė A.White'as ir D.Bostas – 17:18.

Pirmasis kėlinys: „Maccabi“ – „Žalgiris“ 15:14

10 min. A.Tyusas pelnė jau 8 taškus ir padėjo šeimininkams pirmauti po pirmojo kėlinio, per kurį nei viena komanda nepataikė iš toli.

7 min. Tik pasirodęs aikštėje taškus pelnė A.Milaknis. Žaidimas kėlinio pabaigoje pagreitėjo. Praėjusio turo MVP E.Ulanovas pelnė pirmuosius taškus – 13:14.

6 min. B.Daviesas ir A.Tyusas apsikeitė taikliais metimais, bet rungtynes po minutės pertraukėlės stabdė techniniai nesklandumai – 7:8.

Šaras, ko gero, greitai gaus techninę. Jis pasigedo jau kokių trijų-keturių švilpukų ir emocingai prašė pražangos. Dar tik ketvirtoji rungtynių minutė. Bet negali sakyti, kad Šaras pyksta nepelnytai.

4 min. B.Daviesas ir A.Toupane'as išvedė „Žalgirį“ į priekį 6:5.

2 min. K.Pangosas pelnė pirmuosius taškus „Žalgiriui“, bet A.Parakhouskis atsakė dviem taikliais metimais iš po krepšio – 4:2.