2017 04 20 /20:51

Antra vieta – kišenėje: „Lietuvos rytas” principiniame mače pažemino „Lietkabelį“

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai įsiklausė į savo trenerio Rimo Kurtinaičio žodžius ir galingai sužaidė ketvirtadienį vykusį LKL mačą su Panevėžio „Lietkabeliu“. Įtikinama pergalė 92:60 (24:16, 27:15, 21:13, 18:16) sostinės klubui garantuoja antrąją vietą turnyro lentelėje ir namų aikštės pranašumą atkrintamosiose.
Rungtynių akimirka / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Šeimininkai jau nuo pat pirmųjų rungtynių minučių stvėrė jautį už ragų, spurtavo 7:0 ir atitrūko. Nors pirmojo kėlinio pabaigoje svečiams pavyko sumažinti deficitą iki 3 taškų, toliau rungtynės vyko viena kryptimi, kol galiausiai „Lietuvos rytas“ šventė triuškinančią pergalę.

Laimėjęs namuose, „Lietuvos rytas“ prieš panevėžiečius įgijo dviejų pergalių pranašumą. Sostinės klubui reguliariajame sezone lieka žaisti tik du mačus – su Kauno „Žalgiriu“ ir Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“.

Įdomi detalė, kad nuo pat LKL pirmojo sezono čempionate dalyvaujantis „Lietkabelis“ Vilniuje prieš „Lietuvos rytą“ dar taip ir nėra laimėjęs. Šio prakeiksmo aukštaičiams nepavyko nutraukti ir ketvirtadienį.

Šį sezoną abi komandos pasidalijo po dvi pergales. Vilniuje pirmąją sezono tarpusavio akistatą „Lietuvos rytas“ laimėjo 68:66, o vėliau du kartus 93:85 ir 86:77 triumfavo panevėžiečiai.

Dvikovą Vilniuje stebėjo į Lietuvą iš Jungtinių Valstijų šiomis dienomis atvykęs Aaronas Gordonas. „Orlando Magic“ puolėjas su savo klubu jau baigė NBA sezoną, tad atvyko pasisvečiuoti pas „Lietuvos ryto“ marškinėlius vilkintį savo brolį Drew.

Stebimas brolio amerikietis sužaidė įspūdingas rungtynes – dominavo po krepšiais, surinko 17 taškų ir atkovojo 8 kamuolius.

„Lietuvos rytas“: Drew Gordonas 17 (8 atk. kam.), Clevinas Hannah 15, Artūras Gudaitis 13 (10 atk. kam.), Jimmy Baronas ir Corey Fisheris po 11.

„Lietkabelis“: Gintaras Leonavičius 11, Žygimantas Janavičius 10, Lorenzo Williamsas ir Kšištofas Lavrinovičius po 7.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. „Lietuvos rytas“ – „Lietkabelis“ 92:60 (24:16, 27:15, 21:13, 18:16).

39 min. Sostinės klubo sirgaliai pradėjo traukti pergalės dainas.

38 min. Panevėžiečiai neviltyje. Žygimantas Skučas gavo techninę pražangą. Tokiu didžiuliu skirtumu „Lietkabelis“ šiemet dar nebuvo pralaimėjęs.

33 min. Paskutinės dešimt minučių – formalumas. Panevėžiečiai puikiai suprato, kad stebuklo sukurti nepavyks, tad abiejų komandų treneriai pradėjo į aikštę leisti atsarginius žaidėjus.

III kėlinys. „Lietuvos rytas“ – „Lietkabelis“ 74:44 (24:16, 27:15, 21:13).

27 min. Trys „Lietuvos ryto“ tritaškiai iš eilės. Jimmy Baronas, Corey Fisheris ir Rokas Giedraitis pataiko iš toli ir siunčia „Lietkabelį“ į nokautą . Vilniaus klubas priekyje – 70:41.

24 min. Vaizdas aikštėje nesikeitė ir po pertraukos. „Lietuvos rytas“ neleido savo varžovams priartėti, išlaikė koncentracija ir toliau dominavo.

II kėlinys. „Lietuvos rytas“ – „Lietkabelis“ 53:31 (24:16, 27:15).

20 min. Panevėžio klubas triuškinamas. Savo brolio akivaizdoje įspūdingai ir efektingai žaidė Drew Gordonas, o po Jimmy Barono tritaškio šeimininkų persvara perkopė 20 taškų žymą – 51:30.

16 min. Panašu, kad Rimo Kurtinaičio vyrai puikiai suvokė šių rungtynių svarbą. Solidi pirmoji pusė ir jau įpusėjus antram kėliniui – 15 taškų pranašumas (41:26).

14 min. Margirio Normanto taiklus tolimas metimas pakėlė sausakimšą „Lietuvs ryto“ areną – 32:22.

13 min. Žygimantas Skučas per visą aikštę persivarė kamuolį, bet jo metimą įspūdingu bloku nupūtė Drew Gordonas. Įspūdingas epizodas.

12 min. Sėkmingą atkarpą (8:0) vilniečiai pratęsė ir po pertraukėlės. Po šio spurto „Lietuvos ryto“ persvara tapo rekordinė – 27:16.

I kėlinys. „Lietuvos rytas“ – „Lietkabelis“ 24:16.

10 min. Po Žygimanto Skučo metimo šeimininkų persvara sumažėjo iki trijų taškų (16:19), bet kėlinio pabaiga priklausė šeimininkams. Drew Gordonas pataikė su sirena – 24:16.

8 min. „Lietkabelis“ išsijudino. Kšištofas Lavrinovičius ėmėsi iniciatyvos ir deficitas pradėjo tirpti (12:17).

6 min. Svečiams rasti kelius prie „Lietuvos ryto“ krepšio ir toliau sekėsi sunkiai, o Clevino Hannah vedamas Vilniaus klubas toliau dominavo – 17:6.

4 min. „Lietkabelis“ pirmuosius savo taškus pelnė tik 4-ąją dvikovos minutę, kai iš savo mėgstamo taško pataikė Benas Madgenas. Tačiau iš karto po šio epizodo Kazio Maksvyčio auklėtiniai į savo krepšį gavo tritaškį ir vilniečių persvara pirmą kartą tapo dviženklė – 12:2.

3 min. Vilniečiai dvikovos pradžioje savo varžovus pasiuntė į nokdauną – 7:0.

1 min. R.Kurtinaitis rungtynes pradėjo netradiciniu starto penketu – nuo pat pirmųjų minučių pasireikšti šansą gavo jaunasis Margiris Normantas.