2016 05 28 /21:36

Galingas „Neptūno“ cunamis nuplovė „Žalgirį“ – 76:54

Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai sužaidė įspūdingas LKL finalo serijos antrąsias rungtynes prieš Kauno „Žalgirį“ – 76:54 (21:11, 27:14, 14:15, 14:14). Pirmajame ketvirtyje dviženklį pranašumą įgiję klaipėdiečiai taip ir nesustojo, sutriuškindami kauniečius.
Danielis Ewingas ir Jerome'as Randle'as / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Prieš mačą „Neptūno“amerikietis Jerai Grantas ant arenos parketo pasipiršo savo mylimajai.

TAIP PAT SKAITYKITE: Prieš LKL finalo rungtynes – „Neptūno“ legionieriaus piršlybos

Tai buvo graži mačo, kurį Šarūnas Jasikevičius ir jo auklėtiniai norės kuo greičiau pamiršti, pradžia. Beveik tris minutes kauniečiai pirmajame ketvirtyje nesugebėjo įmesti iš žaidimo, taškus rinko tik baudų metimais.

Paskutinę pirmojo ketvirčio sekundę Danielis Ewingas pataikė fantastišką tritaškį, suteikdamas šeimininkams dviženklį pranašumą – 21:11. Po šio epizodo klaipėdiečių persvarą iki vienženklės taip ir nesumažėjo.

Per keturias antro ketvirčio minutes „Žalgirio“ deficitas išaugo iki 20 taškų – 31:11. Klaipėdiečiams krito kone viskas, o „Žalgiris“ nepataikė net iš patogių padėčių. Pasibaigus pirmajai daliai kauniečiai buvo pataikę tik penkis metimus iš žaidimo, atlikę vos 10 dvitaškių metimų ir suklydę 12 kartų.

Trečiojo ketvirčio pradžioje „Žalgiris“ bandė laužti rungtynes, tačiau „Neptūnas“ šį bandymą atlaikė. Nors kauniečiai sužaidė rezultatyviausią ketvirtį su mažiausiai klaidų, bet situacijos tai nepakeitė. Nuo trečiojo ketvirčio vidurio intrigos rungtynėse nebebuvo.

Pirmojo mačo Kaune didvyris Paulius Jankūnas šįkart liko be taškų, tačiau sugriebė 10 kamuolių. „Neptūnas“ atliko 15 rezultatyvių perdavimų (kauniečiai – 6). „Žalgiris“ pataikė tik 2 tritaškius iš 16-os.

„Neptūnas“: D.Ewingas (3/10 trit., 2/3 trit., 4 rez. perd.) 15, M.Mažeika (2/3 trit., 5 atk. kam.) 13, T.Plaistedas (5/6 dvit.) 10, M.Girdžiūnas (4 rez. perd.), T.Baderis (3/6 trit.) ir V.Šarakauskas (7 atk. kam.) po 9.

„Žalgiris“: J.Randle'as (3/5 dvit.) 12, M.Pocius (7/8 baud.) 9, R.Seibutis (2/7 metim.) 7, I.Vougioukas 6, L.Lekavičius 5.

17:05

PIRMASIS KĖLINYS: „Neptūnas“ – „Žalgiris“ 21:11

17:06

Startiniai penketai:

„Neptūnas“: M.Girdžiūnas, M.Mažeika, T.Baderis, A.Brandtas, J.Grantas.

„Žalgiris“: J.Randle'as, M.Pocius, E.Ulanovas, P.Jankūnas, R.Javtokas.

17:14

2 min. M.Pocius pradėjo rungtynes baudų metimais, o klaipėdiečiai atsakė 5 taškais. Savo pirmąjį tritaškį pataikė T.Baderis – 5:2.

17:16

4 min. „Neptūno“ gynyba toliau veikė puikiai, kauniečiams neleisdama pelnyti taškų iš žaidimo. J.Grantas pelnė du taškus su pražanga, šeimininkai dar kartą apsigynė ir V.Šarakauskas įmetė iš vidutinio nuotolio – 10:2,

17:25

7 min. „Žalgirio“ puolimas toliau buksavo. Sužaidus 6 su puse minutės I.Vougioukas pagaliau pataikė iš žaidimo – 12:6.

17:31

9 min. Kauniečiai keliose atakose iš eilės provokavo pražangas, taip rezultatyviausiu komandos žaidėju tapo 4 baudas sumetęs M.Pocius. Prasidėjus paskutinei minutei „Neptūnas“ parodė dar vieną pasiaukojamo žaidimo pavyzdį, po dviejų puolime atkovotų kamuolių padidino pranašumą iki 9-ių – 18:9.

17:33

10 min. Paskutinę ketvirčio sekundę D.Ewingas pataikė fantastišką tritaškį per B.Motumo rankas – 21:11.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Danielis Ewingas

17:35

ANTRASIS KĖLINYS: „Neptūnas“ – „Žalgiris“ 48:25​ (21:11, 27:14)

17:36

1 min. J.Grantas toliau siautė po krepšiu – trys iš eilės jo taškai. 24:11.

17:38

2 min. Atrodė, kad „Žalgirio“ gynyba jau padarė viską, tačiau M.Girdžiūnas paskutinę atakos sekundę smeigė tritaškį per L.Lekavičiaus rankas – 27:11.

17:42

4 min. „Žalgiriui“ atakose nepavyko jokie deriniai. „Neptūnui“ pasiekus jau 20-ies taškų ribą (31:11), J.Randle'as pataikė tritaškį, pelnydamas pirmuosius taškus ketvirtyje.

17:44

5 min. ĮSPŪDINGA. T.Plaistedas atliko neįtikėtina dėjimą „su mėsomis“ P.Jankūnui per galvą – 33:14.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Renaldas Seibutis

17:53

7 min. Antrasis taiklus kauniečių tritaškis rungtynėse – pataikė R.Seibutis (35:21). Tačiau M.Mažeika atsakė tuo pačiu, o teisėjas metimo metu dar skyrė pražangą po krepšiu. A.Brandtas įmetė baudą – 39:21.

17:54

8 min. T.Baderis – nerealu! Stepheno Curry vertas tritaškis per rankas, prarastas „Žalgirio“ kamuolys ir M.Girdžiūno dvitaškis – 44:21.

17:59

10 min. Dar vienas „Neptūno“ tritaškis, kurį pataikė D.Ewingas. Po pirmosios dalies – 48:25.

18:03

Per pirmą mačo dalį „Žalgiris“ pataikė vos PENKIS metimus iš žaidimo (3/10 dvit., 2/8 trit.), suklydo net 12 kartų („Neptūnas“ – 4). Klaipėdiečiai jau atliko 13 rezultatyvių perdavimų, pataikė 6 iš 10 tritaškių.

18:15

TREČIASIS KĖLINYS: „Neptūnas“ – „Žalgiris“ 76:54 (21:11, 27:14, 14:15)

18:21

2 min. Kauniečiai trečią ketvirtį pradėjo labai užsivedę, J.Randle'as pataikė du dvitaškius, tačiau dar du metimai iš patogių padėčių neįkrito – 48:30.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Jerome'as Randle'as

18:26

4 min. Klaipėdiečiams pavyko sustabdyti „Žalgirio“ bandymą spurtuoti. Kauniečiai prametė kelis metimus iš gerų padėčių, o T.Plaistedo dvitaškis atstatė 22 taškų pranašumą – 52:30.

18:33

7 min. Po ilgesnės pertraukos „Žalgiris“ sumažino skirtumą iki mažiau nei 20-ies taškų – 55:36. Kelios iš eilės klaipėdiečių atakos užstrigo.

18:36

8 min. T.Baderis smeigė įspūdingą tritaškį iš aikštės kampo per L.Lekavičiaus rankas, taip sustabdydamas gerą „Žalgirio“ atkarpą – 58:38.

18:41

KETVIRTASIS KĖLINYS: „Neptūnas“ – „Žalgiris“ 76:54 (21:11, 27:14, 14:15, 14:14)

18:46

3 min. Sužaidus dvi su puse minutės vienintelį tašką baudos metimu pelnė M.Pocius, bet netrukus dvitaškį pataikė D.Ewingas – 64:41.

19:02

6 min. Jau viskas buvo aišku, kauniečiai ir toliau žaidė ne geriau nei pirmoje mačo dalyje. Likus žaisti keturias minutes kauniečiai dar neturėjo 50-ies taškų – 68:45.

19:05

8 min. Pirmuosius taškus rungtynėse pelnė R.Javtokas. M.Girdžiūnas nerealiai išmaudė K.Vecvagarą, po netaiklaus komandos draugo metimo atkovojo kamuolį ir M.Mažeika įsūdė tritaškį – 73:47.

19:07

9 min. Aikštėje pasirodė ir jaunasis L.Beliauskas, M.Mažeika pelnė dvitaškį su pražanga – 76:52.

28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius