2015 11 28 /19:05

Po šalto dušo atsigavęs „Lietuvos rytas“ įveikė „Vytautą“

Lietuvos krepšinio lygoje šeštadienį Prienuose vyko įdomiausia savaitės dvikova. Iškart už LKL grandų besirikiuojantis Prienų-Birštono „Vytautas“ (7/4) namuose antrą kartą šį sezoną nusileido Vilniaus „Lietuvos rytui“ (9/2) – 79:89 (32:21, 10:31, 21:13, 16:24).

„Vytauto“ krepšininkai rungtynes pradėjo užtikrintai ir puikiai atakavo bei lengvai rinko taškus. Visus tris tritaškius pataikiusio D.Šalengos ir geriausią sezono mačą sužaidusio V.Čepukaičio vedami šeimininkai sumetė 32 taškus ir pirmavo 32:21.

Velnių nuo A.Jasilionio per pertraukėlę gavę „Lietuvos ryto“ krepšininkai antrajame ketvirtyje gynyboje jau priminė profesionalią krepšinio komandą. Per pirmąją ketvirčio pusę „Vytautas“ pelnė vos 3 taškus, o vilniečiai susikrovė dviženklį pranašumą – 52:42.

Po pertraukos vėl geriau atrodė „Vytautas“, ketvirtį pradėjęs atkarpa 8:0. Visas 10 minučių šeimininkai kvėpavo vilniečiams į nugarą ir po trijų ketvirčių turėjo tik 3 taškų deficitą.

Lemiamo ketvirčio metu prabilo K.Lavrinovičius, kurio puikus žaidimas tiek puolime, tiek gynyboje leido vilniečiams išlaikyti saugią persvarą. „Lietuvos rytas“ iki pat mačo pabaigos buvo priekyje per 2-3 metimus. Likus žaisti 3 min. „Vytautas“ dar priartėjo iki 6 taškų (77:83), tačiau vilniečiai greitai atstatė dviženklį pranašumą ir laimėjo rungtynes.

Lapkričio 7-ąją dieną pirmasis komandų susitikimas Vilniuje baigėsi sunkia šeimininkų pergale 81:74.

„Vytautas“: V.Čepukaitis (7/8 dvit., 12/13 baud., 7 atk. kam., 8 išpr. praž., 4 blok., 40 naud. bal.) 26, L.Kisielius (7 rez. perd.., 6 kld.) 15, D.Šalenga (4/7 trit.) 12, G.Sirutavičius 11.

„Lietuvos rytas“: N.Laprovittola (3/4 dvit., 3/7 trit.) ir D.Gailius (5/6 dvit., 2/3 trit.) po 17, K.Lavrinovičius (3/3 dvit., 3/4 trit.) 16, A.Juškevičius ir G.Orelikas (1/4 dvit., 2/6 trit.) po 9.

Antrose dienos rungtynėse Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (4/6) įveikė LKL autsaiderę „Dzūkiją“ (1/9) – 83:68.

17:02

Pirmasis kėlinys: „Vytautas“ – „Lietuvos rytas“ 32:21

17:09

1 min. Pirmuosius taškus rungtynės pelnė G.Sirutavičius, tačiau G.Orelikas atsakė sudėtingu dvitaškiu su pražanga.

17:11

4 min. V.Čepukaitis įsisiautėjo - pelnė 6 iš eilės taškus, tačiau vilniečiai turėjo, kuo atsakyti. Po dvitaškį pataikė N.Laprovittola ir A.Gudaitis. 9:7

17:12

5 min. N.Laprovittola įmetė pirmąjį „Lietuvos ryto“ tritaškį, o aikštėje pasirodęs J.Jucikas pridėjo dvitaškį. 9:12

17:15

6 min. Puikus V.Čepukaičio perdavimas paliko D.Šalengą visiškai laisvą ties tritaškiu aikštės kampe ir veteranas išlygino rezultatą – 14:14.

17:18

7 min. Š.Vasiliauskas buvo išvedęs į priekį „Vytautą“, tačiau dvitaškiu atsakė R.Giedraitis, o N.Laprovittola netrukus pataikė antrą savo tritaškį. 16:19

17:20

8 min. V.Čepukaitis buvo nesustabdomas! „Vytauto“ vidurio puolėjas dvitaškiu su pražanga pelnė jau 12-ąjį savo tašką. Netrukus D.Šalenga smeigė antrą savo tritaškį. 22:19

17:21

9 min. J.Jucikas prasižengė trečią kartą. A.Jasilionis nusprendė jį pakeisti D.Gailiumi, aikštėje „Lietuvos ryte“ liko vienintelis aukštaūgis K.Lavrinovičius.

17:22

9 min. „Vytauto“ spurtas tęsėsi. V.Čepukaitis baudomis pelnė jau 13-ąjį tašką. G.Sirutavičius įmetė gražų dvitaškį su pražanga ir šeimininkai pirmavo jau 27:19.

17:23

10 min. D.Šalenga paskutinę minutę pradėjo tritaškiu metimu. Du taškus pelnė K.Lavrinovičius, tačiau prieš pat pertraukėlę V.Šulskis įmetė puikų tritaškį – 32:21.

17:27

Antrasis kėlinys: „Vytautas“ – „Lietuvos rytas“​ 42:52 (32:21, 10:31)

17:27

1 min. A.Gudaitis įmetė iš po krepšiu, tritaškį po klaidos pataikė D.Gailius, tačiau tolimu metimu atsakė ir L.Kisielius. 35:26

17:28

2 min. Dar dvi iš eilės vilniečių atakos. A.Gudaitis pataikė iš vidutinio nuotolio, o netrukus D.Gailius po atkovoto kamuolio puolime sumažino skirtumą iki 5 taškų – 30:35.

17:30

3 min. V.Šeškus pavėlavo su minutės pertraukėlė, o įsibėgėjęs „Lietuvos rytas“ išlygino rezultatą – 35:35. Be keitimų žaidęs N.Laprovittola pelnė jau 12-ąjį savo tašką, o rezultatą išlygino D.Gailiaus tritaškis.

17:32

4 min. „Lietuvos rytas“ po pirmojo taiklaus M.Lukauskio metimo išsiveržė į priekį – 37:35.

17:35

5 min. „Vytauto“ puolimas visiškai surakintas svečių gynybos. Klaidos ir netaiklūs metimai sekė vienas kitą, per pusę kėlinio pelnyti vos 3 taškai. 35:40

17:39

7 min. Nei po vieną, nei komandiniu žaidimu „Vytautui“ nesisekė įmesti taškų. Vilniečiai po truputį tolo – 44:35.

17:40

8 min. Galų gale tyla nutraukta. „Vytautas“ po atkovoto kamuolio surengė greitą ataką, kurią dėjimu užbaigė L.Kisielius. Netrukus iš viršaus įkalė ir V.Čepukaitis – 39:46

17:44

9 min. V.Čepukaitis pelnė dar du taškus baudų metimais, kuriuos jau įmetė 9 iš 9. G.Orelikas laisvas įmetė tritaškį ketvirtuoju bandymu rungtynėse. 41:49

17:45

10 min. V.Čepukaitis pirmoje mačo dalyje liko neįmenama mįsle vilniečiams. 10 baudų iš 11 pataikęs „centras“ surinko jau 18 taškų. Prieš pat pertrauką tritaškį smeigė N.Laprovittola (15 tšk.) – 52:42.

18:00

​Trečiasis kėlinys: „Vytautas“ – „Lietuvos rytas“ 63:65 (32:21, 10:31, 21:13)

18:01

1 min. Pirmoje mačo dalyje tik du taškus pelnęs Š.Vasiliauskas trečiąjį ketvirtį pradėjo taikliu tritaškiu.

18:04

2 min. Galingas L.Kisieliaus dėjimas į krepšį po gražiai „susuktos“ šeimininkų atakos. Apsigynęs „Vytautas“ dar kartą išvedė L.Kisielių prieš krepšį, kuris po varžovo pražangos įmetė baudą – 48:52.

18:07

3 min. Tik į aikštę žengęs J.Jucikas vėl pralaimėjo mikrodvikovą V.Čepukaičiui. „Vytauto“ lyderis pelnė du taškus su ketvirtaja J.Juciko pražanga – 51:52.

18:10

5 min. Du iš eilės K.Lavrinovičiaus tritaškiai ir rezultatyvus perdavimas D.Gailiui. „Lietuvos rytas“ susigrąžino iniciatyvą ir solidžią persvarą – 60:51.

18:16

7 min. V.Čepukaitis prametė tik pirmąjį savo metimą, V.Šulskis pataikė dvitaškį su pražanga ir „Vytautas“ toliau neleido svečiams nutolti – 56:62.

18:16

8 min. N.Laprovittola prarado kamuolį prie tritaškio linijos ir iškart užsidirbo nesportinę pražangą. P.Ivanauskas prametė abi baudas.

18:19

9 min. „Vytauto“ krepšininkai G.Sirutavičius ir P.Ivanauskas pataikė du iš eilės tritaškius – 62:65.

18:20

10 min. Likus 15 sek. vilniečiai paskutinę ataką užbaigė Ž.Janavičiaus žingsniais. Suklydo ir prieniškiai – 63:65.

18:22

Ketvirtasis kėlinys: „Vytautas“ – „Lietuvos rytas“ 79:89 (32:21, 10:31, 21:13, 16:24)

18:24

1 min. Lemiamą ketvirtį tritaškiu pradėjo Ž.Janavičius, bet D.Šalenga atsakė tuo pačiu.

18:26

2 min. Tritaškį pataikė ir G.Orelikas, „Lietuvos ryto“ pranašumas išaugo iki 71:66.

18:28

3 min. K.Lavrinovičius pataikė gražų puskablį, dar du taškus pridėjo D.Gailius, tačiau 4 taškus iš eilės įmetė L.Kisielius – 70:75.

18:31

5 min. „Vytautas“ pamiršo, kad K.Lavrinovičius laisvas pataiko kone visada. „Brolis“ pataikė iš vidutinio nuotolio ir pridėjo tritaškį – 80:72.

18:35

6 min. „Vytauto“ lyderis Š.Vasiliauskas skandina savo komandą. Iš pradžių puolime suklysta, o gynyboje gauna techninę pražangą. 72:81

18:38

7 min. A.Juškevičius baudų metimais grąžino „Lietuvos rytui“ dviženklę persvarą – 83:72.

18:39

8 min. Dvitaškį su pražanga pataikęs V.Čepukaitis surinko jau 25-ąjį tašką. L.Kisielius po atkovoto kamuolio puolime pridėjo dar du taškus – 77:83

18:42

9 min. Lengvai iš po krepšio įmetė N.Laprovittola, prieniškiai suklydo puolime ir praleido dar vieną A.Juškevičiaus dvitaškį. 77:87

18:46

10 min. „Vytautas“ jau nebesugebėjo grąžinti intrigos ir antrą kartą šį sezoną pripažino vilniečių pranašumą.