2016 02 19

Be intrigos: Klaipėdos „Neptūnas“ nušlavė „Šiaulius“

Penktadienį Klaipėdos „Neptūnas“ Karaliaus taurės ketvirtfinalyje 96:58 (26:14, 26:23, 25:11, 19:10) nugalėjo „Šiaulius“ ir žengė į pusfinalį.
Martynas Mažeika ir Danielis Ewingas
Martynas Mažeika ir Danielis Ewingas / Egidijaus Jankausko/"Neptūno" nuotr.

Nors LKL šiame sezone „Šiauliai“ net dukart nugalėjo „Neptūną“, kovoje dėl pirmojo sezono trofėjaus klaipėdiečiai buvo visa galva viršesni.

Martynas Mažeika pelnė pirmuosius 8 „Neptūno“ taškus ir klaipėdiečiai anksti pirmavo 10:2. Jerai Grantas jau pirmajame kėlinyje susirinko tris asmenines pražangas, tačiau „Neptūnas“ laimėjo kėlinį 26:14.

Antrajame kėlinyje šiauliečiai buvo kur kas rezultatyvesni, tačiau apsukų nemažino ir „Neptūnas“. Kėlinys baigėsi Donato Zavacko tritaškiu su sirena. „Šiauliai“ po pirmosios rungtynių dalies atsiliko 15 taškų.

Trečiasis kėlinys prasidėjo klaipėdiečių spurtu 10:2, kuris galutinai panaikino intrigą šiose rungtynėse. Prieš lemiamą kėlinį „Neptūnas“ pirmavo 29 taškais.

14 taškų nugalėtojams pelnė Trentas Pleistedas, po 12 – Martynas Mažeika, Travisas Baderas, Donatas Zavackas ir Arnas Butkevičius.

Pralaimėjusiųjų gretose sėkmingiausiai žaidė Davidas Dudzinskis (11 tšk.), Arūnas Sajavičius ir Assemas Marei (po 8 taškus).

Karaliaus taurės pusfinalyje Klaipėdos „Neptūnas“ susitiks su Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Panevėžio „Lietkabelio“ poros nugalėtoju.

Kitame pusfinalyje šeštadienį žais Kauno „Žalgiris“ ir Prienų-Birštono „Vytautas“.

„Neptūnas“: Trentas Plaistedas 14 tšk., Martynas Mažeika (8 rez. perd.), Travisas Baderis, Donatas Zavackas ir Arnas Butkevičius po 12 tšk., Danielis Ewingas ir Laurynas Beliauskas po 8 tšk.

„Šiauliai“: Davidas Dudzinski 11 tšk., Arūnas Sajevičius ir Assemas Marei po 8 tšk.