2016 07 01

Du lengvi pasivaikščiojimai rinktinei leido pamatyti svarbiausią dalyką

Lietuvos rinktinė du pirmuosius varžovus pakeliui į Rio triuškino vid. 27,5 taško skirtumu, bet krepšininkai po pergalės prieš Tunisą sulaukė daugiau pastabų nei gerų žodžių. Klaidų vajus pirmajame ir ketvirtajame kėlinyje suerzino Joną Kazlauską. „Treneris pasakė, kad nesvarbu, kiek liko žaisti, negalime paleisti kontrolės“, – sakė rezultatyviausias rungtynes sužaidęs Adas Juškevičius.
Rungtynių akimirka / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Pakeliui į Rio | Lietuva – Tunisas 81:56 | Klaipėda

Vos per 15 minučių jis pelnė 17 taškų ir tapo rezultatyviausio dviejų pirmųjų mačų Lietuvos krepšininku.

„Rungtynių pradžia ir galas buvo su prasta koncentracija. Bet šiaip, buvo neblogai“, – pergalę prieš Tunisą 81:56 apibendrino A.Juškevičius.

Nors ir su Tunisu, ir su Naująja Zelandija (88:58) lietuviai tik lengvai pasivaikščiojo, „Lietuvos rytą“ palikęs gynėjas įžvelgė ir teigiamų dalykų.

„Yra daug naujų žaidėjų. Treneriai pamatė, kaip jie apsipranta komandoje ir gali būti naudingi rinktinei, – sakė A.Juškevičius. – O mums dar tai tik susižaidimo pradžia ir gera įžanga į tolesnį pasiruošimą“.

Vienas tų, kuriuos iš arčiau pamatė J.Kazlauskas, buvo Marius Grigonis.

22-ejų rinktinės debiutantas per 25 minutes pelnė 12 taškų. Į Naujosios Zelandijos krepšį buvo įmetęs 11-a.

M.Grigonis kol kas palieka drąsaus debiutanto įspūdį.

„Gal tik taip atrodo, – šyptelėjo puolėjas. – Nežinau. Prieš rungtynes visada būna tas jaudulys. Bet žengęs į aikštę užsimiršti“.

J.Kazlauskas žino, kad M.Grigonis turi taiklią ranką. Dvikovoje su Tunisu treneris davė specialią užduotį – dengti Tuniso lyderį Michaelą Rollą.

Natūralizuotas amerikietis per 29 minutes pelnė 9 taškus, tačiau pataikė tik 2 metimus iš 12.

„Treneris liepė žaisti drąsiai, o kai būnu laisvas – mesti. Vienos konkrečios užduoties nėra“, – pasakojo M.Grigonis.

Ne tik jis, bet ir kiti naujokai – Mindaugas Girdžiūnas, Edgaras Ulanovas ir Vaidas Kariniauskas, paliko drąsių žaidėjų įspūdį. Smalsu, kiek ilgai jie išlaikys tokią žaidimo kartelę.

Kadangi rinktinė vertėsi dar bent be šešių svarbių branduolio žaidėjų ir net neturėjo tikrų sunkiųjų krašto puolėjų, du pirmieji testai nebuvo visavertiški. Bet tai buvo gera proga pamatyti, kaip pasirodyti J.Kazlauskui buvo motyvuoti keturi debiutantai.