2023 05 05

Eurolyga iš vėžių neišmušė: „Žalgiris“ nubloškė „Juventus“

Kauno „Žalgiris“ trečiadienį baigė kovą Eurolygos ketvirtfinalyje, o jau penktadienį pratęsė kovas LKL. Tiesa, Kazio Maksvyčio auklėtiniai apsukų nesumažino – 92:78 (30:13, 19:22, 26:27, 17:16) nugalėjo Utenos „Juventus“.
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Į priekį „Žalgiris“ šovė jau pirmajame kėlinyje, po kurio pirmavo net 30:13. Įpusėjus antrajam, Kevarriuso Hayeso dvitaškis padidino skirtumą jau iki 20-ties taškų (43:23), bet vėliau „Juventus“ ėmė artėti.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje uteniškiai sumažino atsilikimą iki 11 taškų (66:77), Motiejus Krivas prasižengė puolime, Reginaldas Lynchas dėjo iš viršaus ir „Žalgirio“ pranašumas po labai ilgos pertraukos tapo vienženklis.

Bet tai buvo viskas, ką galėjo pasiūlyti „Juventus“ – netrukus „Žalgiris“ truktelėjo į priekį ir tapo nepavejamas.

„Žalgiriui“ po 12 taškų surinko Isaiah Tayloras, Kevarriusas Hayesas ir Rolandas Šmitas. Šiose rungtynėse K.Maksvytis neturėjo Lauryno Biručio ir Edgaro Ulanovo.

„Žalgiris“ su 27 pergalėmis ir 4 pralaimėjimais užtikrintai pirmauja LKL reguliariajame sezone.

„Juventus“ turi 18 pergalių ir jau 15 pralaimėjimų – uteniškių reguliarusis sezonas jau yra baigtas. Juos iš penktosios vietos galės išstumti Jonavos „CBet“, tačiau Virginijaus Šeškaus auklėtiniams reikės įveikti „Žalgirį“ sekmadienį namuose.

„Žalgiris“: I.Tayloras (5 rez. perd.), R.Šmitas (6 atk. kam.) ir K.Hayesas (6 atk. kam.) po 12, A.Butkevičius ir A.Polonara (6 atk. kam.) po 10, K.Lukošiūnas 9, D.Giedraitis 8.

„Juventus“: B.Brownas 17, G.Matulis 15, R.Lynchas 14 (8 atk. kam.), J.Davisas 12