2017 02 18

Įnirtingame KMT turnyro pusfinalyje „Juventus“ pripažino „Lietkabelio“ pranašumą

Vilniaus „Lietuvos rytą“ eliminavęs Utenos „Juventus“ klubas nesugebėjo įveikti dar vieno barjero. Įnirtingas Karaliaus Mindaugo taurės turnyro pusfinalio rungtynes Panevėžio „Lietkabelis“ laimėjo 75:70 (14:17, 15:20, 27:18, 19:15).
Pergalės džiaugsmo akimirkos
Pergalės džiaugsmo akimirkos / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Trečio kėlinio pradžioje „Juventus“ ekipai buvo pavykę įgyti dviženklę persvarą, tačiau „Lietkabelio“ spurtas 11:0 grąžino pusiausvyrą.

Vaido Čepukaičio pastangų baudos aikštelėje Utenos klubui nepakako. Iš toli lemiamu metu ėmę šaudyti „Lietkabelio“ snaiperiai atvėrė Panevėžio klubui duris į turnyro finalą.

Benas Madgenas ir Lorenzo Williamsas iki pertraukos kartu buvo pelnę vos 3 taškus, tačiau antroje rungtynių dalyje surinko 23.

„Kai esi favoritas, jauti dvigubą spaudimą. Pradžioje nesusitvarkėme su įtampa, tačiau lūžis įvyko trečiajame kėlinyje, kai parodėme, kad galime žaisti. Panaikinome persvarą, o tada prasidėjo žaidimas taškas į tašką, ir bet kas galėjo laimėti“, – po rungtynių sakė „Lietkabelio“ puolėjas Žygimantas Skučas.

„Lietkabelis“: L.Williamsas 15, Ž.Skučas ir K.Lavrinovičius po 13, D.Tarolis 12, B.Madgenas 11, S.Galdikas 4, M.Lukauskis 3, G.Leonavičius ir Ž.Janavičius po 2 (D.Lavrinovičius).

„Juventus“: V.Čepukaitis 20, G.Sirutavičius 19, V.Šulskis 8, J.Diggsas 7, V.Vasylius ir D.Šalenga po 6, O.Galdikas 4 (D.Bičkauskis, A.Bestas).

Rungtynių eiga

40 min. J.Diggsas dukart prametė iš toli, o gelbėtis pražangomis „Juventus“ per likusias kelias sekundes net nebandė. „Lietkabelis“ iškovojo kelialapį į finalą laimėjęs rungtynes 75:70.

39 min. G.Sirutavičius prametė baudos metimą, tačiau V.Čepukaitis atkovojo kamuolį ir pelnė taškus iš po krepšio.

38 min. Į K.Lavrinovičiaus tritaškį V.Čepukaitis atsakė galingu dėjimu, tačiau B.Madgenas metimu iš vidutinio nuotolio išsaugojo solidų atstumą (73:67).

37 min. Svarbų tritaškį pataikė visiškai laisvas likęs B.Madgenas. „Lietkabelis“ pabėgo į priekį 5 taškais (68:63). Tai rekordinė panevėžiečių persvara šiose rungtynėse. G.Sirutavičius grįžo į aikštę.

35 min. L.Williamsas smeigė tritaškį (61:61).

34 min. 16 taškų pelnęs „Juventus“ lyderis G.Sirutavičius prasiveržimo metu susidūrė su varžovu, griebėsi už kelio ir liko gulėti ant parketo. Po medikų apžiūros krepšininkas grįžo ant atsarginių žaidėjų suolelio.

33 min. D.Tarolis, šiose rungtynėse pelnęs 12 taškų, paliko aikštę dėl 5 pražangų.

32 min. V.Čepukaitis pelnė 6 taškus iš eilės, į priekį išvesdamas Utenos klubą (61:58).

30 min. G.Sirutavičius („Juventus“) pelnė 7 tašus iš eilės, tačiau D.Tarolio ir Ž.Janavičiaus metimai iš po krepšio leido „Lietkabeliui“ išlaikyti minimalią persvarą (56:55).

28 min. S.Galdikas pataikė sudėtingą metimą kaire nuo lentos, kitos atakos metu galingą užtvarą pastatė L.Williamsui, kuris metimu iš vidutinio nuotolio padidino „Lietkabelio“ persvarą iki 4 taškų (50:46).

27 min. G.Sirutavičius tritaškiu išlygino rezultatą (46:46).

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rungtynių akimirka

26 min. Ž.Skučas baudos metimu padidino „Lietkabelio“ persvarą iki trijų taškų (46:43), tačiau netrukus pats užsidirbo 4 pražangą.

24 min. B.Madgenas pataikė iš toli ir išvedė „Lietkabelį“ į priekį 40:39. A.Sireika į aikštę grąžino 4 pražangas surinkusį V.Šulskį. „Lietkabelio“ gretose 4 kartą prasižengė D.Tarolis.

23 min. L.Williamsas išprovokavo J.Diggso pražangą mesdamas iš toli.

22 min. V.Čepukaitis trečią kėlinį pradėjo dviem taškais su pražanga (39:29), tačiau „Lietkabelis“ į tai atsakė spurtu 6:0. Po D.Tarolio dėjimo greitos atakos metu „Juventus“ persvara ištirpo iki 39:35.

„Juventus“ (po 2 kėl.): V.Čepukaitis 8, G.Sirutavičius, D.Šalenga ir V.Vasylius po 6, J.Diggsas 5, V.Šulskis 4, O.Galdikas 2.

„Lietkabelis“ (po 2 kėl.): D.Tarolis ir K.Lavrinovičius po 8, Ž.Skučas 5, M.Lukauskis 3, S.Galdikas ir L.Williamsas po 2, B.Madgenas 1.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Valdas Vasylius

20 min. Likus vos 24 sek. iki antrojo kėlinio pabaigos 4 pražangą užsidirbo V.Šulskis. J.Diggsas smeigė tritaškį su sirena, prieš pat pertrauką „Juventus“ ekipai sukraudamas rekordinę persvarą 37:29.

19 min. „Juventus“ trūko J.Diggso indėlio. Įžaidėjas iš žaidimo prametė visus 5 metimus (0/5). Po G.Sirutavičiaus tritaškio 34:27.

18 min. „Lietkabelio“ puolimas ėmė strigti. Po V.Čepukaičio dvitaškio su D.Lavrinovičiaus pražanga uteniškių pranašumas padidėjo iki 31:24.

17 min. 4 taškus pelnęs, 5 kamuolius atkovojęs ir 2 rezultatyvius perdavimus atlikęs V.Šulskis prasižengė 3 kartą. A.Sireika krepšininką paliko aikštėje, „Juventus“ priekyje 29:24.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Krepšinio šokėjos

16 min. L.Williamsas pelnė pirmuosius savo taškus.

14 min. „Lietkabelio“ gynėjai B.Madgenas, L.Williamsas, Ž.Janavičius ir G.Leonavičius kartu prametė visus 9 tolimus metimus (0/9).

13 min. Ž.Skučo tritaškis metimas „Lietkabelio“ spurtą padidino iki 9:1 ir išvedė panevėžiečius į priekį 20:18.

11 min. K.Lavrinovičius tritaškiu per V.Čepukaičio rankas išlygino rezultatą (17:17).

10 min. M.Lukauskis kėlinį užbaigė tritaškiu. Po pirmojo kėlinio „Juventus“ pirmauja 17:14.

9 min. V.Vasyliaus du taškai su pražanga bei tritaškis, ir „Juventus“ nutolo šešiais taškais (17:11).

7 min. K.Lavrinovičius į žaidimą įsiliejo pataikydamas iš toli, tačiau tritaškiu atsakė ir V.Šulskis, „Juventus“ priekyje 11:7.

6 min. K.Maksvytis pasodino vienintelius „Lietkabelio“ taškus pelniusį S.Galdiką ant suolo ir į aikštę metė K.Lavrinovičių.

5 min. „Lietuvos rytą“ uteniškiai įveikė nepataikydami nė vieno tritaškio. „Žalgirio“ arenoje „Juventus“ snaiperiai netruko prabilti: po D.Šalengos tritaškio „Juventus“ priekyje 6:2.

3 min. Nervinga rungtynių pradžia: per pirmąsias 2,5 minutės komandos nepelnė nė taško. V.Čepukaitis atidarė taškų sąskaitą pataikydamas baudos metimą. Kitos atakos metu V.Čepukaitis įkrovė iš viršaus (3:0).

Komandų starto penketai:

„Lietkabelis“: L.Williamsas, B.Madgenas, M.Lukauskis, Ž.Skučas, S.Galdikas. „Juventus“: J.Diggsas, D.Šalenga, V.Šulskis, V.Vasylius, V.Čepukaitis.

Prieš rungtynes

Šio sezono LKL pirmenybėse „Lietkabelio“ ir „Juventus“ keipos buvo susitikusios du kartus. Panevėžyje „Juventus“ laimėjo 84:77, o Utenoje 85:76 stipresni buvo panevėžiečiai.

Abi ekipos šį sezoną pasirinko skirtingus Europos turnyrus ir abi pasirodė labai sėkmingai. Uteniškiai vis dar kovoja FIBA Čempionų lygos turnyre ir tiesiai po sekmadienio rungtynių Kaune keliaus į Atėnus, kur žais atsakomąsias atkrintamųjų varžybų rungtynes su AEK klubu. Tuo tarpu „Lietkabelis“ pasirodymą Europos taurės turnyre baigė „Top 16“ etape iškovojęs dvi pergales.

LKL pirmenybėse šį sezoną stabiliau rungtyniauja panevėžiečiai, kurie su 17 pergalių ir 6 pralaimėjimais užima antrąją vietą, o uteniškiai (13 pergalių ir 10 pralaimėjimų) žengia ketvirti. Tiesa, „Juventus“ šalies čempionate iškovojo šešias pergales iš eilės ir šiais metais vietiniame fronte dar nepralaimėjo.

Naudingiausiai Panevėžio komandoje rungtyniauja 37 metų aukštaūgis Kšištofas Lavrinovičius, kuris per rungtynes pelno po 13,1 taško (46,6 proc. tritaškių), atkovoja 3,7 kamuolio, atlieka po 1,6 rezultatyvaus perdavimo, blokuoja po varžovo metimą ir renka po 15,3 naudingumo balo.

11,1 taško prideda australas Benas Magdenas (4 atk. kam., 2,2 rez. perd.), 9,8 – Simas Galdikas (3,5 atk. kam.), 9,5 – Mindaugas Lukauskis (2,7 atk. kam., 1,6 per. kam.), 7,9 – Lorenzo Williamsas (4,8 rez. perd.).