2016 11 05

Kaip ant delno – akis badantys „Žalgirio“ faktai

Katastrofiškas klaidų skaičius ir vilčių nepateisinę „Žalgirio“ žaidėjai – inkaras, kuris tempia Lietuvos čempionų laivą į Eurolygos turnyro lentelės dugną. 24sek po žalgiriečių pralaimėjimo Stambulo „Daruššafaka“ klubui tradiciškai pateikia įdomiausius faktus, kurie šį kartą bado akis.
Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
Eurolyga | „Žalgiris“ – „Daruššafaka“ 80:83 | „Žalgirio“ arena

Kevinas Pangosas pirmajame kėlinyje per 6,5 minutės suklydo 3 kartus. Visa komanda per pirmąjį kėlinį – 7, per du – 13, o per 17 pirmųjų minučių „Žalgirio“ klaidų skaičius siekė 17. Iš viso „Žalgiris“ suklydo šį sezoną rekordiškai daug – 21 kartą. Šeši žaidėjai suklydo bent po 2 kartus.

Reziumė – „Žalgiris“ yra daugiausiai klystanti Eurolygos komanda (vid. 15,8 kl.).

„Žalgiris“ per du kėlinius praleido 26 taškus – mažiausiai šį sezoną Eurolygoje. Ankstesnis geriausias rezultatas – 37 praleisti taškai Atėnuose.

Bet antroje susitikimo dalyje į „Žalgirio“ krepšį krito net 57 taškai. Vien per trečiąjį kėlinį „Daruššafaka“ įmetė 35 taškus, o per šią atkarpą turkai pataikė net 7 tritaškius.

„Žalgirio“ pirkiniai Augusto Lima ir Kevinas Pangosas kol kas visiškai nepateisina lūkesčių. Brazilas žaidžia po 9 minutes, pelno 2,2 taško ir renka po 2 naudingumo balus, kai kanadietis per 16 minučių įmeta po 5 taškus, bet surenka vos 1,8 naudingumo balo.

Kitas akivaizdus „Žalgirio“ rezervas – Renaldas Seibutis, per 10 minučių fiksuojantis 1,2 taško ir -0,2 naudingumo balo vidurkį.

Antanas Kavaliauskas šį sezoną per 15,5 minutės spėja suklysti 2,2 karto – daugiau Eurolygoje klysta tik Leo Westermannas (vid. 2,4 kl.).

Kevinas Pangosas pirmą kartą šį sezoną Eurolygoje nepelnė nė taško, bet jau ketvirtajame mače iš penkių nepataikė nė vieno dvitaškio. Jo dvitaškių taiklumas Eurolygoje – 1 iš 10 (10 proc.). Beje, kanadietis kol kas suklydo daugiau kartų (9) nei surinko naudingumo balų (8).

Paulius Jankūnas sužaidė fantastišką mačą, pelnydamas 21 tašką, sugriebdamas 11 atšokusių kamuolių ir surinkdamas 36 naudingumo balus. Iki asmeninio rezultatyvumo rekordo Eurolygoje trūko tik 3 taškų, efektyvumo – 2 naudingumo balų.

Leo Westermannas pelnė 21 tašką, surinko 27 naudingumo balus ir atkovojo 6 kamuolius – tai geriausi prancūzo rodikliai jo karjeroje Eurolygoje.

Brockas Motumas pelnė 10 taškų ir surinko 10 naudingumo balų. Australas šį sezoną rinko mažiausiai 9 taškus ir visuose penkiuose mačuose turėjo dviženklį naudingumo balų rodiklį.

„Žalgirio“ ir „Daruššafaka“ rungtynes stebėjo 9 tūkst. 241 žiūrovas – mažiausiai per trejas Eurolygos rungtynes „Žalgirio“ arenoje.

Artūras Milaknis tęsia fantastišką tritaškių seriją. Jis jau 22-ose rungtynėse iš eilės pataikė bent vieną tritaškį, o bent du – jau 13-oje paeiliui.

Tiesa, nepaisant puikios serijos šį sezoną Artūro tritaškių tikslumas Eurolygoje siekia 34,4 proc. Tai antras netaikliausias snaiperio sezonas Eurolygoje. 2010-2011 m. jis tritaškius metė 30,8 proc. taiklumu.

Edgaro Ulanovo nepramestų baudų metimų serija prasitęsė iki 31-os.

Praėjusiose rungtynėse su Tel Avivo „Maccabi“ metę tik dvi baudas, šį kartą žalgiriečiai prie baudų metimo linijos stojo net 27 kartus (pataikė 24 baudas).

„Žalgiris“ nepaisant pralaimėjimo vėl laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (37:27). Nors laimėjo tik kartą ir turnyro lentelėje užima priešpaskutinę vietą, Lietuvos čempionai Eurolygos atkovotų kamuolių statistikoje rikiuojasi treti (vid. 38,8 atk. kam.).