2016 10 17

Kauno „Žalgiris“ užtikrintai perlipo dzūkišką barjerą

Pirmadienį Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pirmenybėse buvo sužaistos vienerios septintojo turo rungtynės. Jose šalies čempionas Kauno „Žalgiris“ savoje aikštėje 79:64 (17:15, 23:12, 21:14, 18:23) pranoko Alytaus „Dzūkijos“ krepšininkus.
Lukas Lekavičius
Lukas Lekavičius / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Praėjusią savaitę pagirtinai Atėnuose kovoję, tačiau nesėkme Eurolygos sezoną pradėję žalgiriečiai nuo pat dvikovos pradžios stvėrė jautį už ragų ir šovė į priekį 11:2.

Tačiau „Dzūkija“ pademonstravo charakterį ir sugebėjo atsitiesti. Ilsėtis komandos išėjo šeimininkams turint vos dviejų taškų persvarą – 17:15.

Vis dėlto po pertraukėlės Šarūno Jasikevičiaus vyrai pradėjo įrodinėti, kad juokauti nėra linkę. Nors treneris suteikė šansą ir jauniesiems Pauliui Valinskui ir Isaiah Hartensteinui, skirtumas tik didėjo.

Antrajame kėlinyje šeimininkai surengė spurtą 9:0 ir vėl atitrūko – 33:18.

Po šios atkarpos „Dzūkija“ pakilti taip ir nepajėgė. Š.Jasikevičius drąsiai keitė savo žaidėjus ir leido parungtyniauti visiems registruotiems žaidėjams, o pranašumas vis augo.

Ketvirtajame kėlinyje visus iš savo vietų pakėlė dėjimą atlikęs Renaldas Seibutis. „Žalgirio“ gynėjas šį krepšinio elementą savo žaidime naudoja ypač retai.

„Žalgiris“ ramiai baigė susitikimą ir į savo sąskaitą įsirašė šeštąją pergalę. Lygiai tokį patį pergalių ir pralaimėjimų balansą (6/1) turi ir Vilniaus „Lietuvos rytas“.

„Žalgirio“ gretose taškus pelnė visi dvylika aikštėje pasirodžiusių krepšininkų. Susitikimą praleido tik Robertas Javtokas. Vidurio puolėjas buvo tausojamas po penktadienio Eurolygos mačo.

Nepaisant lengvos „Žalgirio“ pergalės, „Dzūkija“ laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 39:26.

„Žalgiris“: K.Pangosas 12 taškų (5 rez. perd.), L.Lekavičius ir I.Hartensteinas po 9, L.Westermannas 8, A.Milaknis 7.

„Dzūkija“: G.Navickas 12, J.Kazakauskas ir J.Gavinas po 9, K.Guščikas, A.Kaširovas (8 atk. kam.) ir P.Morkeliūnas po 7.