-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
2015 11 27

Krasnodare – skausmingas „Žalgirio“ susidūrimas su rusišku traukiniu ir antirekordas

Rusiškas lokomotyvas per „Žalgirį“ pervažiavo be jokio gailesčio. Dar vienos niūros išvykos rungtynės ir dar vienas triuškinantis pralaimėjimas. Kauno „Žalgirio“ krepšininkai penktadienio vakarą Krasnodare gavo labai skaudžia pamoką, pralaimėję Eurolygos rungtynes vietos „Lokomotiv“ ekipai – 50:80 (14:28, 3:25, 10:12, 23:15).
Edgaras Ulanovas
Edgaras Ulanovas / „Scanpix“ nuotr.

„Lokomotiv“ šį sezoną savo arenoje laimėjo visus žaistus Eurolygos mačus, tačiau tokio košmaro žalgiriečiai negalėjo įsivaizduoti net prasčiausiame sapne.

Į nokdauną kauniečiai buvo pasiųsti jau pačioje dvikovos pradžioje, kai „Lokomotiv“ šovė į priekį – 10:0.

Tačiau net po tokio sudėtingo starto neatrodė, kad Lietuvos čempionai sužais pačią prasčiausią rungtynių pusę Eurolygoje per visą savo istoriją.

Rusiškas traukinys riedėjo vis galingiau, o svečių padriki bandymai gelbėti situaciją vaisių neatnešė. Per antrą kėlinuką žalgiriečiai sukrapštė vos 3 taškus ir pralaimėjo 3:25.

17:53 pirmą rungtynių pusę pralaimėję žalgiriečiai galingais žingsniais artėjo link naujo antirekordo.

17:53 pirmą rungtynių pusę pralaimėję žalgiriečiai galingais žingsniais artėjo link naujo antirekordo. Iki šio mačo didžiausiu skirtumu „Žalgiris“ buvo pralaimėjęs Eurolygos dvikovą 36 taškais.

Taip beviltiškai kauniečiai žaidė 2001 metų spalio 11 dieną, kai 54:90 pralaimėjo Bolonijos „Kinder“ ir 2014 metų vasario 21 dieną, kai 72:108 nusileido Madrido „Real“.

Trečiajame kėlinyje skirtumas buvo pasiekęs net 41 tašką (68:27), tačiau tuomet LKL čempionai susiėmė ir sugebėjo išvengti dar didesnės gėdos.

Šiame mače svečiai pataikė tik 2 tritaškius iš 11 bei 4 baudos metimus iš 6.

Prieš mačą negalavęs Mantas Kalnietis žengė ant parketo, tačiau priminė tik savo paties šešėlį ir, „Lokomotiv“ galingai spurtavus, visam laikui sėdo ant suolo.

Visgi vieną antirekordą Krasnodare kauniečiai pasiekė. 50 įmestų taškų per rungtynes – pats prasčiausias „Žalgirio“ rodiklis Eurolygos rungtynėse (ankstesnis prasčiausias rezultatas – 51 taškas).

Šeštąją pergalę iškovojęs „Lokomotiv“ užsitikrino vietą „Top 16“ etape.

„Lokomotiv“ – „Žalgiris“ 80:50 (28:14, 25:3, 12:10, 15:23).

„Lokomotiv“: Jevgenijus Voronovas 14 taškų (4/4 dvit., 2/3 tri.), Ryanas Broekhoffas 12 (9 atk. kam.), Anthony Randolphas 11, Malcolmas Delaney (6 rez. perd.) ir Victoras Claveras (10 atk. kam.) po 10, Sergėjus Bykovas 9, Chrisas Singletonas 8.

„Žalgiris“: Ianis Vougioukas 15 (7/11 dvit., 1/2 baud.), Brockas Motumas 14 (7 atk. kam.), Paulius Jankūnas 8 (5 atk. kam.), Robertas Javtokas 6, Siimas Sanderis Vene 3, Lukas Lekavičius ir Renaldas Seibutis po 2, Martynas Pocius, Mantas Kalnietis, Kasparas Vecvagaras, Olivier Hanlanas ir Edgaras Ulanovas taškų nepelnė.

Komandų rodikliai:

dvitaškiai –  18/41 (43 proc.) ir 20/54 (37 proc.), tritaškiai – 9/24 (37 proc.) ir 2/11 (18 proc.), baudų metimai – 17/18 (94 proc.) ir 4/6 (66 proc.), atkovoti kamuoliai – 42 ir 39, perimti kamuoliai – 12 ir 2, rezultatyvūs perdavimai – 16 ir 15, klaidos – 10 ir 16.

Aštuntojo turo rungtynėse Kauno „Žalgiris“ gruodžio 2 dieną priims Izmiro „Karšiyaka“ krepšininkus, kuriuos pirmojo rato mače išvykoje įveikė 68:66.

C grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, įmestų ir praleistų taškų skirtumas):

17:42

Pristatinėjant abiejų komandų krepšininkus vietos sirgaliai griausmingomis ovacijomis sutiko Mantą Kalnietį, kuris Krasnodaro klube praleido tris sezonus.

17:46

Startinis „Žalgirio“ penketas – be negaluojančio Manto Kalniečio. Rungtynes pradeda Olivier Hanlanas, Martynas Pocius, Edgaras Ulanovas, Paulius Jankūnas ir Ianis Vougioukas.

17:49

Mačą „Lokomotiv“ pradeda dviem taikliais tritaškiais. Iš pradžių pataiko australas Ryanas Broekhoffas, o po to tuo pačiu svečius baudžia Jevgenijus Voronovas.

17:50

Du taškus prideda Kirilas Fesenka. Galinga „Lokomotiv“ pradžia – 8:0.

17:51

Dar du Kirilo Fesenkos taškai puskabliu – 10:0.

17:52

Pirmuosius taškus kauniečiai pelno sužaidus tik pustrečios minutės, pasižymėjo Ianis Vougioukas – 2:10. Netrukus graikas prideda dar du lengvus taškus – 4:10.

17:53

Robertas Javtokas varžovui išrašo bloką, o kitoje aikštės pusėje pataiko Paulius Jankūnas – 6:10.

17:55

Pirmųjų tarpusavio rungtynių „Žalgirio“ duobkasį Malcolmą Delaney saugoja Edgaras Ulanovas ir pirmosiomis minutėmis šis Gintaro Krapiko sumanymas veikia puikiai. Tačiau taškus sėkmingai renka kiti „Lokomotiv“ žaidėjai – 15:6.

17:57

Malcolmas Delaney smeigia tritaškį – 18:8.

17:59

Sužaidus pusę kėlinio, aikštėje pasirodo Mantas Kalnietis ir Renaldas Seibutis, tačiau žalgiriečiai savojo žaidimo ir toliau neranda.

18:02

Kauniečiai atakuodami klysta, o Krasnodaro klubo krepšininkai greitai bėga į puolimą ir nesunkiai renka taškus – 24:10.

18:04

Pirmajame kėlinyje pastebima ir prasta „Žalgirio“ kova dėl atšokusių kamuolių. Krasnodaro krepšininkai dažnai nusiima kamuolius po Lietuvos čempionų krepšiu ir kartoja netaiklius metimus.

18:05

Renaldo Seibučio taiklus metimas iš vidutinio nuotolio – 14:26.

18:08

Po Sergejaus Bykovo taiklių baudos metimų – 28:14. Pirmajame kėlinyje krasnodariečiai jau metė 11 baudų metimų, žalgiriečiai – ne vieno. Kauniečiai taip pat nė karto nebandė laimės iš trijų taškų zonos, tuo tarpu šeimininkai pataikė net 3 tritaškius iš 4.

18:08

I kėlinys. „Lokomotiv“ – „Žalgiris“ 28:14.

18:12

Po pertraukėlės vaizdas aikštėje nesikeičia. Žalgiriečiai ir toliau dažnai klysta, o rusai bėga. Po Sergejaus Bykovo metimo – 34:16.

18:14

Chrisas Singletonas krauna kamuolį į krepšį per Ianį Vougiouką ir didina persvarą iki 20 taškų – 36:16.

18:19

Per pusantro kėlinio žalgiriečiai sukrapštė vos 16 taškų. Laimei, kad įpusėjus antram kėliniui, ir „Lokomotiv“ žaidime atsiranda daugiau chaoso.

18:21

Malcolmas Delaney ir Victoras Claveras siunčia po dar vieną tolimą bombą. Rezultatas triuškinantis – 44:16.

18:21

Po Chriso Singletono metimo deficitas tampa nepadorus – 16:46. Antrą kėlinį kauniečiai pralaimėjo 3:25.

18:26

II kėlinys. „Lokomotiv“ – „Žalgiris“ 53:17 (28:14, 25:3).

18:44

Antroji mačo pusė prasideda kiek linksmiau. Pirmą „Žalgirio“ tritaškį pataiko Paulius Jankūnas – 20:53.

18:46

Robertas Javtokas prideda du taškus iš po krepšio – 22:55.

18:48

Ryanas Broekhoffas atsako pataikymu iš vidutinio nuotolio – 57:22.

18:52

Jevgenijus Voronevas smeigia tritaškį – 60:24.

18:56

Ianis Vougioukas pataiko tik vieną baudos metimą – 25:63.

19:00

III kėlinys: „Lokomotiv“ – „Žalgiris“ 65:27 (28:14, 25:3, 12:10).

19:05

Paskutinis ketvirtis – tik formalumas. Rusijos krepšininkai žaidžia lengvai ir užtikrintai, o žalgiriečiai laukia, kad kuo greičiau pasibaigtų šis košmaras.

19:06

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui, taškus pelnę tik penki „Žalgirio“ krepšininkai – Renaldas Seibutis, Brockas Motumas, Ianis Vougioukas, Paulius Jankūnas ir Robertas Javtokas.

19:08

Žalgiriečiai toliau artėja link antirekordo – 31:70.

19:09

Kauniečių ekipoje vieninteliai taškus renka Brockas Motumas ir Ianis Vougioukas, tačiau svečiams tai – menka paguoda.

19:10

Victoras Claveras pataiko dar kartą iš toli – 73:37.

19:13

Ianis Vougioukas renka dar du taškus – 41:73.

19:15

Mačo pabaigoje Gintaras Krapikas pasodina beveik visus savo svarbiausius karius ant atsarginių suolo. Sergejus Bykovas pataiko iš toli – 76:44.