2017 03 26

Lauktos intrigos nebuvo: „Neptūnas“ sutaršė „Juventus“ gynybą

Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) nesunkią pergalę iškovojo Klaipėdos „Neptūnas“ (17-11), Utenoje 98:83 (24:16, 26:21, 32:17, 16:29) nugalėjęs vietos „Juventus“ (15-13). Klaipėdiečiai trečiame kėlinyje pasiekė 30 taškų persvarą, tad paskutinis ketvirtis tevirto formalumu.
Klaipėdos „Neptūnas“
Klaipėdos „Neptūnas“ / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Neptūnas“ nuo šeimininkų ėmė tolti įpusėjus pirmajam kėliniui. Spurtavę 14:4 klaipėdiečiai dar pirmajame kėlinyje įgijo dviženklę persvarą (24:14).

„Juventus“ vis mėgino mažinti atsilikimą, bet „Neptūnas“ kaskart duodavo atsaką, dažniausiai – tolimais metimais.

Po drąsaus Lauryno Bieliausko tolimo šūvio antro kėlinio pabaigoje „Neptūnas“ įgijo 15 taškų persvarą (50:35).

„Neptūnas“ per pirmuosius du kėlinius nė karto nestojo prie baudų metimo linijos, bet pataikė net 8 tritaškius iš 18 („Juventus“ – 3/10).

„Juventus“ letargas tęsėsi ir trečiajame kėlinyje, kurį „Neptūnas“ pradėjo spurtu 13:0. Jį vainikavo netikėtas Mindaugo Girdžiūno dėjimas.

Arnas Butkevičius smeigė eilinį „Neptūno“ tritaškį trečio kėlinio pabaigoje ir skirtumas šoko iki 30 taškų (73:43).

„Juventus“ vidurio puolėjas Vaidas Čepukaitis po trijų kėlinių savo sąskaitoje turėjo 12 taškų, tačiau buvo prametęs net 9 baudos metimus (2/11).

Po 76,5 taško LKL lygoje renkantis „Neptūnas“ šį vidurkį viršijo jau trečiame kėlinyje.

Gytis Sirutavičius bandė rodyti gyvybės ženklus, pelnydamas 7 taškus iš eilės ketvirto kėlinio pradžioje, bet intriga į rungtynes nebegrįžo.

Dainius Adomaitis į aikštę leido rečiau žaidžiančius krepšininkus, kurie gerokai sumažino apsukas, leisdami „Juventus“ ekipai spurtuoti 12:0, o galiausiai sumažinti skirtumą iki 13 taškų (96:83).

„Juventus“ užtikrintai laimėjo paskutinį ketvirtį, tačiau pergalę 98:83 įsirašė „Neptūnas“, įsitvirtindamas ketvirtoje LKL pozicijoje.

Trečias iš eilės blankias rungtynes sužaidė Vytautas Šulskis. Po 13,8 taško iki tol rinkęs „Juventus“ žaidėjas per pastaruosius tris mačus pataikė vos 3 metimus iš 13, pelnydamas vos po 3,7 taško.

„Juventus“: Gytis Sirutavičius 20, Aaronas Bestas 16 (4/5 trit.), Vaidas Čepukaitis 12 (2/11 baud.), Jamaras Diggsas ir Ovidijus Galdikas po 11.

„Neptūnas“: Mindaugas Girdžiūnas 14 (5 rez. perd.), Danielis Ewingas 13 (6 rez. perd.), Arvydas Šikšnius 12, Christopheris Loftonas (3/4 tritaškiai) ir Mindaugas Kačinas po 11, Arnas Butkevičius 10.