LKL sezonas prasidėjo „Neptūno“ ir „Vytauto“ trileriu su pratęsimu

Tomas Delininkaitis
Karolio Bakūno nuotr. / Tomas Delininkaitis
0

Klaipėdos „Švyturio“ arenoje atidarytas 24-asis Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezonas. Pirmose rungtynėse aikštės šeimininkė Klaipėdos „Neptūno“ komanda po atkaklios kovos ir pratęsimo 76:79 (14:23, 21:13, 21:12, 10:18, 10:13) nusileido Prienų-Birštono „Vytautui“.

Rungtynės klostėsi ypač permainingai. Puikiai pirmajame ketvirtyje žaidę svečiai susikrovė 9 taškų pranašumą, tačiau prieš pertrauką Jimmy Barono vedamas „Neptūnas“ rezultatą beveik išlygino – 35:36.

Amerikietis per pirmąją dalį pataikė visus tris mestus tritaškius. Per antrąją dalį – vos vieną iš šešių.

Po pertraukos „Neptūnas“ išsaugojo iniciatyvą ir pradėjo po truputį tolti nuo „Vytauto“. Puikus Mindaugo Girdžiūno žaidimas ir gera gynyba netrukus leido pirmauti dviženkle persvara – 56:46.

Svečiai puikiai sužaidė pirmas penkias minutes ketvirtajame kėlinuke, priartėdami iki dviejų taškų – 62:60. Netrukus Tomas Delininkaitis tritaškiu rezultatą persvėrė ir pagrindinio laiko pabaiga jau virto trileriu.

Likus žaisti minutę vienas klaipėdiečių lyderių M.Girdžiūnas gavo penktą pražangą. J.Baronas prieš pat laiko pabaigą išlygino rezultatą, o pergalę galėjęs išplėšti T.Delininkaičio metimas nebuvo taiklus – 66:66.

Pratęsimo pradžioje penktą pražangą gavo Larry Drew, o „Vytautas“ pradėjo galingu spurtu 9:0, kurio metu tritaškį pataikė Vytenis Čižauskas. Jau atrodė, kad „Neptūnas“ nebeturi šansų (68:75), tačiau nereikalinga V.Čižausko pražanga ir perimtas Martyno Mažeikos kamuolys bei taiklus dvitaškis likus minutei grąžino intrigą – 72:75.

Netrukus „Neptūno“ kapitonas M.Mažeika bei Tadas Klimavičius irgi gavo po penktąją pražangą. Pergalę „Vytautui“ atnešė 3 iš 4 taiklios Mindaugo Kupšo baudos.

Rungtynių momentas: Jerai Grantas „pučia“ Čižausko metimą

„Neptūnas“: J.Baronas (4/9 trit., 5 atk. kam.) 21, M.Girdžiūnas (1/5 trit., 6/6 baud.) 15, T.Klimavičius (6/11 baud., 10 atk. kam.) 10, M.Kačinas (4/6 dvit., 12 atk. kam.) ir M.Mažeika (6 atk. kam.) po 9, J.Grantas 8.

„Vytautas“: T.Delininkaitis (2/5 dvit., 2/9 trit., 8/8 baud., 6 atk. kam.) 18, V.Čižauskas (2/7 trit.) 14, S.Kulvietis ir M.Kupšas po 11.