2017 01 16

LKL: vangiai puolęs Kauno „Žalgiris“ išplėšė pergalę Pasvalyje

Pirmadienį LKL rungtynėse Pasvalyje Kauno „Žalgiris“ 63:56 (12:8, 15:16, 19:9, 17:23) nugalėjo „Pieno žvaigždes“. Žalgiriečiai turėjo net 23 taškų pranašumą, tačiau rungtynių pabaigoje jį iššvaistė.
Leo Westermannas
Leo Westermannas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Po itin nerezultatyvaus pirmojo kėlinio „Žalgiris“ pirmavo 12:8. Intriga nyko antrajame kėlinyje, kai žalgiriečiai spurtavo 8:0. Tačiau pasvaliečius pabudino Egidijus Dimša, kuris pelnė 10 taškų iš eilės ir sumažino skirtumą iki trijų taškų (21:24). Prieš didžiąją pertrauką „Žalgiris“ pirmavo 27:24.

Trečiajame kėlinyje „Žalgiris“ susigrąžino dviženklę persvarą ir prieš lemiamą kėlinį pirmavo 46:33. Šeimininkai laimėjo ketvirtąjį kėlinį 23:17, tačiau sensacijos nesukūrė.

Kauno „Žalgiris“ sustabdė geriausią LKL gruodžio mėnesio žaidėją Derricką Low, kuris pelnė vos 4 taškus.

Žalgiriečius į priekį vedė 12 taškų pelnęs Leo Westermannas ir po 11 taškų surinkę Antanas Kavaliauskas ir Brockas Motumas.

Tačiau „Žalgirio“ puolimas neblizgėjo. Š.Jasikevičiaus auklėtiniai pataikė tik 20 dvitaškių iš 42 (47 proc.) ir tris tritaškius iš 14-os (21 proc.).

Šarūnas Jasikevičius šiose rungtynėse leido pailsėti Robertui Javtokui.

Kauno „Žalgiriui“ tai buvo jau aštuoniolikta pergalė iš eilės Lietuvos čempionate. Vos vieną pralaimėjimą šį sezoną patyręs Kauno klubas yra užtikrintas LKL lyderis.

Vienuoliktą pralaimėjimą patyrusi Pasvalio ekipa užima septintąją vietą.

Žalgiriečiai yra rezultatyviausia, geriausiai perdavimus dalijanti ir efektyviausia lygos komanda. Pagal surenkamą naudingumo balų skaičių „Žalgiris” vienintelis peržengia 100 balų ribą.

„Žalgiris“: L.Westermannas 12 (4/4 dvit., 5 atk. kam., 2 per. kam.), B.Motumas 11, A.Kavaliauskas 11 (5/5 dvit.), R.Seibutis 6 (2 per. kam.), P.Jankūnas 6 (2 per. kam.), K.Pangosas 4, L.Lekavičius 4 (7 rez. perd.), A.Lima 4 (5 atk. kam.), E.Ulanovas 4, A.Milaknis 1, I.Hartensteinas 0.

„Pieno žvaigždės“: E.Dimša 13, I.Fiodorovas 9 (4/4 dvit.), O.Olisevičius 9 (5 atk. kam.).