2015 07 31

Lukas Lekavičius ir Mindaugas Kuzminskas lietuviams nukalė antrąją pergalę

Lietuvos krepšinio rinktinė ir toliau neklumpa. Dar vieną mačą pakiliai sužaidę Jono Kazlausko auklėtiniai penktadienį Šiauliuose antrą kartą 92:85 (20:19, 28:22, 21:17, 23:27) palaužė Australijos komandą. Į pergalę mūsiškius ir vėl vedė jaunieji komandos krepšininkai.
Lukas Lekavičius
Lukas Lekavičius / Alvydo Januševičiaus nuotr.

Prieš dvi dienas Klaipėdoje australų viltis į šipulius daužė Artūras Gudaitis, o šį kartą gražiausiomis spalvomis atsiskleidė Lukas Lekavičius ir Mindaugas Kuzminskas.

Mačas Šiauliuose klostėsi labai panašiai kaip ir pirmoji šių komandų dvikova trečiadienį. Australai galingai pradėjo mačą ir net turėjo dviženklę persvarą, tačiau antrajame kėlinyje šeimininkai įjungė aukštesnę pavarą ir į jų pasiūlytą spartą svečiai atsakyti nepajėgė.

„Nors išvadas daryti dar anksti, tačiau tokia pergalė tikrai džiugina, – po mačo kalbėjo 14 taškų įmetęs M.Kuzminskas. – Rinktinėje turime daug naujų veidų, bet visi krepšininkai vieni kitus neblogai pažįsta. Smagu, jog tai duoda rezultatą. Kaip bebūtų, dar yra nemažai taisytinų dalykų, reikia dirbti.“

Vyriausiasis rinktinės treneris J.Kazlauskas šįkart nusprendė vėl verstis be kapitono Roberto Javtoko, taip pat – Deivido Gailiaus, Mariaus Runkausko ir Ado Juškevičiaus.

Pirmajame mače australai žaidė be Matthew Dellavedovos ir Camerono Bairstow. Šį kartą abu krepšininkai žaidė, tačiau tai australų neišgelbėjo.

Lietuva – Australija 92:85 (20:19, 28:22, 21:17, 23:27).

Lietuva: L.Lekavičius ir M.Kuzminskas po 14 taškų, J.Mačiulis 10, M.Kalnietis 8, R.Seibutis, D.Sabonis (8 atk. kam.) ir A.Gudaitis (5 atk. kam.) ir P.Jankūnas po 7, Ž.Janavičius ir A.Milaknis po 5, A.Kavaliauskas ir R.Giedraitos po 4.

Australija: D.Andersenas 20, B.Motumas 15, A.Bogutas 12 (9 atk. kam.), B.Newley 11.

Komandų rodikliai: dvitaškiai – 28/54 (52 proc.) ir 21/40 (53 proc.), tritaškiai – 6/11 (55 proc.) ir 9/19 (47 proc.), baudų metimai – 18/25 (72 proc.) ir 16/20 (80 proc.), atkovoti kamuoliai – 30 ir 32, klaidos – 11 ir 20, perimti kamuoliai – 13 ir 6, rezultatyvūs perdavimai – 16 ir 18.

Rungtynių eiga:

4 kėlinys. Lietuva – Australija 92:85 (20:19, 28:22, 21:17, 23:27).

10 min. Mačo pabaigoje australai sugebėjo kiek priartėti (84:89), tačiau Rokas Giedraitis pataikė du baudų metimus ir sužlugė paskutines varžovų viltis.

7 min. Renaldas Seibutis smeigia tritaškį. Pakvimpa pergale.

5 min. Lietuviai ir toliau išlaiko aukštą spartą, o australai priešnuodžių neranda. Maža to, savitvardą praranda Andrew Bogutas. Mindaugas Kuzminskas varžovui uždirba nesportinę pražangą.

2 min. Lemiamą ketvirtį australai pradeda keliomis taikliomis atakomis, tačiau šeimininkai priartėti jiems neleidžia. Puikus Pauliaus Jankūno perdavimas taškus pelnančiam Domantui Saboniui, aštrus Luko Lekavičiaus reidas ir mūsiškių pranašumas 76:64.

3 kėlinys. Lietuva – Australija 69:58 (20:19, 28:22, 21:17).

9 min. Jonas Kazlauskas kaitalioja penketus, bandydamas tai jaunesnius, tai vyresnius krepšininkus, tačiau visi ant parketo pasirodantys žaidėjai žaidžia pastebimai ir pagirtinai.

7 min. Lieuvių pranašumas ir toliau nekelia abejonių. Nors australai ir bando „kabintis“, šeimininkai iš karto į tai atsako taikliai metimais. Po Mano Kalniečio taiklaus metimo – 62:50.

5 min. Lietuviai apsukų nemažina. Tolimą metimą iš aikštės krašto pataikos Renaldas Seibutis. Gynėjas užmina liniją, tad įskaitomi tik du taškai – 56:46.

3 min. Pataiko Jonas Mačiulis. Jis yra paskutinis Lietuvos rinktinės krepšininkas, kuriam pavyko atidaryti savo taškų sąskaitą – 54:44.

2 kėlinys. Lietuva – Australija 48:41 (20:19, 28:22).

8 min. Savo snaiperiškus sugebėjimus vėl pademonstruoja Artūras Milaknis. Po jo tritaškio lietuviai įgyja dviženklę persvarą – 42:32.

6 min. Įsismaginusį Luką Lekavičių keičia Žygimantas Janavičius. Puikiai žaidžiantis Mindaugas Kuzminskas prideda du taškus, pataikydamas iš vidutinio nuotolio – 35:30.

4 min. Antro kėlinio atradimu tapęs Lukas Lekavičius prideda dar 4 taškus ir pakelia visus Šiaulių arenos sirgalius iš savo vietų – 29:25.

2 min. Pralaimėję atkarpą 0:15, australai sugeba atsipeikėti. Po Davido Anderseno taiklaus metimo – 25:25.

1 min. Kėlinį taikliu tolimu metimu pradeda Lukas Lekavičius. Netrukus „Žalgirio“ gynėjas prideda dar du taškus – 25:20.

1 kėlinys. Lietuva – Australija 20:19.

10 min. Aikštėje pasirodo Rokas Giedraitis ir Lukas Lekavičius. Jaunas lietuvių penketas sužaidžia puikiai, laimi atkarpą 10:0 ir kėlinį baigia turėdami vieno taško pranašumą – 20:19.

7 min. Andrew Bogutas atidaro savo taškų sąskaitą ir australai pavojingai nutolsta – 19:10.

6 min. Po minutės pertraukėlės aikštėje pasirodo jaunieji Domantas Sabonis ir Artūras Gudaitis, o Mantas Kalnietis smeigia tritaškį – 10:13.

5 min. Pirmosiomis rungtynių minutėmis lietuvių puolimas strigo, tuo tarpu australus į priekį traukė B.Motumas. Svečiai priekyje – 13:7.

2 min. Rungtynės prasideda aukšta sparta. Ekipos apsikeičia atakomis, Mantas Kalnietis pataiko pirmą lietuvių tritaškį – 4:3.

1 min. Rungtynes lietuviai pradėjo kovine starto sudėtimi: Mantas Kalnietis, Renaldas Seibutis, Jonas Mačiulis, Paulius Jankūnas ir Antanas Kavaliauskas.