2017 03 25

„Nevėžis“ neišlaikė dviženklės persvaros ir krito prieš „Pieno žvaigždes“

Dvyliktąją pergalę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate iškovojo Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (12-16), įtemptose rungtynėse Kėdainiuose 94:90 (21:24, 27:26, 26:17, 20:23) palaužusios vietos „Nevėžį“ (6-22).
Andriy Agafonov
Andriy Agafonov / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Kiek sėkmingiau rungtynes pradėję „Nevėžio“ krepšininkai įpusėjus ketvirčiui turėjo septynių taškų pranašumą (14:7). Atsitiesę pasvaliečiai likus pusei minutei priartėjo iki minimalios ribos (22:21), tačiau kėlinį taikliais baudų metimais užbaigę aikštelės šeimininkai po pirmųjų dešimties minučių pirmavo trimis taškais (24:21).

Antro ketvirčio pradžioje kėdainiečiai padidino persvarą iki dviženklės (34:24). Tuomet „Pieno žvaigždės“ spurtavo 14:4 ir svečių deficitas dar kartą sumažėjo iki minimalios ribos (39:38). Netrukus Steponas Babrauskas tritaškiu metimu išvedė pasvaliečius į priekį (44:42). Po dviejų kėlinių priekyje vis dėlto buvo „Nevėžis“ (50:48).

Vidutiniškai po 10,8 taško renkantis „Nevėžio“ aukštaūgis Karolis Petrukonis jau po dviejų kėlinių buvo pelnęs 16 taškų, tačiau po didžiosios pertraukos pridėjo tik 3.

Pirmojoje rungtynių dalyje itin svarbų indėlį įdėjo ir „Pieno žvaigždžių“ atsarginiai krepšininkai – jie pelnė 20 taškų iš visų komandos 48 taškų.

Po ilgosios pertraukos sėkmingiau žaidęs „Nevėžis“ susikrovė šešių taškų pranašumą (56:50), tačiau ilgainiui po Evaldo Žabo dvitaškio pasvaliečiai vėl persvėrė rezultatą (67:65). Per paskutines dvi trečiojo kėlinio minutes spurtą 7:2 surengę „Pieno žvaigždės“ prieš lemiamą ketvirtį turėjo septynių taškų persvarą (74:67).

Įpusėjus paskutiniam kėliniui pasvaliečiai padidino pranašumą iki rekordinės žymos (84:74). Tačiau per keletą minučių jau „Nevėžis“ pelnė dešimt taškų iš eilės ir rezultatas tapo lygus (84:84).

Likus paskutinėms 60 sekundžių „Pieno žvaigždės“ pirmavo 5 taškais (93:88). Netrukus pasvaliečiai suklydo puolime, Steponas Babrauskas užsidirbo nesportinę pražangą ir skirtumas sumažėjo iki trijų taškų (90:93).

Vienoje iš paskutinių „Nevėžio“ atakų Toni Prostranas prametė iš tolimos distancijos (90:93) ir per likusias penkias sekundes jau svečiai išsaugojo pranašumą, taip iškovodami pergalę keturiais taškais (94:90).

„Nevėžis“: Karolis Petrukonis 19, Paulius Petrilevičius 16, Toni Prostranas (15 rez. perd.) 14, Ivanas Smiljaničius (9 atk. kam.) ir Ignas Vaitkus po 12, Vaidotas Volkus 11 tšk.

„Pieno žvaigždės“: Osvaldas Olisevičius (6 rez. perd.) 18, Egidijus Dimša 16, Evaldas Žabas 13, Nikita Balašovas 11, Derrickas Low ir Steponas Babrauskas po 10.