2015 07 29

Rinktinės debiutantai nutiesė Lietuvai kelią į pergalę pirmosiose draugiškose rungtynėse

Lietuvos nacionalinė krepšinio rinktinė pergale pradėjo draugiškų kontrolinių rungtynių maratoną. Trečiadienį Klaipėdoje Jono Kazlausko auklėtiniai įveikė 80:68 (18:26, 23:15, 16:16, 23:11) Australijos rinktinę ir sėkmingai pradėjo kelią į 2015-ųjų metų Europos čempionatą.
Artūras Gudaitis
Artūras Gudaitis / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Puikiai šiame mače sužaidė rinktinės debiutantai Artūras Gudaitis, Lukas Lekavičius bei Artūras Milaknis, o taškus pelnė visi 12 rungtynėms registruotų žaidėjų.

Australai sėkmingiau pradėjo mačą ir pirmą kėlinį laimėjo 26:18, tačiau po pertraukos šeimininkai perėmė iniciatyvą ir ją išlaikė iki pat mačo pabaigos.

Neįmenama mįsle australams tapo jaunasis Artūras Gudaitis. Šią vasarą NBA naujokų biržoje pakviestas aukštaūgis dominavo po krepšiais ir buvo rezultatyviausias lietuvių gretose. Lietuvis visiškai užgęsino varžovų komandos žvaigždę Andrew Bogutą. NBA čempionas, kaip ir kitas Australijos rinktinės aukštaūgis Nate'as Jawai'us, mačą baigė nepelnęs nei taško.

Solidžiai šiame mače sužaidė ir kitas Vilniaus „Lietuvos ryto“ vidurio puolėjas Antanas Kavaliauskas. Aukštaūgis surinko 10 taškų ir svariai prisidėjo prie priekinės linijos dominavimo.

J.Kazlauską turėtų džiuginti ir puikiai į žaidimą įsijungę naujokai L.Lekavičius ir A.Milaknis. Buvę komandos draugai Kauno „Žalgiryje“ žaidė drąsiai ir užtikrintai: pirmasis kelis sykius blykstelėjo aštriais prasiveržimais, o antrasis svarbiais momentais pataikė du vizitine kortele tapusius tolimus metimus.

Lietuviai šiame mače pataikė net 11 tritaškių iš 25 (44 proc.) ir laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 40-28.

Susitikimui nebuvo registruoti Robertas Javtokas, Jonas Mačiulis, Renaldas Seibutis ir Žygimantas Janavičius.

Lietuva – Australija  80:68  (18:26, 23:15, 16:16, 23:11).

Lietuva: A.Gudaitis 11 (5 atk. kam.), A.Kavaliauskas ir M.Kuzminskas (5 atk. kam.) po 10, A.Milaknis (2/6 trit.) ir M.Kalnietis po 8, D.Gailius ir L.Lekavičius po 7, A.Juškevičius ir P.Jankūnas po 5, D.Sabonis 4, R.Giedraitis 3, M.Runkauskas 2.

Australija: B.Motumas 19, D.Andersenas 12 (5 atk. kam.), C.Gouldingas 10, R.Broekhoffas (7 atk. kam., 5 rez. perd.) ir B.Newley po 9, D.Exumas 6, D.Martinas 3.

Komandų rodikliai: dvitaškiai - 16/34 (47 proc.) ir 17/38 (45 proc.), tritaškiai - 11/25 (44) ir 7/16 (44), baudų metimai - 15/24 (63) ir 13/19 (68), atkovoti kamuoliai - 40 ir 28, rezultatyvūs perdavimai - 12 ir 18, klaidos - 14 ir 18, perimti kamuoliai - 11 ir 11, pražangos - 21 ir 25, blokai - 0 ir 2.

Rungtynių eiga:

4 kėlinys. Lietuva – Australija 80:68  (18:26, 23:15, 16:16, 23:11).

9 min. Pagaliau pirmuosius taškus pelno Domantas Sabonis. Visi lietuviai jau yra pelnę taškus. Įdomu, kad 10 taškų lemiamu metu pelnė trys debiutantai Lukas  Lekavičius, Atūras Milaknis ir Domantas Sabonis – 78:68. Atkarpa laimėta 10:0.

8 min. Artūras Milaknis smegia vinį į Australijos rinktinės karstą ir stipriai priartina lietuvius prie pergalės – 74:68.

4 min. Lietuviai išlaiko iniciatyvą. Mariaus Runkausko taiklus metimas – 66:60.

2 min. Iš toli pataiko Paulius Jankūnas ir Deividas Gailius. Lietuviai vėl trukteli priekin – 64:60.

3 kėlinys. Lietuva – Australija 57:57 (18:26, 23:15, 16:16).

10 min. Bradas Newley pataiko iš toli ir po pertraukos išveda australus į priekį, tačiau kitoje aikštės pusėje sudėtingą metimą pataiko Lukas Lekavičius. Po trijų kėlinių – pusiausvyra 57:57.

8 min. Lietuviai ir toliau priekyje. Du sunkius taškus iš po krepšio į lietuvių taupyklę įdeda Antanas Kavaliauskas – 55:51.

5 min. Dar kartą puikiai suveikia Manto Kalniečio ir Artūro Gudaičio tandemas. Įžaidėjo pasiųstą parašiutą vidurio puolėjas į Australijos krepšį krauna galingu dėjimu.

3 min. Savo firminę tolimą bombą į svečių krepšį siunčia Artūras Milaknis – 47:43.

1 min. Ir po pertraukos australams niekaip nepavyko sustabdyti jaunojo Artūro Gudaičio. Po Manto Kalniečio perdavimo „centrą“ tik pražangą stabdo NBA čempionas Andrew Bogutas.

2 kėlinys. Lietuva – Australija 41:41 (18:26, 23:15).

8 min. Adas Juškevičius „pakabina“ kamuolį virš krepšio ir Artūras Gudaitis galingu dėjimu išveda Lietuvą į priekį – 37:36.

6 min. Artūras Gudaitis taikliu baudos metimu išlygina rezultatą – 33:33.

5 min. Per pirmas penkiolika minučių lietuviai geriau kovojo dėl atšokusių kamuolių ir mažiau klydo, tačiau priekyje vis dar išliko australai – 33:32.

4 min. Nors lietuviai didino rungtynių spartą, vytis Žaliojo kontinento atstovus sekėsi sunkiai – 31:33.

1 min. Rokas Giedraitis ir Adas Juškevičius gavo nuo pat antro kėlinio pradžios.

1 kėlinys. Lietuva – Australija 18:26.

10 min. Per pirmą kėlinį aikštėje nepasirodė tik Rokas Giedraitis ir Adas Juškevičius, o lietuviai buvo besivejančių vaidmenyje – 18:26.

9 min. Jau pirmajame kėlinyje Jonas Kazlauskas leido pasireikšti beveik visiems savo krepšininkams. Pauostyti kovų parako gavo jaunieji naujokai Artūras Gudaitis, Lukas Lekevičius bei Domantas Sabonis.

7 min. Pirmuosius taškus vilkėdamas Lietuvos rinktinės marškinėlius baudų metimais pelno Artūras Milaknis, tačiau lietuviai priversti vytis savo varžovus – 14:21.

5 min. Antrą tritaškį pataikė Mindaugas Kuzminskas ir svečių pranašumas sumažėjo iki minimumo (7:6). Į tai australai atsakė tolimu šūviu, tačiau penki iš eilės Manto Kalniečio taškai leido lietuviams susigrąžinti pranašumą – 11:10.

3 min. Susitikimą taikliu tolimu metimu pradėjo Mindaugas Kuzminskas, tačiau  į tai australai atsakė trimis taikliomis atakomis ir nutolo – 7:3.

1 min. Mačą lietuviai pradėjo tokia starto sudėtimi: Mantas Kalnietis, Marius Runkauskas, Mindaugas Kuzminskas, Paulius Jankūnas ir Antanas Kavaliauskas.

Sudėtys. Jonas Kazlauskas trečiadienį ryte nusprendė, kad su australais pirmose rungtynėse nežais Jonas Mačiulis, Robertas Javtokas, Renaldas Seibutis ir Žygimantas Janavičius. Australijos sudėtyje nebuvo Matthew Dellavedos ir Camerono Bairstow. Treneris remėsi 10 žaidėjų.

Debiutas. Pirmą kartą su rinktinės marškinėliais į aikštę išbėgo net penki žaidėjai – Domantas Sabonis, Rokas Giedraitis, Lukas Lekavičius, Artūras Milaknis ir Marius Runkauskas.

Trūkumas. Lietuvos rinktinėje vis dar trūksta vieno žaidėjo – Jonas Valančiūnas treniruojasi „Toronto Raptors“ klube.

Sugrįžimas. Pirmą kartą nuo 2008 metų Australijos rinktinėje žaidė šiemet NBA čempionu su „Golden State Warriors“ ekipa tapęs Andrew Bogutas.