2016 08 15 /2016 08 16

Prieš pat ketvirtfinalį – dar vienas smūgis Lietuvos rinktinei

Jonas Kazlauskas purtė galvą stebėdamas Lietuvos rinktinės žaidimą. Po pralaimėjimo 50 taškų skirtumu ispanams, mūsiškiai gavo dar vieną smūgį į šonkaulius. Argentinoje plaks pikti liežuviai – Lietuva nusilenkė Kroatijai 81:90 (21:13, 20:34, 14:28, 26:15) ir B grupėje liko trečia. Tai reiškia ketvirtfinalį su galingai rungtyniaujančia Australija.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / Vytauto Dranginio nuotr.
Rio 2016 | Lietuva – Kroatija 81:90 | Grupės varžybos

Suprasti akimirksniu

• Lietuva pralaimėjo Kroatijai 81:90.
  • Per 5 grupės varžybų rungtynes lietuviai pasiekė 3 pergales.
  • B grupėje lietuviai užėmė trečiąją vietą.
  • Ketvirtfinalyje susitiksime su Australija.
  • 1. Kroatija; 2. Ispanija; 3. Lietuva; 4. Argentina; 5. Brazilija; 6. Nigerija.

„Jonai! Jonai!” – Valančiūną už atsarginių suolo nuo pirmųjų minučių ragino šimtas geltonai-žaliai-raudonų sirgalių.

Jonui po slogaus starto Rio to labai reikėjo. Netrukus jis drebino kroatų krepšio konstrukciją galingu dėjimu. „Centras” per pirmąjį kėlinį pelnė 6 taškus, o Renaldo Seibučio pastūmėta Lietuvos rinktinė buvo atitrūkusi 21:11. Atrodė, ispanų košmaras išgyventas.

Kol Lietuvos rinktinės nenuplovė kroatų tritaškių lietus.

Iki pertraukos kroatai suleido net 6 tritaškius iš 8, o įsibėgėjęs Dario Šaričius savo raumenimis apstumdė Mindaugą Kuzminską ir surinko 14 taškų.

Iš plius 10 pirmajame kėlinyje, tapo minus 10 trečiajame (41:52).

J.Kazlauskas prie D.Šaričiaus statė tai M.Kuzminską, tai P.Jankūną, tai D.Sabonį, tačiau nė vienas iš jų negalėjo pažaboti kroatų žaidimo sielos. Kai tik šis pritilo, apie save priminė rezultatyviausias žaidėjas Rio, Bojanas Bogdanovičius.

Jo tritaškiai varė į neviltį Lietuvos rinktinės atsarginių suolą, ant kurio pykčio perkreiptu veidu sėdosi net ir M.Kuzminskas. Retai kada jį tokį pamatysi. Nieko keisto – švieslentėje degė akis badantys skaičiai 53:74.

Tuo tarpu Lietuvos rinktinės puolimas su J.Valančiūnu priešaky dužo į šipulius atsitrenkęs į kroatų gynybines užtvaras.

J.Valančiūnas nors žaidė rezultatyviausią mačą Rio, bet ir atakavo labai daug – ir daug kartų metė pro šalį. Negana to, lietuviai tiesiog į rankas kroatams įteikė pirmą, antrą, trečią kamuolį.

Pasimetę Kroatijos gynybos labirinte, mūsiškiai taip ir nerado išėjimo. O kai tai padarė ketvirtojo kėlinio pradžioje, buvo per vėlu.

Antrasis pralaimėjimas iš eilės ir trečioji vieta A grupėje. Argentinoje tai duos peno plakti piktiems liežuviams.

Lietuva: M.Kalnietis 26 (6/6 dvit., 4/6 trit., 11 rez. perd., 34 naud. bal.), P.Jankūnas 18 (3/4 dvit., 4/7 trit.), J.Valančiūnas 13 (6/15 dvit., 6 atk. kam.), R.Seibutis 7, J.Mačiulis (1/5 trit., 5 atk. kam.) ir M.Grigonis (0/4 trit.) po 6, M.Kuzminskas 5, D.Sabonis 3.

Kroatija: B.Bogdanovičius 22 (4/6 trit.) , K.Simonas 19 (3/5 trit., 10 atk. kam., 6 rez. perd., 27 naud. bal.), D.Šaričius 18 (6/9 dvit., 6 atk. kam), D.Planiničius 10.

FIBA.com nuotr./Turnyro lentelė

TAIP PAT SKAITYKITE:

Jonas Kazlauskas: „Kai kurie žaidėjai turėtų nusileisti ant žemės. Gal dabar ir nusileido“

Viskas, ką reikia žinoti apie Lietuvą ketvirtfinalyje: varžovas, data, rungtynių laikas, kitos poros

Po rezultatyviausio mačo J.Valančiūnas buvo nusivylęs: „Negerai sužaidžiau, kažkas neveikia“

Paulius Jankūnas: „Smūgis stiprus, bet yra kaip yra“

Pirmasis kėlinys

Vytauto Dranginio nuotr./Jonas Valančiūnas

Starto penketas: M.Kalnietis, R.Seibutis, J.Mačiulis, P.Jankūnas, J.Valančiūnas.

Pirmosios dvi minutės Lietuvai nebuvo lengvos. Antrasis išpuolis iš eilės vos nesibaigė klaida. O varžovai metė iš gerų padėčių – 2:5.

Sunkiai, bet lietuviai įsibėgėjo. Komandą į priekį tempė J.Mačiulio ir R.Seibučio metimai (8:7).

Didesnis džiaugsmas po taškų nei įprastai – 6-ąją minutę po dviejų pirmųjų nesėkmingų bandymų pasižymėjo J.Valančiūnas (12:11). Jam į pagalbą skubėjo Renaldas Seibutis – po 7-ojo jo taško lietuviai bandė bėgti į priekį 15:11.

Kroatų puolimo lyderis B.Bogdanovičius prametė tris pirmuosius metimus, o netrukus lanką dėjimu drebino J.Valančiūnas – du geri ženklai lietuviams. Kroatų treneris A.Petrovičius sušaukė pirmąjį kritinį pasitarimą – 19:11.

Po jau šeštojo JV taško Lietuva pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą (21:11). Pirmąjį kėlinį Lietuva laimėjo 21:13.

Antrasis kėlinys

AFP/„Scanpix“ nuotr./Krunoslavas Simonas

JV prisėdo ant suolo tik 11-ąją minutę. J.Kazlauskas į aikštę po krepšiu metė D.Sabonį, J.Mačiulį ir M.Kuzminską.

Pasitarimo jau reikėjo J.Kazlauskui. L.Babičiaus tritaškis 12-ąją minutę karpė lietuvių persvarą 23:20.

Įsibėgėjo D.Šaričius. Kroatų žaidimo siela 4 taškais iš eilės sumažino skirtumą iki minimumo 25:24.

Pavojaus signalas – pirmąjį tritaškį pataikė B.Bogdanovičiaus. „Brooklyn Nets“ žaidėjo šūvis lygino rezultatą (27:27).

Pamatęs, kad žemas penketas su D.Saboniu „centro“ pozicijoje sunkiai uždengia D.Šaričių, J.Kazlauskas pridėjo centimetrų sugrąžindamas J.Valančiūną.

Lyderio vaidmens ėmėsi M.Kalnietis. 5 iš eilės jo taškai leido žengti su kroatais koja kojon 32:32.

M.Kalnietis tritaškiu pelnė ir 8-ąjį tašką, bet vienas pats jis negalėjo atlaikyti kroatų spurto – 35:42. Į pagalbą įžaidėjui atėjo ilgametis komandos draugas Paulius Jankūnas. Du jo tritaškiai šiek tiek atsvėrė kroatų tolimus šūvius 41:47.

Nurimus tritaškių lietui, pertrauka prasidėjo Lietuvai atsiliekant 41:47. D.Šaričiaus sąskaitoje jau buvo 13 taškų.

Trečiasis kėlinys

Jonas Kazlauskas

Trečiojo kėlinio pradžia nieko gero nežadėjo. J.Valančiūnas klydo puolime, o gynyboje praleido dvitaškį su pražanga – kroatai pirmą kartą pabėgo į priekį dviženkliu skirtumu (41:52).

23-ąją minutę B.Bogdanovičius niekais pavertė J.Mačiulio tritaškį – 46:57. Mūsiškių puolimas strigo, o kroatai tvirtai laikė persvarą.

Lietuvos rinktinė beviltiškai tėškėsi į kroatų gynybines užtvaras. Siaubingos klaidos kroatų aikštės pusėje kainavo labai brangiai – 27-ąją minutę skirtumas augo 49:64.

Lietuviai vieną po kito dalijo kamuolius varžovams tiesiai į rankas. O kroatai kamuolius siuntė į krepšį taiklius metimus. Tuo „paštininku“ tapo B.Bogdanovičius.

Paskutinė trečiojo kėlinio minutė prasidėjo Lietuvai atsiliekant net 53:74. Po trijų kėlinių komandas skyrė 20 taškų (55:75).

Ketvirtasis kėlinys

Lietuvių taškai ketvirtojo kėlinio pradžioje trumpam atgaivino viltį ant mūsiškių atsarginių suolo (62:78).

34-ąją minutę P.Jankūno tritaškis mažino skirtumą 67:80. Mantas Kalnietis įkrovė iš viršaus ir „Carioca“ aidėjo „Lietuva! Lietuva!“ – 69:80. Prie šimto lietuvių sirgalių prisidėjo tūkstančiai vietinių.

Bet jų šūksniai taškais nevirto – 37-ąją minutę atsilikome 71:85. Šturmavę kroatų krepšį lietuviai paskutinę minutę sugebėjo priartėti 79:85. Bet stebuklo sukurti nepavyko.

Nuotaika rinktinėje po beviltiško pralaimėjimo: „Gavę į ausį nelauks, kol dar įspirs“

Skaičiavimai baigti: į mūšį su Lietuva šokiruoti kroatai eina „va bank“

Prie komentatoriaus mikrofono sėdusi brazilų žvaigždė žavisi Lietuva: „Jums pasisekė!“