2017 03 19

Skambiai apie save priminęs V.Čižauskas vedė „Vytautą“ į pergalę

Pergalę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) iškovojo Prienų-Birštono „Vytautas“ (15-12), savo žiūrovų akivaizdoje 91:69 (31:15, 18:18, 20:17, 22:19) įveikęs Alytaus „Dzūkijos“ (7-20) krepšininkus.
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Vytauto“ krepšininkams daug laiko įsibėgėti neprireikė. Prieniškiai mačą pradėjo atkarpa 5:0, o prabėgus vos trims minutėms turėjo dviženklį pranašumą (12:2). Po Pauliaus Morkeliūno baudų metimų alytiškių deficitas siekė 6 taškus, tačiau užtikrintai kėlinį užbaigę šeimininkai prieš antrąjį ketvirtį pirmavo daugiau nei dvigubai – 31:15.

Rungtynes itin sėkmingai pradėjo „Vytautui“ atstovaujantis Vytenis Čižauskas, kuris vien per pirmąjį ketvirtį surinko 11 taškų (2/2 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 1/1 baudos) ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Rungtynes V.Čižauskas baigė savo sąskaitoje turėdamas 22 taškus. Tai rezultatyviausias gynėjo pasirodymas šį LKL sezoną ir nuo 2014 metų lapkričio, kai, atstovaudamas „Lietkabeliui“, į „Žalgirio“ krepšį įmetė 25 taškus.

Rezultatyvų žaidimą prieniškiai demonstravo ir antrajame kėlinyje. Jau ketvirčio pradžioje „Vytautas“ įgijo triuškinantį pranašumą (38:18), tačiau Karolio Guščiko pastangomis dzūkai prieš ilgąją pertrauką priartėjo – 49:33.

Pavyzdingą taiklumą pirmojoje rungtynių pusėje demonstravo abi ekipos. Prieniškiai dvitaškius metė 64% (9/14), tritaškius 50% (7/14), baudas – 90% (10/11) tikslumu. Tuo tarpu „Dzūkijos“ krepšininkai realizavo pusę mestų dvitaškių (10/20), 66% tritaškių (2/3) bei 70% mestų baudų metimų (7/10).

Po ilgosios pertraukos amerikiečių vedami „Dzūkijos“ žaidėjai atsilikimą sumažino iki vienženklio (49:40).

Lemiamą spurtą trečiajame ketvirtyje sukūrė „Vytauto“ krepšininkai. Prieniškiai sužaidė atkarpą 10:2, po kurios Alytaus klubui labiau priartėti nepavyko. Ketvirtasis kėlinys tebuvo formalumas, tad aidint finalinei rungtynių sirenai užtikrintą pergalę šventė šeimininkai – 91:69.

„Vytautas“ šiame susitikime išmetė net 28 tritaškius, iš kurių tikslą pasiekdavo kas antras (14/28, 50 proc.). Palyginimui, prieniškiai pataikė 16 dvitaškių iš 31 (52 proc.) „Dzūkijos“ žaidėjai pasižymėjo vos 5 tolimais metimais iš 14 bandymų (35 proc.).

„Vytautas“: Vytenis Čižauskas 22 (4/4 tritaškiai), Vytenis Lipkevičius 21 (5/5 trit., Darius Gvezdauskas 11, Tadas Klimavičius 10.

„Dzūkija“: Karolis Guščikas 15 (9 atk. kam.), Paulius Morkeliūnas 10, Jamesas Gavinas 9.