2016 09 28

Staigmena LKL: „Nevėžis“ nugalėjo Virginijaus Šeškaus „Vytautą“

Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkai šventė pirmąją pergalę LKL čempionate. Kėdainiečiai namuose 80:68 (22:14, 19:15, 21:12, 18:24) užtikrintai nugalėjo Prienų-Birštono „Vytautą“ ir privertė Vytauto Šeškaus auklėtinius pripažinti pirmąją nesėkmę.
Virginijus Šeškus
Virginijus Šeškus / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Šou. „Nevėžis“ žaidė be I.Vaitkaus, kuriam lūžo pirštas – krepšininkas iš rikiuotės iškrito maždaug savaitei. Jį starto penkete pakeitė I.Smiljaničius. Jis puikiai kompensavo lietuvio netektį. Serbas vien per pirmąjį kėlinį pelnė 10 taškų ir sukrovė „Nevėžiui“ solidų pranašumą (22:12).

Amerikietiški kalneliai. Antrajame kėlinyje skirtumas buvo išaugęs ir iki 13-os taškų 29:16. Tačiau „Nevėžis“ nepasinaudojo geromis progomis jį dar labiau padidinti ir buvo skaudžiai nubaustas. „Vytautas“ antrojo kėlinio pabaigoje sukarpė skirtumą iki 28:30.

Bet Kėdainių klubas atsitiesė. Šeimininkai baigė ketvirtį spurtu 11:1 ir didžiąją pertrauką pasitiko pirmaudamas 41:29.

Lūžis. Antroje rungtynių pusėje „Nevėžis“ įjungė dar aukštesnę pavarą. Laimėję trečiąjį kėlinį 21:12, Kėdainių krepšininkai prieš lemiamą 10 minučių dalį atitrūko 62:41. Ši persvara „Vytautui“ buvo neįkandama.

Perdavimai. „Nevėžio“ įžaidėjas Toni Prostranas fantastiškai skirstė kamuolius. Jis atliko net 11 rezultatyvių perdavimų.

„Nevėžis“: T.Prostranas 20 (11 rez. perd.), K.Petrukonis 17 (9 atk. kam.), I.Smiljaničius 14 (9 atk. kam.), J.Love’as 10, P.Petrilevičius 9.

„Vytautas“: M.Kupšas 17, M.Linkevičius 10, A.Valeika ir S.Kulvietis po 7.