2016 09 28

Sunkus „Neptūno“ sezono startas tęsiasi – pralaimėjo ir Pasvaliui

Praėjusio sezono LKL vicečempionė Klaipėdos „Neptūno“ ekipa patyrė antrąjį pralaimėjimą iš eilės. Namuose žaidę uostamiesčio krepšininkai 55:61 (12:18, 8:10, 12:10, 23:23) turėjo pripažinti Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ pranašumą.
Dainius Adomaitis
Dainius Adomaitis / Karolio Bakūno nuotr.

Startas. Nors rungtynes dvitaškiu pradėjo „Neptūno“ vidurio puolėjas Jerai Grantas (2:0), tačiau tada pasvaliečiai atsakė spurtu 1:10 ir susikrovė 7 taškų pranašumą (3:18). Likus porai minučių iki ketvirčio pabaigos aikštelės šeimininkai turėjo net 11 taškų deficitą (7:18). Visgi po Mindaugo Girdžiūno dvitaškio ir Jameso Barono tolimo metimo „Neptūnas“ priartėjo – 12:18

Pranašumas. Antrąjį ketvirtį tritaškiu atidarė Mindaugas Kačinas (15:18), bet prabėgus penkioms minutėms komandas skyrė dar didesnis taškų skaičius (15:23). Po ketvirtojo Justo Tamulio tolimo metimo „Neptūnas“ vėl turėjo dviženklį deficitą (15:26). Iki kėlinio pabaigos klaipėdiečiai taip ir nesugebėjo bent jau išlyginti rezultato – 20:28

Klimavičius. Verta pažymėti, jog „Neptūno“ aukštaūgis Tadas Klimavičius per kiek daugiau nei devynias minutes praleistas aikštelėje pirmojoje rungtynių pusėje atkovojo net septynis atšokusius kamuolius. Visa klaipėdiečių komanda sugriebė 18 kamuolių.

Tamulis. „Pieno žvaigždžių“ krepšininkas Justas Tamulis pirmojoje rungtynių dalyje pelnė 12 taškų (daugiausiai komandoje) ir visus juos surinko tik tolimais metimais (4/4 tritašk.).

Prastas pataikymas. Per pirmąsias 20 minučių „Neptūnas“ ganėtinai prastai atakavo krepšį iš įvairių distancijų – 30% taiklumas iš dviejų taškų zonos, 18% taiklumas iš trijų taškų zonos, 50% taiklumas nuo baudų metimų linijos.

Nepaleido. Po ilgosios pertraukos situacija iš esmės nesikeitė – įpusėjus ketvirčiui komandas skyrė 9 taškai (25:34). Visgi, tada „Neptūnas“ surengė spurtą 7:2 ir sumažino deficitą (32:36). Likus paskutinėms dešimt minučių „Pieno žvaigždės“ turėjo 6 taškų persvarą – 32:38

Lemiamas ketvirtis. Paskutinis rungtynių kėlinys žymiai sėkmingiau prasidėjo klaipėdiečiams, kurie surengė spurtą 9:4 ir sumažino deficitą iki minimumo (41:42). Likus žaisti penkias minutes „Neptūnas“ pagaliau persvėrė rezultatą į savo pusę (46:44). Aikštelės šeimininkai buvo padidinę persvarą iki 4 taškų, bet po J. Tamulio dvitaškio ir jau penktojo taiklaus tolimo metimo rungtynėse „Pieno žvaigždės“ susigrąžino minimalų pranašumą (48:49), o netrukus dar labiau nutolo (48:52). Likus žaisti minutę komandas skyrė 3 taškai (53:56). Per paskutiniąsias sekundes „Neptūnas“ nesugebėjo išsigelbėti ir patyrė antrąjį pralaimėjimą iš eilės – 55:61.

„Neptūnas“: V. Šarakauskas 10 tšk., J. Baronas 9 tšk., J. Grantas (6 atk. kam.) 8 tšk., A. Šikšnius 7 tšk., L. Drew 6 tšk.

„Pieno žvaigždės“: J. Tamulis 18 tšk., O. Olisevičius (9 atk. kam.) 17 tšk., D. Low (7 rez. perd.) 12 tšk., S. Babrauskas (6 atk. kam.) 6 tšk.