2016 11 30

Tomas Pačėsas rankos nepaspaudusį varžovą prilygino mergaitei

Tomas Pačėsas pagaliau buvo patenkintas savo krepšininkų žaidimu ir svarbia pergale, bet pačioje Europos taurės turnyro rungtynių pabaigoje įvyko incidentas, kuris akivaizdžiai suerzino Vilniaus „Lietuvos ryto“ trenerį.
Tomas Pačėsas
Tomas Pačėsas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Bilbao „Retabet“ treneris Carlesas Duranas nepaspaudė rankos T.Pačėsui, kai „Lietuvos rytas“ trečiadienį Vilniuje 83:71 įveikė baskų klubą.

Nors po mačo spaudos konferencijoje C.Duranas patvirtino, jog vilniečiai nusipelnė pergalės, jis nepanoro atsakyti į klausimą, kodėl nesilaikė tradicijos pasveikinti su pergale oponentą.

Paslapties nebuvo daug. Bilbao komandos trenerį supykdė T.Pačėso paprašyta minutės pertraukėlė rungtynių paskutinę minutę, kai „Lietuvos rytas“ jau buvo užsitikrinęs pergalę didesniu taškų skirtumu nei pralaimėjo spalio pabaigoje Baskonijoje (76:80).

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rungtynių akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Bilabo ekipos treneris C.Duranas

Įprastai komandoms pirmaujant dideliu skirtumu rungtynių pabaigoje treneriai nebestabdo žaidimo pertraukėlėmis. Tiesa, T.Pačėsas turėjo priežaistį pažeisti nerašytą rungtynių etiketą.

„Man nesvarbu, man – tas pats, – apie sulaužytą rankų paspaudimo tradiciją sakė T.Pačėsas. – Man svarbu taškų skirtumas“.

„Lietuvos ryto“ trenerio teigimu, B grupės lentelėje situacija dar gali būti karšta, jei kelios komandos surinks po lygiai pergalių ir bus skaičiuojamas taškų skirtumas.

Todėl T.Pačėsas neslėpė ironijos, kalbėdamas apie C.Durano poelgį. „Čia ne mergaičių žaidimai, – pyko T.Pačėsas. – Gal FIBA turi priimti sprendimą, kad pirmaujant dešimt taškų nebegalima imti minutės pertraukėlės, ar ką?

Nieko, nuvažiuos, kur šilta, – atsigaus. Gal čia šalta, užspaudė smegenėles“.

Trečiadienį Europos taurės turnyre „Lietuvos rytas“ pasiekė trečiąją pergalę, kuri užkėlė vilniečius į antrąją B grupės vietą, o baskus su dviem pergalėmis paliko paskutinėje grupės vietoje.

„Tai didelis žingsnis į priekį tiek žaidime, tiek lentelėje.

Tai didelis žingsnis į priekį tiek žaidime, tiek lentelėje

Turime gerus šansus kovoti dėl vietos kitame etape“, – pabrėžė T.Pačėsas.

Jis teigė, kad šįkart nuo pat rungtynių pradžios pavyko primesti savo žaidimo ritmą. „Rungtynes nulėmė pirmas kėlinukas. Mums pavyko apsiginti prieš Alexą Mumbru, dominavome po krepšiais, – kalbėjo „Lietuvos ryto“ treneris. – Neramina tik vienas dalykas – klaidos. Kartais žaidėjai labiau stengėsi pamaloninti gražiais metimais sirgalius nei laikytis žaidimo plano“.

„Lietuvos ryto“ puolėjas Drew Gordonas šiame mače buvo palikęs aikštę pirmajame kėlinyje, grumtynėse gavęs smūgį į nosį, bet paskui grįžo į aikštę ir pelnė 8 taškus bei atkovojo 10 kamuolių.

„Tikėsimės, kad smegenų sukrėtimo nėra. Šiandien jis padarė viską, ką galėjo. Jo atkovoti kamuoliai, pasiaukojimas mums labai padėjo“, – puolėją gyrė T.Pačėsas.

Nepaisant incidento rungtynių pabaigoje, Bilbao ekipos treneris C.Duranas pripažino, jog „Lietuvos rytas“ nusipelnė pergalės. “Šeimininkai žaidė geriau. Pirmajame kėlinyje Artūras Jomantas žaidė geriau nei A.Mumbru,“ – pažymėjo C.Duranas.