2016 10 14

Vilniaus „Kibirkštis“ panaikino 20 taškų deficitą ir šventė pergalę

Vilniaus „Kibirkšties“ krepšininkės iškovojo antrąją pergalę Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL). Pirmą kartą šį sezoną namuose žaidusios Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės auklėtinės panaikino net 20 taškų deficitą ir po pratęsimo 78:75 nugalėjo LMKL sidabro medalių laimėtojas Marijampolės „Sūduvos“ ekipą.
Vilniaus „Kibirkštis“ nugalėjo marijampolietes
Vilniaus „Kibirkštis“ nugalėjo marijampolietes / „Kibirkšties“ nuotr.

„Kibirkšties“ komandai tai buvo 2 pergalė per 2 rungtynes, o „Sūduvos“ ekipa LMKL sezoną pradėjo nesėkme.

Rungtynes daug sėkmingiau pradėjo viešnios iš Marijampolės, kurios jau nuo mačo pradžios perėmė iniciatyvą (7:2). Antroje pirmo kėlinio dalyje skirtumas jau pasiekė dviženklį (15:5), o pirmosios 10 minučių baigėsi vilnietėms atsiliekant 13 taškų skirtumu (9:22).

Antrame ketvirtyje vaizdas aikštėje pernelyg nepasikeitė, vilnietėms sunkiai sekėsi skintis kelią link varžovių krepšio, o skirtumas ir toliau išliko dviženklis. Trečia asmenine pražanga buvo nubausta ir pagrindinė „Kibirkšties“ vidurio puolėja Daugilė Šarauskaitė ir tik kėlinio pabaigoje pataikyti keli tolimi metimai leido sostinėms krepšinininkėms per daug neatsilikti (25:40).

Trečiajame kėlinyje ir toliau viskas vyko pagal „Sūduvos“ scenarijų. „Kibirkšties“ merginoms nepavyko perimti rungtynių iniciatyvos, o viešnios savo pranašumą padidino dar 5 taškais ir jau pirmavo 20 taškų skirtumu.

Tačiau viskas apsivertė ketvirtame kėlinyje. Lyg ant sparnų pradėjusios žaisti „Kibirkšties“ krepšininkės siuntė vieną po kito taiklius metimus į varžovių krepšį, gynyboje dirbo lyg vienas kumštis ir sumažino atsilikimą iki 3 taškų, o labiausiai patyrusi Vilniaus klubo žaidėja Vita Kuktienė pataikė tolimą metimą ir išlygino rezultatą. Per likusias sekundes nei vienai komandai nepavyko įgyti pranašumo. Ketvirtą kėlinį „Kibirkšties“ komanda laimėjo 23:3.

Pratęsimo metu 5 taškus iš eilės pelnė Laura Juškaitė ir likus pusantros minutės skirtumas šoktelėjo iki 7 taškų (75:68). Tačiau marijampolietės netrukus sumažino atsilikimą iki 2 taškų ir dar perėmė kamuolį, tačiau „Sūduvos“ žaidėja Rita Mileškienė sužingsniavo. Vilniaus klubo gynėja Laurita Jurčiūtė taikliais baudų metimais padidino atotrūkį iki 4 taškų, o gynyboje varžoves bloku pavaišino Daugilė Šarauskaitė. Puikiai paskutinę rungtynių dalį žaidusios „Kibirkšties“ krepšininkės pergalės iš savo rankų nebeišleido.

„Kibirkšties“ komanda šiame mače užtikrintai laimėjo kovą po krepšiais (52/36) ir pataikė 10 tritaškių iš 27.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Laura Juškaitė. Puolėja per 25 minutes pelnė 17 taškų, atkovojo 6 kamuolius ir atliko rezultatyvų perdavimą.

Vita Kuktienė įmetė 13 taškų (4 per.), Gabija Meškonytė – 10, Daugilė Šarauskaitė – 8 (8 atk. kam., 3 blk.), Dalia Donskichytė – 7 (3 rez. per.), Justina Kraujūnaitė (6 rez. per., 3 per.) ir Agnė Bobinaitė po 6, Laurita Jurčiūtė – 5, Vitalija Kaminskytė – 3 (6 atk. kam.), Ieva Savickaitė – 2, Eglė Šniokaitė – 1.

„Sūduvos“ komandoje Sandra Baliutavičiūtė pelnė 17 taškų, Rita Mileškienė surinko 15, o Neringa Skadaitė ir Laura Svarytė po 13.

Kitas rungtynes „Kibirkšties“ komanda žais po savaitės, penktadienį, kai išvykoje susigrums su Klaipėdos „Fortūnos“ atstovėmis.