2016 09 30

Alexanderis Zverevas turi galimybę sezono pabaigoje įeiti į istoriją

Vienas perspektyviausių pasaulio tenisininkų Alexanderis Zverevas artėjant sezono pabaigai turi galimybę pasiekti istorinį pasiekimą. Gerai sužaidęs dar keletą turnyrų vokietis taptų pirmuoju tenisininku, kuris nesulaukęs 20 metų pateko tarp dvidešimties geriausių pasaulio žaidėjų per pastarąjį dešimtmetį.
Paskutinis į Vimbldono aštuntfinalį žengė Tomašas Berdychas
Paskutinis į Vimbldono aštuntfinalį žengė Tomašas Berdychas / „Scanpix“ nuotr.

A.Zverevas šiuo metu pasaulio reitinge užima 24 vietą, o patekęs į dvidešimtuką prisijungtų prie labai garbingos kompanijos. Neįžengus į trečiąją dešimtį patekti į pirmąjį reitingo dvidešimtuką pavyko tik Lleytonui Hewittui, Andy Roddickui, Richardui Gasquet, Rafaeliui Nadaliui, Novakui Džokovičiui ir Andy Murray.

Sekmadienį A.Zverevas Rusijoje nugalėjo Staną Wawrinką ir tapo pirmuoju paaugliu, kuris iškovojo ATP turnyro titulą nuo 2008 metų. Prieš aštuonerius metus triumfuoti pavyko 19-mečiui Marinui Čiličiui.

„Rusijoje rungtyniavę žaidėjai buvo labai stiprūs. Triumfas Sankt Peterburge man buvo labai ypatingas, – teigė A.Zverevas. – Nugalėjau du pirmojo dešimtuko tenisininkus, tarp kurių ir S.Wawrinką, kuris ką tik iškovojo titulą Niujorke.“

A.Zverevas turėjo rungtyniauti ir šią savaitę vykstančiame turnyre Kinijoje, tačiau dėl poilsio trūkumo iš varžybų pasitraukė.

Vokietis turėtų rungtyniaut artėjančią savaitę prasidėsiančiame „China Open“ turnyre.