2011 10 16

Andy Murray triumfavo Šanchajuje ir pasaulio reitinge pakils į trečią vietą

Andy Murray laimėjo trečią turnyrą iš eilės ir geriausių pasaulio tenisininkų reitinge pakils į trečią vietą. 24 metų Didžiosios Britanijos tenisininkas Šanchajuje vykusio ATP 1000 serijos „Shanghai Rolex Masters“ turnyro finale 7:5, 6:4. nugalėjo Davidą Ferrerą. A.Murray turnyrą Šanchajuje laimėjo antrus metus iš eilės.
Andy Murray triumfas
Andy Murray triumfas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Andy Murray

Pirmame sete lemiamu tapo vienuoliktas geimas. D.Ferreras paduodamas pirmavo 30:0, tačiau pralaimėjo keturis taškus iš eilės ir savo padavimą – 5:6. A.Murray išsaugojo iniciatyvą.

Antro seto pradžioje D.Ferreras du kartus pralaimėjo savo padavimus. A.Murray neleido varžovui atsitiesti ir laimėjo antrą setą.

Škotas nepralaimėtų mačų seriją pratęsė iki 15-os. Iš paskutinių 26-ių susitikimų laimėjo 25-is. A.Murray geriausių pasaulio tenisininkų reitinge pralenks Roger Federerį. Šveicarų maestro geriausių ATP tenisininkų reitingo trejetuke buvo nuo 2003 metų liepos mėnesio.

D.Ferreras trečią kartą žaidė ATP 1000 serijos turnyro finale. Prieš tai 29 metų ispanas abu finalus pralaimėjo tėvynainiui Rafaeliui Nadaliui.

Turnyro finalininkui atiteko 304 tūkst. dolerių ir 600 reitingo taškų. Nugalėtojui atiteko 620 tūkst. dolerių ir 1000 ATP reitingo taškų.

ATP metų kalendoriuje liko dar du dideli turnyrai. Lapkričio 7-ą dieną 1000 serijos varžybos Paryžiuje, vėliau finalinis metų turnyras Londone.