2011 01 28

Andy Murray „Australian Open“ pusfinalyje parklupdė Davidą Ferrerą (nuotraukos, video)

Melburne tęsiasi atvirasis Australijos teniso čempionatas. Tai pirmas šį sezoną „Didžiojo kirčio“ serijos („Grand Slam“) teniso turnyras. Vyrų vienetų varžybų antrame pusfinalyje penktadienį penktoji turnyro raketė škotas Andy Murray susitiko su septintu pagal skirstymą ispanu Davidu Ferreru ir nugalėjo varžovą po sunkios ir atkaklios keturių setų kovos rezultatu 4:6, 7:6 (7:2), 6:1, 7:6 (7:2).
A.Murray'us žengia į finalą.
A.Murray žengia į finalą. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Finale A.Murray varžovas bus antrąjį  reitingą Australijos pirmenybėse turintis serbas Novakas Djokovičius.

„Ferreras yra neįtikėtinas atletas ir kovotojas. Jis dirba labai sunkiai ir nusipelnė vietos čia. Gal net finale. Tikėjausi, kad mačas bus velniškai sunkus, ir aš jį laimėjau. Manau, mums abiem šiandien labai daug ką lėmė psichologiniai dalykai, nes pusfinalyje jau kausto baimė ir jaudulys“, – po pergalės sakė A.Murray.

23-ejų A.Murray gali pirmą kartą per 75 metus Didžiajai Britanijai iškovoti šį garbingą titulą.

Dvejetus laimėjo argentinietė ir italė

Australijos čempionato moterų dvejetų varžybas laimėjo favoritėmis laikytos argentinietė Gisela Dulko ir italė Flavia Pennetta.

Penktadienį finale Argentinos ir Italijos tenisininkių duetas trijuose setuose – 2:6, 7:5, 6:1 – per 2 valandas 11 minučių nugalėjo dvyliktas pagal reitingą baltarusę Viktoriją Azarenką bei rusę Mariją Kirilenko.

F.Pennetta tapo pirma Italijos tenisininke, kuriai pavyko tapti Australijos čempione. Abi nugalėtojos pirmą kartą per karjerą laimėjo „Grand Slam“ serijos turnyrą.

Kartu su prizais, G.Dulko ir F.Penetta pasidalijo 454,5 tūkst. Australijos dolerių čekį.

V.Azarenka ir M.Kirilenko tenkinosi 227 tūkst. 250 dolerių piniginiu prizu.

Moterų finale šeštadienį kovos trečia turnyro raketė belgė Kim Clijsters ir devinta pagal pajėgumą varžybose kinė Na Li. Tenisininkės grumsis dėl 2,2 mln. Australijos dolerių piniginio prizo.

Varžybų Melburne bendras prizų fondas siekia beveik 25 mln. Australijos dolerių (apie 64,25 mln. litų).