ATP pripažinimas: Ričardo Berankio pergalė prieš Milošą Raoničių įsimintiniausia 2014 sezone

Ričardo Berankio triumfas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Ričardo Berankio triumfas
0

Pasaulio teniso profesionalų asociacija (ATP) paskelbė 5 įsimintiniausius 2014 metų sezono mačus, kuriuose neabejotini favoritai patyrė skaudžius pralaimėjimus. Vieno iš tokių mačų autoriumi tapo ir Ričardas Berankis.

116-ą vietą pasaulio reitinge užėmęs lietuvis pateikė didelę staigmeną Maskvoje vykusiame ATP 250 serijos teniso turnyre. Jis rezultatu 6:3, 4:6, 6:3 nugalėjo devintą pasaulio raketę Milošą Raoničių.

M.Raoničius siekė užsitikrinti teisę žaisti baigiamajame geriausių sezono „ATP World Tour Finals“ turnyre. Pasirodymas Maskvoje geriausią Kanados tenisininką galėjo stipriai priartinti prie šio tikslo, tačiau R.Berankis puikiu žaidimu sugriovė tokius M.Raoničiaus planus.

„Džiaugiuosi pergale. Apima malonus jausmas kai nugali Top 10 ir pirmą pagal skirstymą turnyre žaidėją. Tai suteikia daugiau pasitikėjimo.“ – kalbėjo R.Berankis.

Tiesa, po netikėto pralaimėjimo M.Raoničiui pavyko atsitiesti ir jis išsikovojo teisę žaisti baigiamajame geriausių sezono tenisininkų turnyre Londone.

Ričardo Berankio - Milošo Raoničiaus mačo akimirkos

Ketvirtą vietą užėmė Dominico Thiemo pergalė prieš Stanislasą Wawrinką antrame „Mutua Madrid Open“ turnyro rate. Austrijos tenisininkas mačą laimėjo rezultatu 1:6, 6:2, 6:4.

Trečioje vietoje liko Yen-Hsun Lu netikėta pergalė „Heineken Open“ turnyro pusfinalyje prieš Davidą Ferrerą.

Antrą vietą užėmė Nicolasas Almagro. Ispanijos tenisininkas „Barcelona Open“ ketvirtfinalyje po atkaklios kovos 2:6, 7:6(5), 6:4 nugalėjo Rafaelį Nadalį.

Didžiausios staigmenos autoriumi tapo ir pirmą vietą užėmė Tommy Robredo. Ispanijos tenisininkas Sinsinatyje vykusio ATP 1000 serijos turnyro trečiame rate 7:6(5), 7:5 nugalėjo Novaką Džokovičių.