2014 09 20

ATP turnyre Šendžene Ričardas Berankis kovos su 26-a pasaulio rakete iš Prancūzijos

Ričardas Berankis kitą savaitę prasidėsiančiame ATP 250 serijos „Shenzhen Open“ turnyro pirmame rate kovos su prancūzu Gillesu Simonu. Prancūzijos tenisininkas pasauliniame reitinge užima 26-ą vietą, lietuvis – 123-ias. Tai bus pirma R.Berankio ir G.Simono tarpusavio akistata teniso varžybose.
Ričardas Berankis
Ričardas Berankis / @ulysseel nuotr.
G.Simonas šį sezoną iškovojo 23-is pergales ir patyrė 21-ą pralaimėjimą. Prieš penkerius metus Gilou pasauliniame reitinge buvo pakilęs į rekordinę 6-ą vietą. Per karjerą 26-erių metų Prancūzijos tenisininkas laimėjo 11 ATP serijos turnyrų.

R.Berankis šį sezoną iškovojo 40 pergalių. Paskutinį kartą 40 pergalių ir daugiau geriausias Lietuvos tenisininkas iškovojo 2010 metais. Karjeros reitingo rekordą R.Berankis pasiekė praėjusių metų viduryje kaip ATP klasifikacijoje pakilo į 67-ą vietą.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Gillesas Simonas
Už pergalę pirmame varžybų rate tenisininkui atiteks 20 reitingo taškų ir 10 tūkstančių dolerių. O antrame rate lauks akistata su slovaku Lukašu Lacko (ATP 84) arba rusu Jevgenijumi Donskojumi (ATP 134). Visą turnyro lentelę rasite čia.

Šendženas pirmą kartą rengs Teniso profesionalų asociacijos varžybas. Būtent čia prasideda trijų savaičių Azijos turas.

„Shenzhen Open“ turnyre dalyvaus  šešta pasaulio raketė iš Ispanijos Davidas Ferreras. 12-as ATP klasifikacijoje škotas Andy Murray,15-as pasaulyje prancūzas Richardas Gasquet ir 18-as reitinge ispanas Roberto Bautista Agutas.

Turnyro nugalėtojui atiteks 250 reitingo taškų ir 107 tūkstančiai dolerių. Visą turnyro prizinį fondą sudaro beveik 600 tūkstančių dolerių.