2015 02 01 /14:30

„Australian Open“ gladiatorių mūšyje triumfavo Novakas Džokovičius

Novakas Džokovičius penktą kartą karjeroje tapo „Australian Open“ čempionu. Pirma pasaulio raketė iš Serbijos Melburno turnyro finale 7:6(5), 6:7(4), 6:3, 6:0 nugalėjo geriausią Didžiosios Britanijos tenisininką Andy Murray.
Novakas Džokovičius penktą kartą laimėjo „Australian Open“ turnyrą
Novakas Džokovičius penktą kartą laimėjo „Australian Open“ turnyrą / „Scanpix“/AP nuotr.

Tai buvo penktas N.Džokovičiaus finalas Melburne ir penkta pergalė. A.Murray ketvirtą kartą žaidė „Australian Open“ finale ir patyrė ketvirtą pralaimėjimą.

Pirmų setų nugalėtojai paaiškėjo tik po pratęsimų. Trečio seto pradžioje A.Murray išsiveržė į priekį 2:0 ir tuomet prasidėjo N.Džokovičiaus dominavimas. Serbas laimėjo net 12-a iš likusių 13-os geimų.

N.Džokovičius tapo vos antru žmogumi, kuriam „Australian Open“ čempionatą pavyko laimėti penkis kartus. Daugiau, šešis kartus šio turnyro čempionu tapo legendinis Roy‘us Emersonas.

„Noriu padėkoti Andy už puikią kovą. Linkiu jam sėkmingos tolimesnės kovos sezone ir gražių vestuvių. Daug vaikų, - kalbėjo N.Džokovičius, kuris tapęs tėvu laimėjo pirmą „Didžiojo kirčio“ turnyrą. – Noriu padėkoti savo komandai, kuri aukojasi dėl manęs. Be jūsų tai būtų neįmanoma pasiekti. Taip pat ačiū aistruoliams.“

N.Džokovičius toliau tvirtai užims pirmos pasaulio raketės titulą. A.Murray po sėkmingo pasirodymo Melburne pakils į ketvirtą vietą pasaulio reitinge.